Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondanál a gyerekednek,...

Mit mondanál a gyerekednek, miután ezt mondta neki a nagyi?

Figyelt kérdés

Megkérdezte a gyereked, mit szeretne karácsonyra a nagyi és azt mondja neki, hogy "egy másik unokát is". Mikor a gyereked rákérdez, azt mondja a testvéredtől(aki egyedülálló) is, ahol tervben sincs.


A nagyival semmit nem lehet kezdeni, ő ilyen, de a gyereknek mit lehet mondani, hogy jobban érezze magát? Az eset után eltereltem a nagyi közeléből, de nagyon nem tudtam mondani semmit, csak elterelni a figyelmét mással. Te mit mondtál volna?


2022. dec. 24. 08:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Megírnád magyarul is, mi az "azt mondja a testvéredtől(aki egyedülálló) is, ahol tervben sincs"

Meg egyáltalán mit kellene mondani a gyereknek erröl? A nagyi vagy hülyéskedett vagy sem, de ennyi.

Miért kellene "elterelni a figyelmét" vagy hasonló?

2022. dec. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit? Semmit.

Miért kellene bármit mondani erre?

Nem azt mondta a nagyi, hogy nem szereti a jelenlegi unokáját, vagy hogy le akarná cserélni, hanem hogy szeretne MÉG unokát.

Ezzel mi a gond, amit magyarázgatni kellene?

2022. dec. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, mit kéne mondani?

Legfeljebb azt, hogy a gyerekek nem karácsonyi ajándékba készülnek, ha mindenképp bonyolítani akarod, de mást nem.

2022. dec. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Azt, hogy a nagyi szeretne még unokát. Ez teljesen normális. Mi a baj vele?
2022. dec. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Oké, akkor nézzétek úgy, mintha a saját anyátok mondaná nektek a "mit kérsz karácsonyra?" ártatlan kérdésetekre, hogy "még egy gyereket, de most másik apától". Ugye így már érezni, miért zavaró?


Nem hülyéskedett a nagyi, már most azzal traktálja az unokáját, hogy kell neki egy másik is "mástól", mindezt akkor, mikor a létező unokája örömöt akarna szerezni neki karácsonyra.


Úgy értettem, hogy a tesómnak nincs gyereke, nincs kapcsolata, és nem is tudna gyereket produkálni ezek hiányában, illetve nem is töri magát, hogy gyorsan ezek összejöjjenek, egyáltalán nincs is elkésve, fiatalabb nálam.


Nem tudom miért nem érzitek, hogy sértő a "tőled valaki más kell, hogy foglalkozhassak vele, aki nem hasonlít rád" gondolat, pláne karácsonykor. Nem bármilyen unokát akar, megmondta honnan jöjjön, nem az unokák száma boldogítja.


"nem kell semmi, már van egy unokám, bár kettő lenne belőled" így hangzott volna egy olyan nagyi válasza, aki szereti az unokáját és többet akar, vagy mondhatott volna apróságot, amit az iskolás gyerek össze tud hozni.


Miért kell neki mondani? Mert látszott, hogy rosszul esett neki, és megkérdezte tőlem is, hogy miért mondta ezt a nagyi.


Mondjuk lehet hasznos háttérinfó bár azt hittem lejön a kérdésből, hogy nagyi szinte semennyit sincs az unokájával, és tesóm a "kedvenc gyerek".

2022. dec. 24. 09:16
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mi a baj ezzel. Nem azt mondta, hogy nem szereti az unokáját, csak hogy szeretne unokát a másik gyerekéről is.
2022. dec. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Én azt hiszem már értem. A kérdező úgy gondolja, hogy a nagyi (a férje anyja) úgy értette, hogy ugyanúgy a fiától, de egy másik nőtől szeretne unokát.


Vagy ha nem, akkor totál elvesztem a sztoriban.

2022. dec. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább téged frusztrált, sem mint a gyerekedet. Az utolsó mondatodban ott a lényeg, úgy érzed, hogy a testvéred az anyukád kedvence.

Az eredeti kérdésre a válasz. Ha a gyerek tényleg firtatja a dolgot, mondd meg neki, hogy a nagyi szereti a gyerekeket, ezért mondta, hogy szeretne több unokát. Kész.

2022. dec. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlreagálod.

A nagyi nyilván azt szeretné, ha mindkét gyermeke boldog párkapcsolatban élne, és családot alapítana. Teljesen természetes, ha a tesód által IS szeretne unokát.

2022. dec. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű," a nagyi szeretne még unokát".

Ez nem azt jelenti, hogy nem szereti az unokáját hanem azt, hogy szeretné ha még lenne. Ennyi

2022. dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!