Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire számít lényeges...

Mennyire számít lényeges szempontnak, hogy "tucatnév" egy név?

Figyelt kérdés

Hátrány lehet belőle a gyerekre nézve?

A kedvenc nevem évek óta topban van, viszont mikor általános iskolás voltam akkor ritkaság volt. De valahogy nem érzem hátránynak ha mondjuk ő lenne a 4.ilyen nevű kislány az obivan. Egy név teszi "különlegesség" a gyermeket? Sokan ezen az oldalon ha meglátnak egy tucatnevet már fújjolnak, hogy ők biztos nem adnák vagy nem tetszik nekik azért mert tucat és emaitt elcséptelt lett...de ha valakinek tetszik, az baj? Komolyan kérdezem. Lehet egyszer ezek a tucatnevek is kihalnak és újak kerülnek helyükre, majd ezek lesznek ritkaságok ismét. MIt gondoltok erről? Számít e más véleménye? Baj ha egy név tucatnév?



2022. dec. 22. 16:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked tetszik akkor adjad nyugodtan. Semmilyen hátrány nem fogja érni a neve miatt. Minden kornak megvannak a top nevei. Régen is sok azonos nevű ember volt csak akkor nem Noel, Hanna meg Zoé hanem István, Józsi, Erzsi stb...
2022. dec. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Engem nem érdekel.

Nem fogok "különleges" nevet adni neki, csak mert kevés van belőle, mivel a legtöbb ilyen "különleges" névtől feláll a hátamon a szőr.

2022. dec. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Az egyetlen lényeges szempont, hogy neked/nektek tetszik-e és hogy jó lesz-e a gyereknek, mivel ő fogja viselni annak minden következményével együtt !!


A legfontosabb, hogy ne legyen csúfolható!

2022. dec. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is van kedvenc nevem és direkt nem szeretem a népszerű neveket, de ha benne lenne a top 10-ben tutti nem tántorítana el!


" A legfontosabb, hogy ne legyen csúfolható!"

Kis naív! Ovi mellett lakok, nekem nem tudnak olyan nevet mondani, amire ne tudnék valami tréfás kis rímet! Ha valamit megtanultam, hogy minden nevet lehet gúnyolni!

2022. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Az én kisbabám Anna.

Top 3. név.

Kizárt h bármilyen hátránya lenne :D

2022. dec. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

Nekem "tucatnevem" van, ami ma már nem divatos, de anno 4-en voltunk az osztályban ezzel a névvel, amit nagyon utáltam. De még ennél is jobban utáltam, hogy anyukám után kaptam a nevem, így mindig én voltam a "....ka" és évtizedekbe telt leszoktatni a családomat, hogy ne úgy hívjanak, mint egy fogyatékost még felnőtt koromban is.

Én ugyan nem akarok gyereket, de ha lenne, biztosan nem tenném ki ennek. Kiakaszt, amikor a gyerek valaki után kapja a nevét, mintha nem lenne önálló entitás, csak valakinek a kierőszakolt klónja. Egyébként is különleges nevet választanék neki, ami szép és jó hangzású a vezetéknévvel együtt. a legtöbb ember neve nem jó hangzású, gagyi, össze sem illik a vezeték-és keresztnév. Már ezzel is kiemelkedne a mezőnyből.

2022. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nem tucatnevem van, megis valahogy mindig volt az osztályban még egy belőle. Munkahelyen ugyanez. Szerintem az fontosabb, hogy a családban ne legyen másik belőle. Ezért őrülök meg ettől, hogy a papa nevét kell adni az első gyereknek, nálunk volt a papa, az egyik fia, meg annak a gyereke, meg az én öcsém, és ez mind ugyanazon a keresztnéven. Utaltuk.
2022. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Derjaderja ***** válasza:
36%
Nekem fontos, hogy ne legyen tucatnév, és ki is gugliztam mindkét gyereknél, hogy a teljes nevükre ne adjon ki senkit.
2022. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Vkit nem zavar, ha minden harmadik gyereket úgy hívnak, mint az övét. Engem például igen, de nem vagyunk egyformák. Nekem is volt olyan kedvenc nevem, amit szívesen adtam volna, de mire eljutottunk a gyermekvállaláshoz, már túl gyakori név lett. Inkább lemondtam róla és kerestünk mást. De ha vki nagyon ragaszkodik hozzá és nem zavarja a gyakorisága, miért ne adhatná? Engem nem zavar, az ő gyereke. Az már más kérdés, hogy őt ez mennyire érinti negatívan.
2022. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon tetszene valószínűleg nem érdekelne.

De nálunk a favorit nem volt tucatnév.

2022. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!