Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki már járt így, hogyan...

Aki már járt így, hogyan lehet eltávolítani a penészt az iskolatáskából?

Figyelt kérdés

Drága gyermekem a középső zsebbe tett valami gyümölcsöt, ide soha nem szokott semmi kaját, így meg sem néztem utolsó nap ott, erre ma csupa penészesen szedtük ki a füzetét az első zsebből, aztán került elő a középsőből a - talán alma lehetett... Pont olyan, amit ki sem lehet fordítani, mély és szűk, nem tudom hogyan álljak neki! Gondolom sima mosógépes mosás nem oldaná meg..

Mit javasoltok?

[link]


2023. jan. 3. 02:36
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
En ecettel szoktam a penesz ellen tamadni.
2023. jan. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Én szavóznám, aztán leöblíteném a zuhany alatt, és mehet a gépbe.

Csak vigyázz, a szavó a színét is kiveheti - szóval csak oda jusson, ahol kell.


Laktam folyton penészedő albérletben, minden tiszteletem az ecetezőké, de hogy nem hatékony penészölő, az biztos.

2023. jan. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
@ 2. Igy van, falra nem nagyon mukodott nekem sem. A taskamat viszont ecetbe aztattam, es (legalabb is az en esetemben) az hatekony volt :-)
2023. jan. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szavo az hypo konkrétan, és kifehéríti... Nekem is cseppent már a ruhámra, ki is fehérítette, így azt nehogy használd!!
2023. jan. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
4. Lehet hígítani, és egy belső zseb esetében szerintem a színvesztés nem akkora gond. És ha jól átöblíti zuhannyal a mosógép előtt, akkor másutt nem okoz színkárosodást. Tapasztalat.
2023. jan. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szövetre kizárólag bórax, vízzel hígítva.


Patikában lehet kapni.

2023. jan. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Én tisztítóba vinném.

Vagy babakocsi mosóba. Pl flora miniwash. Ismerősék babakocsijából nyomtalanul szedték ki a penészt, pedig azt hitték, kuka a kocsi.

2023. jan. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
Kuka
2023. jan. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Én minden penész-jellegű dologra Domestost használok. Nem vettem észre, hogy változtatna az ilyen műszálas-anyagok színén, bár tény, táskát még sosem áztattam bele (1-2 kupaknyi Domestos egy babakádnyi vízben elég híg amúgy is, de eddig mindennél bejött- fél óra-óra ázás, majd mosógép).
2023. jan. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ruha maradt kicsit nyirkos és összehajtogatva bepenészedett. Befújtam Sanytol felülettisztítóval, mert nem volt itthon semmi, hagytam és órát állni, szivaccsal jó erősen megdörzsöltem, kimostam és semmi nem látszott, pedig hófehér ruha volt.
2023. jan. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!