Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lett a neve a gyermekednek?

Mi lett a neve a gyermekednek?

Figyelt kérdés

Hogy, milyen szempontok szerint adtátok a nevét gyermeketeknek?

Anya, vagy Apa által választott név lett a nyerő?

És mi lett a neve?


(Nincs, és mostanában nem is lesz gyermekem, mert még fiatal vagyok. Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést.)


Köszönöm, hogy válaszoltál!


2010. okt. 3. 20:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Alexandra lett a neve az apja választotta,nekem meg megtetszett.
2010. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Levente István. A Levit én választottam,István pedig az apja után lett.
2010. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

kb 10 evesen elhataroztam, hogy Petra vagy Patrik lesz a gyerek neve

apuci Lillat es Alexet szeretett volna

vegul kiegyeztunk a Petra es az Alex nevekben

Petra mar 3 hete megszuletett :) (Alexre meg varunk par evet)

2010. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kislány: Szamira, kisfiú: Nimród.

Felsoroltam apának nekem melyik nevek tetszenek és ő választott ezekből.Mindenképp egyedit szerettünk volna.

2010. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Máté lett. Az apja még középiskolában elhatározta, hogy az ő fia Máté lesz (akkor még ritka volt:D)

Nekem is tetszett, jól alliterál a vezetéknevével.

2010. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

elsőszülött: Bendegúz Krisztián

a Bendit már akkor eldöntöttük,amikor még tervben sem volt a baba.A Krisztián meg az apa után.Itt könnyű volt a névadás.

a másodszülött:Aladár Ede.Nehezen "született" meg a név.Nekem nagyon az Alexander tetszett,de apa Andrást akart.Így addig addig,míg az Aladárt fölvetettem,és megtetszett neki.Ede pedig a vezetéknevünk "becézése".5 nevet összeírtam,ami mindkettőknek tetszett,és passzolt az elsőhöz,majd döntésképtelenségünk miatt beletettem egy tálba,és a nagy(akkor 18hónapos volt) húzott egyet.De ennél jobbat nem is húzhatott volna :-)

2010. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Armand, a kisfiunk,és apa választotta neki.Amik nekem tetszettek azok neki nem,ez az egy nekem is tetszett,így ezt kapta:-)
2010. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Párommal 15 éves koromban jöttem össze (ő akkor 19 volt) és akkor még csak gyerekes tervezgetésként megbeszéltük, hogy 3 gyereket akarunk, fiú-lány-fiú sorrendben. A neveket is már akkor eldöntöttük, Adrián Dávid (Adrián a párom kedvenc fiú neve volt és én is szerettem, Dávid-ot pedig én szerettem volna, mert ez a párom neve) Laura Nóra (teljesen én választottam, de páromnak nem volt ellenvetése)eddig még csak ők születtek meg, de már tervezzük a harmadik kisfiút, Roland Dominikot is :) (Roland az én kedvenc fiú nevem, Dominikot pedig párom szeretné).
2010. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja és most 25 éves vagyok, Ada 5 és fél, Laura pedig 2 éves és a párommal már 10 éve jóban rosszban együtt vagyunk :)
2010. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én több,mint 10 évvel ezelőtt döntöttem el,hogy ha kislányom lesz, Kinga lesz a neve. Akkor hallottam először, és rögtön megtetszett. Ráadásul pont az én névnapom előtt van 2 nappal, úgyhogy tök jó,mert együtt ünnepeljük.
2010. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!