Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, ti benne lennetek ebben?

Anyukak, ti benne lennetek ebben?

Figyelt kérdés

Ha lenne egy lehetőség, hogy Apuka külföldön dolgozzon 3 hetet, utána 1 hét itthon, havi kb másfél millió forintért.

A kislányunk 16 hónapos, tesóprojektben voltunk, még nem tudom, hogy most összejött -e.

Alapból reggel korán elmegy és általában 5 körül ér haza, 4-500 ezer között keres, én a gyed-et kapom, ami 200 ezer. Úgy beszéltük, ha nem jön össze a kistesó, visszamegyek dolgozni.

Pest megyei varosban elunk családi házban, de olyan, mint egy falu. Kb semmi nincs itt, még emberekkel is ritkán találkozom, pedig sokat vagyunk kint. Baromi egyedül érzem magam és kicsit tartok tőle, hogy bekattannék teljesen. Anyósom nem lakik messze, szoktunk is találkozni, de ennyi kb. Tavasszal persze messzebbre is elmegyünk majd vonattal, de annyi a lényeg, hogy baromi egyedül érzem magam és megvaltaskent élem meg, ha a férjem hazaeer. Azért írtam le ezeket, hogy ennek fényében ti mit tennetek.

Neki a szállás, kaja, minden fizetve lenne. Nyilván hozzaszoknek én is mindenhez, de pl ha pont összejött most a kistesó, akkor megint más a helyzet.

A kapcsolatunkat nem féltem, nagyon-nagyon hiányozna, illetve a kislanyunknak is így eléggé kimaradna az életéből .

Elnézést, ha összevissza írtam, próbáltam a lényeget összeszedni.



2023. febr. 8. 12:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
4# Nyilván sok mindent túl lehet élni, meg meg lehet oldani...De azért az ember nem így akarja általában leèlni az életét, hogy "túl lehet élni"....Túl lehet élni kenyéren és vízen is..
2023. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Kizárt. Egyedül nekem sok 2 gyerek non-stop.

Nyilván ha valami más, visszafordíthatatlan miatt egyedül maradnék, megoldanám, DE önként nem vállalnám ezt.

Havi 1,5 kevés is lenne ekkora áldozatért. Ketten így is megkeresünk 1-et.

Amennyiben külföldön kapna állást, mindenképpen mennénk vele (de ettől többért).

2023. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
12%

11-es, nem az eletuket akarjak igy leelni, a kerdezo irasabol az derul ki, hogy par honaprol van szo, mig o nem megy vissza dolgozni.


Azert ket felnott ember birjon mar ki egymas nelkul 3 hetet par honapig ...

2023. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

#4 nem azért mentem férjhez, és vállaltam gyereket, hogy utána kirakjam dolgozni.

Nem nálunk szóba se jöhet csak az, hogy együtt, max(!) fél éves csúszással, hogy utána megyünk míg kicsit megalapozza a dolgokat.

Mikor pici volt a gyerekünk vettünk házat kb 3 hónapig járt felújítani hát…. Köszönöm elég volt.

Arról nem beszélve, hogy hasonló a személyiségem mint a kérdezőnek egyszerűen utálok egyedül lenni.

2023. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
87%

13-as, azért havi 6-700 ezerből nehogy már a túlélésről legyen itt szó.


Ki lehet bírni egymás nélkül 3 hetet, de minek? Az nem is család szinte, ahol havonta pár napra találkoznak, bocs.


Lehet, hogy neked elég lenne ennyi a párodból, normális párkapcsolatban, szerető házastársaknak azért van igénye egymás jelenlétére, pláne gyerekekkel.

2023. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%
Másfél millióért nem vallalnam be. Magasabb, jóval magasabb összegért esetleg. Itthon nem tud több fizetést kapni valahol?
2023. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék bele. Ki lehet bírni, nyilván, ha muszáj. De nem muszáj. És igen, én szeretem a férjem. Ezért vállaltam vele gyereket. És mivel szeretem, nem akarok ilyen hosszú időket nélküle lenni. Szerintem 4-5 napnál hosszabb időt még soha nem voltunk távol egymástól mióta együtt vagyunk. 3 hét rengeteg.

Az ilyen kicsi gyerek meg kb el is felejti az apját annyi idő alatt. Nekem volt kamionos az apám mikor alsós voltam, hasonlóan ritkán találkoztunk. Nagyon megvislet engem is, anyámat is, pedig ez ugye már iskolásként volt.

2023. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Család függő a dolog.Én nem mennék ebbe bele.Nekem,nekünk szükségünk van a napi fizikai kontaktus.Nem a szexre,hanem arra,hogy a nap végén megöleljük egymást,hogy adjunk egy puszit.Nekem nem lenne elég naponta telefonon,látni,hallani,ő se bírna a gyerekek nélkül Nekem nem ér annyit a pénz.Van aki hülyének néz ezért,engem nem érdekel.Az érdekel,hogy jól érezzük magunkat.Egy életünk van,egyszer kicsik a gyerekek is,nem lehet bepótolni ami elmúlt.Véleményem szerint ezeknek a kalandozásoknak fiatalon függetlenül van helye,ideje.Ha az ember megállapodik,családot alapít, akkor utána vagy családostól menjen bárhova,vagy sehogy.
2023. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
52%
Ha egy évre kimenne, az kb 12 millió pluszt jelentene nektek (feltételezve, hogy eddig koppra elköltöttétek az 509 ezres fizetését és ezután is így lesz). Nincs semmi tervetek, amire kellene ez a pénz, illetve van elég megtakarításotok? Mert ebben az esetben maradjon otthon. Ha viszont jól jönne, akkor egy évet ki lehet így bírni.
2023. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!