Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire érzitek kiszolgáltato...

Mennyire érzitek kiszolgáltatottnak magatokat, mióta gyereketekkel vagytok otthon?

Figyelt kérdés
Csed, gyed, gyes alatt a munkahely nemléte miatt, a kisgyerekkel nehezen elhelyezkedés/visszatérés miatt (sokat betegeskedik, sok hiányzás), stb.
2023. jan. 7. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Gyerekmentesen is kiszolgáltatott vagyok, nem kapkodnak utánam a cégek, mivel ahol jelenleg élek nincs egy ismerősöm se, aki beajánlana :(
2023. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Abból a szempontból annak érzem magam, hogy bár utálom a munkahelyem és amit csinálok, nem merek lépni, új helyet keresni, amíg kicsik a gyerekek. A jelenlegi helyem elég biztos, amolyan langyos kaki helyzet ez így.
2023. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Miért lennék kiszolgáltatott? Közösen vállaltuk a gyereket felőlem maradhatna itthon ő is de anyagilag igy jobban járunk munka helyem pedig van meg volt is azért kapok csedet gyedet. A házunkat pedig közösen vettük, mindketten kelletünk hozzá. Mégha ő többet is keres és ? Majd együtt megoldjuk. Ugyan annyira tiszteljük a másik munkáját, nekem most ez a munkám.
2023. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem éreztem még ilyet soha. Biztos munkahelyről jöttem el, alig várják, hogy menjek vissza ,de újra babát várok.
2023. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt minden pillanatban rózsaszím vattacukor a házasságunk, de soha nem éreztem magam amiatt kiszolgáltatottnak, mert épp otthon voltam a gyerekekkel. Sőt, volt olyan is, hogy kicsit nagyobb korukban egy évig nem dolgoztam (oka volt, hosszú történet), és akkor sem volt ilyen. Mindketten tudtuk, hogy a családnak most erre van szüksége, de ez egy átmeneti állapot.

Nem egy szent a férjem, de tiszteljük egymást annyira, hogy ne abban mérjük a másik értékét, hogy épp mennyi pénzt tol haza.

2023. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem kéne annak éreznem magam, a férjem igyekszik a lelkemre hatni, én mégis annak érzem magam. Megteremtettem a saját egzisztenciámat, jó munkahelyről jöttem el, elég jó fizetéssel. Hát most a gyed miatt egy kicsit szorongok, hogy őszinte legyek. Nem fog felkopni az állunk, de amikor az ember alsóhangon háromszor ennyihez van szokva, akkor azért nekem ez egy kiszolgáltatott helyzet.

A gyakorlatban tudom, hogy bármi történne, azonnal visszamehetnék dolgozni, szóval nem tragikus a helyzet, csak én élem meg kicsit annak.

2023. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Semennyire. Házasságba vállaltunk gyereket, közös kasszával. Senkit nem érdekel, mennyit keres a férjem, csak az, hogy a családunknak mennyi pénze van összesen, amivel gazdálkodhatunk. Plusz a CSED-GYED nem olyan borzalmasam kevés, ami miatt bárkinek szorongania vagy szégyenkeznie kéne...

A munkahelyem megszűnt a második meg a harmadik gyerek között, mikor a kicsi is oviba ment, kerestem szépen másikat, 2 hónapon belül találtam is. Betegesek meg addig sem voltak szerencsére, pluszba anyósom szívesen vigyázott rájuk enyhébb betegségek esetén, így ezen sem kellett aggódnom.

2023. jan. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az voltam igaz ez se most volt. Biztos helyemről jöttem el mindkettő gyerekemmel ugyanonnan. Mindkettővel 3 évet voltam otthon de akadt teendő bőven akkoriban. A kisebbik ment volna oviba amikor is a férjem kikötötte h márpedig ne menjek vissza dolgozni mert a gyerekek elkanászodnak. Jól kereső férjem volt s a munkája miatt sokat utazott külföldre így a gyerekeket alig látta szinte. Mindenünk meg volt ez tény de melléje megkaptam h ő az aki adja a kenyeret a szànkba cserébe legyek hazi rabszolga. 15 év után el is váltam tőle.
2023. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont mint a 2.
2023. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!