Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukàk akik nem vezettek...

Anyukàk akik nem vezettek gyerek elött mivel vettétek rà magatokat a jogosítvànyra?

Figyelt kérdés

Eddig elvoltam így csak koràbban albiztam a vàrosban hàzat venni viszont ott lehetetlen lett volna, csak falun sikerült 25km-re

Még van idöm de màr melòba jàrni, oviba vinni is bajos lenne.Kellene az a jogsi.... De nemtudom ràvenni magam

Ti mivel vettétek rà magatokat?



2023. jan. 29. 18:45
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

37

Én soha nem is akartam, minden helyben volt, és sétálni is szeretek, de a gyerek nem járhatott helyben oviba, így muszáj volt lerakjam.

Begyakoroltam az utat budán és jól elvoltam így évekig, majd ahogy meglett a rutinom, most már elmegyek bárhová

2023. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
#40 de most azt hogy mondhatod valakinek, aki még el sem kezdett vezetni, hogy akkor vágjon bele, ha nem tartja fel a forgalmat feleslegesen? Friss jogsisként MINDENKI csinál ilyet, hacsak előtte már nem vezetett jogsi nélkül baromi sokat. Az sem adott mindenkinek, hogy úgy vezessen kezdőként, hogy mindig ül mellette valaki, aki tapasztalt, és kihúzza a necces szitukból. Még 10-20 év rutinnal is találkozhat valaki olyan helyzettel, ami számára új, és hirtelen nem tudja, mit csináljon. Én sem szeretem, amikor a nyílegyenes országúton gyökkettővel megy valaki előttem, de valamilyen szinten muszáj egymással türelmesnek lenni, mindenki volt valaha kezdő, de még az is bőven benne van a pakliban, hogy csak nem ismerős azon a környéken, és amiatt "bénázik". Párom pl. huszonsok éve vezet, de nem magyar, és amikor először vezetett Magyarországon, be volt szarva konkrétan, mert nem az ilyen utakhoz volt szokva.
2023. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség ez, hogy "ne tartsa fel a forgalmat".

Ha te naponta minimum 2x megteszel egy adott útszakaszt, akár országúton tizenx évig, akkor kis túlzással már fejből tudni fogod, hogy hol vannak a táblák, hol kanyarodik az út, hol kell jobban figyelni. Nyilván aki meg először jár arra, nem fog rutinból közlekedni ott.

Ugyanez igaz a váratlan helyzetekre is. Én is a világ legnagyobb királyának gondoltam magam évekig, hogy nekem még csak koccanásom sem volt. Aztán a semmiből kerültem olyan helyzetbe, hogy az úton fennmaradni is nehéz volt és örülök, hogy nem lett tragédia a vége (nem én voltam a hibás). Váratlan volt, hirtelen én sem tudtam azonnal, mit csináljak.


Kérdező, ami szerintem még fontos, hogy jó oktatót válassz. Az enyém sajnos egy állat volt és mivel fiatal lányként kezdtem vezetni tanulni, nem érzékeltem eléggé, hogy ez nem jó. Nem is a vezetés miatt volt gyomorgörcsöm, hanem azért, mert ordítozott, csapkodta a műszerfalat, belenyúlkált a vezetésembe akkor is, ha nem volt rá oka. 3-szor buktam meg, minduntalan azért, mert tőle tartottam, nem a vizsgától, vizsgabiztostól.

Nem azt mondom, hogy az legyen az elvárásod, hogy dicsérjen meg akkor is, ha éppen összetöröd az autóját, de azt ne hagyd, hogy szavakkal bántson, lelki terrorban tartson! Rengeteg autós oktató nem való a pályára, ezzel érdemes számolni.

A levezetett minimum után sem kötelező a vizsga, akkor menj, ha úgy érzed, te is készen állsz rá fejben és akarsz is vezetni. Ne a férjed, szomszéd, szülők, akárki nyomására csináld meg a jogsit, hanem azért, mert TE szeretnél vezetni.

2023. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim válasza:
100%
35 éves férfi vagyok. Kamionozok egy pár éve, van mindenfelé jogsim buszra is, CE, D. Egyre borzalmasabb itthon vezetni, már a rettegett Romániában is előzényebbek a sofőrök. Nem akarok senkit elriasztani a vezetéstől, de aki nagyon fél és mindenféleképpen vezetnie kell keressen fel egy szakembert (pszichológust) ne úgy üljön be. Nem a kamaszok okozzák a legtöbb súlyos balesetet általában a munkaügyben siető, főleg céges kocsival közlekedők úgy látom, persze a kiváltó ok mindig az hogy valaki szerinte lassan halad előtte...de neki oda kell érni, ők fejben nem az autóban vannak hanem már a munkában és ez a probléma, ez mellé társul a gyorshajtás. A kamasz gyerek rutintalan de koncentrál fejben akkor ott van az anyuka szintén, remélhetőleg.
2023. jan. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!