Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekkel mennyiből hozzátok...

3 gyerekkel mennyiből hozzátok ki a hónapot?

Figyelt kérdés

A férjem nyaggat, hogy szerinte nem csinálom jól, túl sokat költök stb. Hiába mondom neki, hogy minden drágult, egyszerűen képtelen elfogadni.

A kiadásokat vezetem, de azt mondja, mégis én csinálom rosszul.

Csak érdekelne, hogy más mennyiből hozza ki a havi költségeket.


2022. dec. 28. 17:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
23%
1,2-1,5 millió attól függ van e valami extra költség.
2022. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%
A férjed meg mit csinál? Őt is te tartod el?
2022. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
83%

Rezsi az fix, 50ezer kb. Hitel nincs. A kocsikra negyed évente 25ezer a biztosítás, 25 a súlyadó/fél év. Tankolásra a mostani árak mellett nekem egy 20as elmegy, férjemnek 50-60 egy hónapban.


Tisztítószer/kaja mindig egybe van véve, foggalmam sincs külön/külön mennyi. De 200ba megáll.


Ruhákat rengeteget kapunk, így ruhazkodás kb 100ezer/szezon.


Gyógyszer a gyerekekre nem nagyon kell, max a fajdalom csilalpító, 3000ft, de az elég 3 hónapra átlagosan. Férjemre költünk az állandó gyógyszerére 20ezret.


Én még itthon vagyok gyeden, szeptembertől van tervbe visszamenni. Akkor az én tabkolásom is megugrik az tuti rendesen.


1-3-5 évesek.

2022. dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk csak 2 kicsi gyerek van, szóval nem pont a te eseted, de majdnem, valamennyit még adj hozzá.


Hitel/albérlet: 0 ft

Rezsi+előfizetések: 50 ezer ft

Tankolás: mostani árakkal kb. havi 40 ezer

Kaja: kb. 100-110 ezer forint (normálisan eszünk, sok gyümölcs-zöldség, minimális nasi, tudatosan vásárolok és menütervezek, meg a gyerekek sem esznek még túl sokat, úgy tudom ennyiből kihozni).

Pelenka, tápszer, popsitörlő: kb. havi 10 ezer, mert moshatózunk javarészt


Ez havi 210 ezer, ezek a fix alapkiadások, de nyilván nem ennyiből áll egy hónap, de van, mikor nincs semmi extra kiadás, van, amikor igen.


A kiadásainkat visszanézve kb. havi 320 ezret költünk, ebben ugye van, hogy ruhát veszünk, vagy a kocsi romlik el vagy pl. lakásbiztosítást egyben befizetjük, ilyesmik.


Nem tudom, hogyan éltek, mi most nagyon spórolunk, mert szeretnénk befejezni a hàzunkat 2-3 éven belül, szóval nincs kajarendelgetés, kirándulás messzire (két ilyen picivel nem is indulnánk el), turizunk, és így tovább. Nyilván néha belefér valami luxus, de most a spórolás a cél, hogy mire a gyerekek óvodába mennek, és nőnek tovább a költségek, ne kelljen màr teraszra meg térkövezésre meg hasonlóra gyűjteni.


Ha lenne még egy gyerek, szerintem max. 400 ezerből ki lehetne hozni ilyen spórolósan, de nyilván nem élhet örökké így az ember. Vagyis igen, csak nem akar.


Mennyit költesz, hogy sokallja?

2022. dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudok pontos információkat adni a más családok havi kiadásairól, mert minden család más és más körülmények között él, és más és más dolgokra költ. A legjobb, ha összeállítasz egy részletes költségvetést, amelyben feltünteted az összes bevételedet és kiadásodat. Így könnyebben láthatod, hogy mennyit költesz minden hónapban, és mely területeken tudsz spórolni.


Ha úgy érzed, hogy túl sokat költesz, akkor érdemes átnézni a kiadásokat, és megnézni, hogy melyek azok, amelyekre szükségtelenül sok pénzt költesz. Lehet, hogy találsz olyan területeket, ahol tudsz spórolni, például a ruházkodás, az étkezés, az utazás vagy a szórakozás területén.


Ha úgy érzed, hogy még így is nehéz a hónapot kihozni, akkor érdemes lehet együtt megnézni a férjeddel a kiadásokat, és közösen megállapodni abban, hogy mely területeken lehet spórolni. Érdemes lehet megbeszélni, hogy melyek azok a kiadások, amelyekre szükségtelenül sok pénzt költesz, és melyek azok, amelyek elhagyhatók.


Fontos megjegyezni, hogy a pénzügyekben döntéseket hozni sosem könnyű, és gyakran szükség van kompromisszumokra. Érdemes lehet együtt megnézni a lehetőségeket, és közösen dönteni arról, hogyan lehet a legjobban kezelni a pénzügyeket. Ha úgy érzed, hogy a férjed nem hajlandó megbeszélni a kiadásokat, vagy nem veszi figyelembe a véleményedet, akkor érdemes lehet szakember segítségét kérni, hogy megoldást találjatok a problémára.


Üdvözlettel: J.Krisztián

2022. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
31%

Milliós összeg, de pontosat nem tudok írni (az 1. válaszoló lepontozásából ítélve, talán jobb is).


Viszont kényelmesen élünk, ha éppen nincs kedvem főzni, akár egy nap kétszer is eszünk étteremben, vagy rendelünk a Wolt-tól, ha úgy vagy.

Nem csak akkor vásárolunk ruhákat, amikor szezonváltás/méretváltás van, hanem "csak úgy" alapon is, amikor éppen megtetszik valami. Én néha elcsábulok 1-2 drágább táskára, cipőre is, de azért ezeket nem mondanám mindennapi kiadásnak.

Autóval járunk mindenhová még így Budapesten belül is, mind a két autónk sokat fogyaszt, tankolásra szerintem mind a kettőnknek elmegy heti szinten 60-70 ezer forint.


A gyerekek magánoviba, magániskolába járnak, iskola mellett van még pluszban sport, zene, az is fizetős.


Magunkon sem spórolunk, legyen szó akár hobbikról, étkezésekről, programokról, utazásokról, vagy nekem szépítkezésről. Nem költjük el az utolsó forintjainkat is, teszünk félre, vannak befektetéseink is, de nem mondom azt, hogy hú, de tudatosan élünk és mindent próbálunk a legolcsóbban kihozni, mert az nem igaz.

2022. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
44%

Bevasárlásra (kaják, tisztítószerek, tisztálkodasi szerek) 300 ezer megy el. Ruhákra havi 40.

De ez a költségeink töredéke. Rezsik, törlesztők, biztosítások, felújítások, javítások, benzin, közlekedés, szabadidő, különórák, ez mind rengeteg. Havi 1.5 milliót költünk mindennel együtt.

2022. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
44%
Itt mindenki le van pontozva, aki normális, kényelmes életszínvonalon él és hó végén nem azt várja, lesz-e a Lidlben akciós a hús?:D
2022. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Én nagyjából havi 350E Ft-ot költök, de igyekszem minél kevesebbet. Ebből 80E a hitel és a rezsi.

Sajnos nem nagyon tudom, hogy min tudnék spórolni, így viszont jóval kevesebbet tudunk félretenni, pedig eddig sem tudtunk túl sokat.

2022. dec. 28. 18:10
 10/36 A kérdező kommentje:
Én mindenki válaszat hasznosnak ítéltem.
2022. dec. 28. 18:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!