Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elköltöznétek, váltanátok...

Ha elköltöznétek, váltanátok gyerekorvost is?

Figyelt kérdés
30 km-re költözünk. Nagyon jó orvosunk van itt. Ti váltanátok gyerekorvost? Fél éves a babánk.
2023. jan. 20. 10:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, váltanék.
Nem váltanék.
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Igaz én kicsit más eset vagyok. Én még szülés elött költöztem vidékre. Az első gyerekkel megpróbáltuk a helyi körzetiorvost. Az első talalkozás után úgy éreztem, neeeem akarok vele többet találkozni. Aztán a 2.találkozás ezt be is igazolta.

Valtottunk.

30km-re van a városban az orvosuk. Aki nekem volt a gyerekorvosom, illetve tesóim még hozzá járnak (na ők költöztek és maradtak nála)


Inkább beviszem a kicsit (azóta 2 gyerek van) havonta oltásra, a nagyot meg akár hetente mert most kezdte az ovit. De tudom, hogy ott a maximumot kapják. Nem úgy mint a körzetisnél, aki megrángatta majd ordított a 2 hetes fiammal.

2023. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez tudni kellene, hogy milyen az új. Lehet az is jó, és közel van. Én váltottam saját háziorvost a körzetisre, majd sírva rohantam vissza a régihez, még ha oda utazni kell többet is :D
2023. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is pont ebben a helyzetben vagyunk, még a távolság is ugyanaz. Még nem váltottunk, keresem az igazit.

Szerintem kényelmes lenne, ha közelebb lenne, pláne hogy a kislányom (8 hónapos) utál autózni. A mostani gyerekorvosunk nagyon leterhelt, vegyes a praxisa (felnőtt+gyerek), nagyon szeretem, de jobban szeretnék egy kevésbé leterhelt, jobban utolérhető csak gyerekorvost találni a közelben.

2023. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljes mértékben elégedett vagy, és nem okoz problémát bármikor elvinni autóval a gyereket hozzá, akkor nem váltanék.

Váltottunk már más okokból, tudom, hogy amilyen orvoshiány van, nagy kincs a normális gyerekorvos.

2023. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi elköltöztünk és váltottunk gyerekorvost (igaz csak 20 km) viszont ő már nagyon közel van a nyugdíjhoz, így előbb utóbb úgyis váltani kellett volna.

Egyébként teljesen megértem a kérdésed, mi is dilemmáztunk még így is a dolgon. Nem szívesen váltanék le olyan orvost, aki nagyon bevállt.

2023. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Körülményektől függ.

Tudtok-e autóval menni, vagy az a 30 km 2 átszállással és 1,5 óra tömegközeledéssel valósítható meg?

A környéken nincs jó orvos, vagy szimplán ragaszkodtok a régihez?


Ha van elérhető közelségben is olyan, aki megbízható, jó szakember, váltanék.

De nálunk pl. az új gyerekorvosunk nem vette észre a tüdőgyulladást a lányomnál, ha odamentünk időpontra, húzta a száját, hogy miért pont aznap mentünk, rengetegen vannak a váróban így is... Adtam még egy esélyt egy másik orvosnak a városban, ő viszont nagyon bevált.

2023. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek én nem tudtam hogy van olyan opció, hogy maradok csak később tudtam meg. Igy én váltottam illetve nekem fontos volt, hogy közel legyen mert az én gyerekem utál közlekedni ( persze ezt majd kinövi, remélem ) és ha nagyon rossz tapasztalatom lett volna az ittenivel akkor biztos keresek más opciót.
2023. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is dilemmázok ezen, nyáron költözünk és a nagylányom ősszel is kezdi az ovit, szóval készülök a sok betegségre, de közben itt van a kicsi is, aki nyárra lesz 8 hónapos, így vele meg alapból sokat kell még orvoshoz járkálni (oltások meg kutyafüle). A mostani orvosunk nem is az, hogy messze lesz km-re, technikailag visszajárhatnánk hozzá, de extrán szívás lenne így. Ugyanakkor az új körzetesről semmit sem tudok, próbáltam utánajárni fb-csoportokban, de nem igazán jártam sikerrel. De szerintem az baromi jó, ha élhető közelségben van a gyerekorvos, mégse kelljen minden alkalommal másfél órát autózni hozzá, ha beteg a gyerek (vagy csak a 2 perces szuriért utazni ennyit).
2023. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem váltanėk ha amugy jó az orvos .
2023. jan. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!