Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adja bölcsibe a gyereket...

Miért adja bölcsibe a gyereket, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Összetalálkoztam egyik ismerősünkkel a bölcsiben, mindkettőnknek a gyereke oda jár. Meglepődtem, mert az anyukánál babakocsi volt. Kiderült, hogy most decemberben született a kistesó, akivel természetesen otthon van. Nem értettem, hogy akkor miért hozza a bölcsibe a nagyobbat. Erre elmondta, hogy még tavasszal kért a munkáltatójától papírt, hogy szeptembertől megy vissza dolgozni, ezt a papírt beadta a bölcsibe, így fel is vették a gyereket. Majd ezután közölte a munkáltatójával, hogy terhes és táppénzre ment. Szerinte ő megfelelően járt el, nem csalt, mert táppénzen volt eddig, tehát ténylegesen munkaviszonyban állt.

Nekem is 2,5 év van a gyerekeim között, tudom milyen otthon lenni egy újszülöttel és egy kis dackorszakossal, de eszembe se jutott volna bedugni a bölcsibe.

Szerintem ez nagyon igazságtalan, kiszúrás azokkal, akik tényleg visszamentek volna dolgozni és várólistán vannak a bölcsiben, mert sajnos túljelentkezés volt idén. Szerintetek?


2023. jan. 4. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
72%
szerintem a kicsi is megérdemli, hogy az anyja csak vele legyen otthon. én a nagyobbat sajnálom inkább, akinek nehéz lehet azt megélni, hogy nemcsak, hogy már nem egyedüli gyerek, hanem az új gyerek otthon maradhat, míg őt "leadja" az anyja.
2023. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
91%
Nos, én pont ezért nem adtam bölcsibe a nagyot. Szintén 2.5 év lesz köztük, tappenzre vettek gyedről terhesen a nagy második szülinapja óta. Felvették a bölcsibe, de lemondtam. Az a hely másnak jobban kell. Ettől függetlenül nem ítélem el, aki beadja, én is szívesen pihennék délelőttönkent, meg hát van olyan gyerek, akinek nagy a társaságigénye már ebben a korban is.
2023. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem neked az faj hogy te otthon vegigszenvetted a dacossal-kicsivel azt az idoszakot neki meg nem kell. Kulonben vegig igy erveltel volna hogy szegeny anyukaktol

Elveszik a lehetoseget. es nem jegyzed meg mellekesen hogy nehez volt neked 😝

2023. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy nekem is van 2 gyerekem, mert ez tény, hogy tudom milyen.

Egyébként mi is majdnem nem jutottunk be a bölcsibe, mert pont szabadságolás volt a munkahelyemen azon a héten, amikor a beiratkozás volt és le kellett adni a munkáltatói igazolást. Végül is sikerült bejutni, de ha mégsem sikerült volna, akkor magunk miatt és oltári pipa lennék.

2023. jan. 4. 14:57
 5/64 anonim ***** válasza:
71%
Mert így döntött. Pont.
2023. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
76%
Ez alapvetően a rendszer hibája, hogy nincs elég szakember és bölcsőde, nyilván aki teheti, a maga érdekeit nézi, meg sosem lehet tudni, kinek miért jár a gyereke bölcsibe, mikor ő otthon van.
2023. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
73%

Maganugye. Te nem adtad be, o meg igen. Szerinted o a szemet, szerinte meg te, hogy a 2 evesednek egesz nap az anyjat kellett neznie unatkozva ahogy a mellen log a kistestver, es egesz nap a pici van babusgatva.

Mindennek ket oldala van... Kettotok kozul en a te gyereked sajnalom.

2023. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
63%
Èn is elítélem az ilyeneket. Ha ekkora teher a nagyobb gyerek, akkor vigye fizetős bölcsibe. Barátnőmet elhagyta a férje, vissza kellett volna mennie dolgoznia, hogy megèljenek. Egy darabig nem vettèk fel a kisfiát, pont az ilyen kamupapírosok miatt…
2023. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a szomorú az, hogy a rendszer nem bírja el azokat a gyerekeket, akik így kerülnének be. A szülő szíve joga eldönteni, hogy a gyerekének szerinte mi a jobb. Lehet, hogy úgy érzi nem tudja érdemben lekötni egy csecsemő mellett, vagy a gyerkőc szereti a társaságot, így nem elégszik meg azzal, hogy két szoptatás meg fejés között anya összerak neki 2 duplot, majd ott hagyja, jobban érzi magát gyerekek között. Ezt te kívülről nem láthatod, így ítélkezni sincs jogod.

Szerintem ez nem elítélendő, inkább tényleg az a szomorú, hogy ez mástól helyet vesz el. Nomeg, nálunk már kb. akkor jelezni kell, hogy bölcsibe adnád a gyereket 2 évesen, amikor még meg sem született. Ez viszont a rendszer hibája, nem az anyukáé.

2023. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
50%
Így akarta és kész!
2023. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!