Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortòl kezdett a fiatok...

Mikortòl kezdett a fiatok rendesen beszèlni?

Figyelt kérdés
Aggòdom, mert szülèsnèl komplikaciòk lèptek fel ès azòta is parázok minden "mèrföldkőnèl", nem sìrt fel a fiam, enyhe oxigènhiány, de szerencsère nem volt nagy a baj, azonnal ellátták, azòta problèmamentes. Mindent hamarabb csinált az eovártnál forgás, mászás stb. neurològus dìcsèrte, teljesen kezelhető is, egy tünemèny, ügyes minden tèren szerintem. Viszont mèg nem beszèl rendesen! 2 èv 2 hònapos. Rengeteg szava van ugyan, szinte naponta produkál újat, utánoz csomò mindent, amit hall: aztaa, juj, au, nahát, hű stb. Megjelent nála a rag is már úgy mondja hogy: a kukába, megjelentek a rövid "mondatok" Tessèk, anya! Mi ez, apa? Gyere be, gyere ki, elment, jön a baba, ilyenek már tud. Igazábòl az előzmènyek miatt idegeskedek meg amiatt, hogy körülöttünk már beszèdesebbek a 2 èvesek, a lányok főleg. Sokszor mèg nem sikerül kimondania a dolgokat pl.a finomat tegnap mondta, de csak úgy mondja, hogy èn mondom, hogy fi ő meg befejezi nom-mal. Kormány ugyanez. Befejezi a szòt, de nem kezdi el. Ez normális? Nyugtassatok meg, hogy ha már elindult a beszède nem lesz gondja? Ha baj lenne hogy tudnèk rájönni? A barátnőm kisfia amit mondd, ő utánozza őt. Az èn fiam nem ilyen papagáj tìpus, akkor mondja, amikor ő akarja, úgy gondolom raktároz. Tanìtom neki a hogy vagy-ot is napok òta, de nem tudja vagy nem akarja mondani, sem rövid mondòkákat. Persze nem ebből áll a napunk, de azèrt aggaszt. Kòlintsatok fejbe, hogy túlparázom ès rendben fejlődik. 😌 Kinèl hogy indult be a beszèd?
2023. jan. 16. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnál semmi komplikáció nem volt, mégis kb.azt hozta, amit a tied. A 2.szülinapján volt pár szava, 2 év 2 hónaposan mondta ki az első kétszavas mondatát: az újszülött kishúgának köszönt, hogy "Szia Anna!" Ez emlékezetes volt.:) Onnantól elég jól beindult a beszéde, de 3,5 fél éves koráig idegenek nem értették, a család igen. Oviban egy-két hét alatt kitisztult neki.

Most 12 éves, teljesen normális gyerek.

2023. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 evesen hova sietetted ?

4 eves kor a hatar a beszedig.

Az enyem 3,5 evesen kezdett bele igazan.

2023. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális.Most azt hiába írjuk le,hogy nálunk mi a helyzet,mert minden gyerek más.Én hogy őszinte legyek,nem is tudom pontosan,hogy mióta beszél rendesen az enyém.Augusztusban lesz 3 ,de egy ideje már rendesen,mondatokban,ragozva beszél.Persze van amit nem jól mond,vagy pl az R betűt nem is tudja mondani,de azt még az óvodások sem mind.Igazából mivel minden nap vele vagyok,tényleg nem tudnám megmondani,hogy pontosan mióta beszél így,azt tudom,hogy a védőnőnél,gyerekorvos al mindig rendben volt az amit tudnia kellett adott státuszra,sőt volt, amit előbb is tudott.Nyugodj meg! Teljesen rendben van,és ha nem lenne, akkor szólnának.
2023. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 év 1 hónapos fiam szavai:

hoppá,bugyi,hinta palinta(hitapaita),hórukk (hókukk),kutya, cica (tita), bácsi (báti), kacsa (katya). Ennyi. Se apa,se anya. A "hoppá" és a "bugyi" kb. egy hónapja megy,a többi az utóbbi 2 napban.

2023. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem siettetem, vagyis pròbálok nem ráfeszülni, szerintem nincs vele gond, legalábbis az anyai ösztönöm szerint nincs (első gyermek), csak a környezet stresszel. Anyòs is már megjegyezte, hogy hát ő már azt hitte ilyenkorra már beszèlni fog folyèkonyan stb. Már a fèrjem is mondta a napokban, hogy ő azt hitte már jobban fog beszèlni mostanra, mert a szomszèd kislány már tök sokat beszèl, pedig 3 hèt van köztük. Már tele a hòcipőm ezzel, hisz tudják mi volt szülèsnèl ès hiába èrzem a fiamon, hogy napròl napra ügyesebben beszèl, új szavai vannak, ma pl a Bogyò ès Babòcát nèzte ès mondta, hogy kukac! De mindig jön valaki/valami pl a bnőm videòja a kisfiáròl, ahol beszèl, üzenget vele, ami elbizonytalanìt. Itt vèdőnő nincs, gyerekorvos sosem kèrdez ilyesmit. Egyedül a neurològus kìsèri figyelemmel a fiam. Nem tudom mennyi szava lehet, egy ideig ìrtam kb. 90 már tuti megvan. Kisfiam is minden nap mondja, szia apa, anya, mami, papi..ma mondta először a bugyi ès este szòt is. Jaj nagyon remèlem, hogy minden rendben lesz vele!
2023. jan. 16. 21:23
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Lányokhoz semmiképp se hasonlítsd, ők általában korábban kezdik. Persze van eltérés, de átlagosan. Az én lányom pl.másfél évesen már 2 szavas mondatokban beszélt. A fiam meg úgy, ahogy fent írtam.

2023. jan. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, èn is ezzel nyugtatom magam, meg azzal, hogy ha már beindult a beszède, kb 1-2 hònapja eredt meg a nyelve jobban, akkor már rendben lesz ès ovira ki tudja majd magát fejezni..
2023. jan. 17. 08:05
 8/9 anonim ***** válasza:
2.5 évesen kezdett, egyik napról a másikra. Addig csak szavai voltak + a szavak elejét vagy a végét mondta csak.
2023. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) akkor megpròbálok megnyugodni
2023. jan. 18. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!