Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet segíteni a...

Hogyan lehet segíteni a beszéd fejlődését?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gyermekem márciusban lesz 2 éves.

Nem igazán akar beszélni sajnos.

Néha utánam mondja a szavakat amiket mondok,pl fa,fű,dísz,busz...

Amiket magától mond:Áron,Ap(apa) Bap (papa 😁) ba (bajusz)

Mindent megért,megérteti magát.

Alap színeket tudja, testrészeit régóta elmutogatja.

De ezen kívül nem akar semmit se mondani.

És nem mindig utánozza a szavakat se amit mondok neki.

Hogy segíthetnek a beszédfejlesztésében ?

Mondókák ?

Sok mozgás ?



#2 éves #Beszéd késés #Beszed inditás
2023. jan. 7. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs elmaradva semmivel. A 2 éves szátuszon tőlem azt kérdezte a védőnő, hogy 10 szónál többet mond-e. Igen...akkor jó. 2 hónapja múlt 2 éves egyébként. Most kezd 2-3 szavas mondatokban beszélni, mert eddig csak szavakat mondott. De pl a bölcsiben van olyan 2 éves aki egy kukkot sem szólt eddig. Én egyébként sokat beszélgetek vele, youtubeon is szoktunk fejlesztő videókat nézni, énekelünk is. Aztán ennyi.
2023. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

instán dettidu profilját javasolnám, logopédus.

tsmt biztosan nem árt a gyerkőcnek (torna), de ha nagyon aggodsz, logopedussal tudsz konzultálni, hogy mivel tudsz segíteni.

2023. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Jótanács: ne tanítsd direkt,ne ismételgess előtte szavakat! Ez CSAK ÁRT.
2023. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok mozgásos mondóka, térden lovagoltatás,hinta,forgás,ugrálás sokat segít.
2023. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3as, akkor árt, ha normál beszédfejlődése van. Ha problémái, akkor erre(is) tanítja a logopédus, pont ezt csinálják, sőt, még kiadja otthonra is a gyakorlást, hogy gyakorolj vele otthon szótagokat.


Egyébként ha ilyesmiket mond, nincs komolyabb gondja, az enyém ilyenkor csak halandzsázott. 4 éves koráig vártuk a "csodát", ahogy a mai protokollban van, beszélni megtanult, de a kiejtése.. leginkább halandzsanyelv volt, szavak, szótagok, artikulációs problémák stb, nem értetted mit akar mondani. Rengeteg szociális dologtól esett el így, nehezen tudta megértetni magát, nem szívesen vonták be játékba.. megváltás volt neki nem a heti kétszer 45 perc(ami csak fél óra közlekedéssel), meg az a napi egy óra, amit gyakoroltunk, fél év kemény munkája, és még így is vannak problémái, nehezebben fogalmaz, a szavak sorrendje nem a megfelelő a mondatban, félreért dolgokat, igekötőket rosszul használ.. és 9 éves, hatalmas meló van a tanulmányaiban, már csak annyi van, hogy sokat tabuzunk és magyarázok, szerencsére olvasni imád, scrabbleban profi, szövegértése jó, de fogalmazni, beszélni, magyarázni nehezére esik, logikával pótol. Ha beszédproblémája van, minél hamarabb kap segítséget, annál jobb. Szerintem nálatok nincs, hisz utánad mondja a dolgokat érthetően, illetve tudatosan használ pár létező szót 2 éves státusz előtt. Nincs elkésve, szerintem csak csendesebb.

2023. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3as 4es vagyok.


Érdekes. A lányom megkésett beszédfejlődésű. Sosem kellett itthon beszélni tanítanom.

Pedig ő aztán járt rengeteg fejlesztésre.


Nekem mindig azt mondták a szakemberek, hogy ne tanítsam közvetlenül.

2023. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen nagyon kevés gyerek beszél, a te gyereked lassan el kezd, ért mindent rakódik benne az infő ne csesztesd, hagyj neki időt ha 6 hónap múlva nincs változás, akkor nézesd meg, de teljesen jól halad.
2023. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Áron a neve? Az enyémet is úgy hívják, és ő se mondott többet ennyi idősen. :) Nem csináltam vele semmi különöset, magától beindult 1-2 hónappal a második szülinapja után. Persze sokat meséltem, mondókáztam, énekeltem neki, de nem beszédindítás céljából, csak úgy.

Ma már hatodikos, és a kutya nem kérdezi, mikor kezdett beszélni. :)

2023. jan. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A lanyom 3eves korig kb 5 szot mondott. 2 evesen elvittem h baj van e? Vegigneztek mindent semmit nem talaltak. 3evesen a beszedvizsgaloban (akkor mer 3 honapja ovis volt) vegig dumalta a 2oras vizsgalatot. Es leesett allal hallgattam h mi van???? A no kozolte h nem erti miert kellett jonnie. Hiszen semmi baja. Ja csak 3evig otthon csak azt az 5 szot hasznalta. A kozosseg meghozta a beszedet neki bar otthon meg jo fel evig utana sem akart dumalni. Azota viszont be nem all a szaja akkkor is beszel ha nem kell. 🤣

Most 12 eves, vers es prozamondo versenyt nyert tavaly!

2023. jan. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6os, ha csak késik, az más, mintha eltérő!


Az enyém 1 évesen mondta az első szavát(kérdésre válasz), majd semmi, csak halandzsa, nem első szótag vagy hasonló dolog, hanem folyékony dallamos halandzsa.


Viccelsz? Logopédiai füzete is van már 3 éveseknek, kérik az oviban(ha túlestek a 3 éves szűrésen és nem haladó szellemű az ovi), beleragasztgatják a papírokat meg ilyesmi, pár szótag, amit ismételni kell. Nyelvgyakorlatokat csinálnak játékosan, meg ilyen száj-ajak-nyelvizomerősítő pontosító gyakorlatokat.

2023. jan. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!