Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Élnél a lehetőséggel, a...

Élnél a lehetőséggel, a gyerek érdekében?

Figyelt kérdés

Igen, a Cápáktól és a TheVR-tól loptam az ötletet.


Ha megtehetnéd, fogadnál a gyereked mellé kísérőt? Aki viszi - hozza a suliba, különórára, edzésre. De elkíséri és megvédi a hétvégi buliban, fesztiválon, koncerten, akár önmagától is, ha kell.


Sofőr, testőr, kísérő.



2023. jan. 24. 22:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%

Van ilyen szolgáltatás, ingyen is. Úgy hívják hogy szülő. Nyugodtan meg lehet ismerkedni a saját gyerekünkkel, lehet vele bizalmas kapcsolatot kialakítani, meg lehet ismerkedni a barátaival, baráti körével, ha bulizni megy akkor lehet hozni vinni a barátokkal együtt. És akkor nem kell testőrben gondolkodni.


Én megőrültem volna ha rám állítanak bármi fizetett zaklatót, ellenben hálás voltam hogy a legapróbb hülyeséggel is mehettem anyámhoz vagy apámhoz, mert volt bizalom irántuk még kamaszként is. Nem mellesleg igyekeztek résen lenni és a veszélyekre felhívni a figyelmemet mindig, így marhaságot sem csináltam.

2023. jan. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11-es, odáig rendben van, hogy a szülő ismeri a gyerek baráti körét, meg bizalmi kapcsolat van köztük.

De attól hideglelést kaptam volna, ha egy szórakozóhelyre jön utánam anyám, apám és figyeli, hogy mit csinálok, kivel beszélek, hogyan szórakozom (ld. kérdező 5-ös kommentje).

2023. jan. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
29%

12: ácsi, nem kémkedni kell a gyerek után, hanem elmenni érte a buli után. Meglepően óriási védelem a bajba keveredés ellen, és nem kell ott lenni vele, a sarokban ülve lesni, még csak faggatni sem utána. Egyszerűen csak ki kell jelölni a határokat ezzel és kész.


Pont ezt mondom, hogy nincs szükség egész éjszaka őrködő biztiőrre, hanem egy normális szülőre.

2023. jan. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Cseszhetitek a bizalmat és azt hogy mentek érte, ha valamit beleraknak az italába. Én simán felbérelnék valakit aki láthatatlanul, de rajta tartja a szemét. Neki tudnia sem kell róla és én sem akarok tudni arról, hogy mit csinál.
2023. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk erre nem az a megoldás hogy bérelünk valakit, hanem megtanítjuk vigyázni magára és korának megfelelő helyekre engedem. Nincs keresnivalója 14-16 évesen az éjszakai életben, utána meg már képes arra, hogy bizonyos veszélérzete legyen.


Számomra döbbenet hogy mennyien el akarják spórolni a gyerek életre való felkészítést és inkább mindenféle trükkök és egyéb módszerekkel próbálnak nem adekvátan reagálni... Ez megint csak a bizalom teljes hiánya. Nem tudunk minden sarokra őrt állítani mellé, az a lényeg hogy megfelelő időben legyen felkészítve bármire.

2023. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!