Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik hosszabb otthonl...

Anyukák, akik hosszabb otthonlét után tértek vissza a munka világába, hogy érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 évet voltam "otthon" a gyerekekkel, lett pár egymás után.

Nem is szerettem, amit előtte csináltam, ezért közben új dolgokat is tanultam. Ezen az új területen szeretnék most elhelyezkedni és lenne is rá lehetőség, csak iszonyatosan szorongok, annyira szokatlan még a gondolat is, hogy ekkora változás lesz az életemben. Tudom, hogy logikus, meg minden, hiszen új terület, más napi rutinok, fél agyam a gyerekeken fog járni, stb. de jó lenne másoktól is hallani, hogy mentetek át ezen a szakaszon? Mi segített? Milyen volt és milyen lett utána mondjuk egy évvel a helyzet?



2022. dec. 28. 04:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

Én még csak 4 éve vagyok itthon, szeptemberben kellene visszamennem. Konkrétan rettegek, hogy vissza kell térnem a munka világába. Nekem soha az életben nem volt akkora szabadságom, mint most.

Én valószínűleg íratok fel valami szorongás gátlót, de nekem egyébként is van ilyen problémám.

2022. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

Én is hasonlóan érzek, mint az első, pedig szintén nem vagyok itthon azért 5+ éve.


Pedig nem is volt borzasztó munkám, irodai, de most ha belegondolok, hogy mindennap fel kell kelni, beutazni, ott lenni 8 órát, aztán hazáig utazni, ha kell, ügyet intézni, stb.... Hát elfog a rosszullét....


Olyan jó most itthon, van idő normális ételeket főzni, rendet tartani, a konyhakertemet és a kertet gondozni, a házban is sok dolgot megcsináltam, ami korábban idő hiányában nem volt kész, a gyerekekkel nem kell kapkodni, a férjem sem arra jön haza, hogy még mosni-főzni-takarítani kell...

2022. dec. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

"Én valószínűleg íratok fel valami szorongás gátlót, de nekem egyébként is van ilyen problémám."


Vagy inkább terápiára kéne járni. A gyógyszer nem megoldás.

2022. dec. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
3 de, van amikor a gyógyszer a megoldás.
2022. dec. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

#4


A gyógyszer is csak egy mankó, ha valaki terápia mellé kell, hogy szedje, az oké. Aki csak azt akarja, mint gyors "megoldást", az csak a probléma szőnyeg alá seprése.

A férjem is szed generalizált szorongásra, depresszióra, de pszichoterápiával egybekötve írta fel neki az orvosa. A cél az, hogy lelkileg rendbejöjjön a terápia által, és a gyógyszert fokozatosan elhagyja.

Aki csak gyógyszert akar, az rajta is marad a szeren.

2022. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Én több mint 4 év után januárban megyek vissza dolgozni. Várom is, meg nem is. Sok idő eltelt, sok minden változott is. Jó lesz kissé kiszakadni az állandó ittonlétből, de viszont annyira megszoktam ezt a helyzetet, hogy kissé tartok is az újtól. De inkább azért nem várom, mert nehéz lesz, hogy vinnem-hoznom is kell a gyerekeket bölcsibe, oviba, s itthon is tegyem a dolgom. Szóval én nem a munkától félek, hanem hogy sok minden zúdul rám, több helyen helyt kell állnom.
2022. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jol imadom h vegre dolgozhatok.

Sokkal tobbet mosolygok es a kedvem is jobb

6 ev utan mar jol esik leadni a kolykoket az oviba 🤣 olyan nyugis lett minden

2022. dec. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Derjaderja ***** válasza:
100%

Én 4,5 év után megyek februártól vissza, decemberbeb lett 2 éves a kisebbik gyerekem.

Azt hittem, sajnálni fogom, még nyáron szomorkodtam rajta, de mostanra optimistább lettem.

Nekem nagy kedvem van a munkámhoz, a vele járó szellemi terheléshez, kollégákhoz, ahhoz hogy utazás közben tudok olvasni, pihenni.

Gyászolom is a kisgyerekes éveket és olyan sehol se érzem magam, átmenetinek.

Féltem a kisfiam a bölcsitől.

Aggódom a durva napi rutin vàltás miatt, korànra járás, kemény hétköznapok stb.

Szóval vegyesen. De inkább jól.

2022. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Derjaderja ***** válasza:
80%

Még annyi, hogy mi részben külön kasszán vagyunk, és nagyon várom hogy fizetésem legyen. Minden ruhám, cipőm le van hordva, a laptopom már törött, csomó minden nem működik rajta, már egy éve várom a januárt, amikor megjön a fizu, hogy vegyek egy újat.

Nekem ez az anyagi függetlenség sokat jelent, egész más érzés a világban élni, már amiota megírták az új szerződésem.

Meg emberi kapcsolatok terén nem igazán találtam meg magam az anyuka világban, pedig a kollégáim szerettek, régi barátok is. Tegnap 4 év óta először beültem egy régi barátnővel kávézni, csak pislogtam, hogy jé, ilyen lehetősègek is vannak, ja tényleg. Nem mintha munka mellett hamar sikerül megint.

2022. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Sok anyuka tapasztalhat hasonló szorongást a munka világába való visszatérés előtt, főleg ha hosszabb otthonlét után tér vissza. Ennek oka általában az, hogy a munka világában új kihívásokat kell megoldanod, új emberként kell beilleszkedned a csapatba, és új napi rutinokat kell kialakítanod.


A visszatérés előtt érdemes elképzelni, hogyan fogod a munka és az otthoni teendők között egyensúlyt teremteni. Lehet, hogy szükség lesz segítségre az otthoni teendők ellátásában, például gyerekfelügyeletre, vagy a munkahelyen szabadidő-beosztásokat kell kérni.


A visszatérés után is lehet, hogy küzdelmes időszakot tapasztalsz, míg újra megszokod a munka világát. a legfontosabb, hogy tartsd szem előtt a céljaidat és ne adj fel a visszatérés első nehézségei miatt. Lehet, hogy szükség lesz időre és türelemre, míg újra beilleszkedsz a munka világába és kialakítod az új napi rutinodat.


Sokat segíthet, ha találsz valakit, aki hasonló helyzetben van, és akivel meg tudod osztani az érzéseidet és a tapasztalataidat. Lehet, hogy segítséget kérhetsz a munkahelyeden is, például egy mentortól, aki segíthet az új helyzetben való eligazodásban.


Ha szorongsz a visszatérés miatt, akkor érdemes lehet szakember segítségét is kérned, például egy pszichológustól, aki tud segíteni a szorongás kezelésében és a visszatérés folyamatában.


Összességében, a visszatérés a munka világába általában kihívásokkal jár, de sok anyuka sikeresen át tudja lépni ezt az időszakot és boldogulni tud a munka világában is. Fontos, hogy tartsd szem előtt a céljaidat, keress segítséget, ha szükséged van rá, és próbálj meg egyensúlyt teremteni a munka és az otthoni teendők között.


Ha szükséges, kérj segítséget a munkahelyeden, például egy mentortól, vagy ha szorongsz a visszatérés miatt, fordulj szakemberhez, például egy pszichológushoz. Érdemes megkeresni olyan anyukákat, akik hasonló helyzetben vannak, és megosztani velük az érzéseidet és tapasztalataidat. A legfontosabb, hogy ne adj fel, és tartsd szem előtt a céljaidat.


Üdvözlettel: J.Krisztián

2022. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!