Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, ti benne lennetek ebben?

Anyukak, ti benne lennetek ebben?

Figyelt kérdés

Ha lenne egy lehetőség, hogy Apuka külföldön dolgozzon 3 hetet, utána 1 hét itthon, havi kb másfél millió forintért.

A kislányunk 16 hónapos, tesóprojektben voltunk, még nem tudom, hogy most összejött -e.

Alapból reggel korán elmegy és általában 5 körül ér haza, 4-500 ezer között keres, én a gyed-et kapom, ami 200 ezer. Úgy beszéltük, ha nem jön össze a kistesó, visszamegyek dolgozni.

Pest megyei varosban elunk családi házban, de olyan, mint egy falu. Kb semmi nincs itt, még emberekkel is ritkán találkozom, pedig sokat vagyunk kint. Baromi egyedül érzem magam és kicsit tartok tőle, hogy bekattannék teljesen. Anyósom nem lakik messze, szoktunk is találkozni, de ennyi kb. Tavasszal persze messzebbre is elmegyünk majd vonattal, de annyi a lényeg, hogy baromi egyedül érzem magam és megvaltaskent élem meg, ha a férjem hazaeer. Azért írtam le ezeket, hogy ennek fényében ti mit tennetek.

Neki a szállás, kaja, minden fizetve lenne. Nyilván hozzaszoknek én is mindenhez, de pl ha pont összejött most a kistesó, akkor megint más a helyzet.

A kapcsolatunkat nem féltem, nagyon-nagyon hiányozna, illetve a kislanyunknak is így eléggé kimaradna az életéből .

Elnézést, ha összevissza írtam, próbáltam a lényeget összeszedni.



2023. febr. 8. 12:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%
Én egy hónapot se bírnék így,nemmég 1 évet.Költhetnénk pszcihológisra a pluszt,meg dadára,mert akkor vagy én nem tudnék dolgozni,vagy fizetni kellene a segítségért.
2023. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt ilyen opció és nem ment el végül a férjem külföldre. Láttuk a környezetünkben, hogy az apa a pénz miatt kiamarad a gyerek/gyerekek életéből. Nekünk a család az első és ezért döntöttünk így.
2023. febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az a pénz( vagy ha van is, az sokkal több ennél :D)

Én nem pénzt akarok hanem férjet meg apát. Persze a híd alá nem mennék de ha normál színvonalon élünk nem akarnám hogy távol legyen.

2023. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
87%

Ha jól értem havi plusz 1 millió forintról beszélünk (ha nettó számokat írtál), ez azért nem kis összeg.


Részleteket nem írtál, pl. hogy milyen a szerződés, fixen alá kellene-e írnia egy meghatározott időtartamra pl., de én ezeket venném számításba:


- meg tudjuk-e határozni, hogy a havonta keletkező többletpénzzel milyen célt tudunk elérni, ami nekünk, családként minőségi változást jelenthet (pl. hitel előtörlesztés vagy teljes kifizetés x időn belül, vagy x millió forint megtakarítás x időn belül),

- ha mégsem működik, vissza tud-e jönni apuka a régi állásába vagy tud-e találni gyorsan másikat.


Ha mindkettőre igen a válasz, akkor belevágnék, megegyezve, hogy bármelyikőtöknek joga van bármikor vétózni, ha mégsem tudja kezelni a helyzetet.


Ha van egy húszmilliós hiteletek akkor abból fél év alatt kb. 6, egy év alatt kb. 12 millát törleszteni azért nyomós érv lehet a jövőtöket illetően.


Illetve, ahogy kis hazánk áll minden szempontból, érdekes lehet az a felvetés is, hogy ha apuka kint megveti a lábát, akkor ti is utána tudnátok költözni egy idő után.

2023. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
18%
11-es: nem az egész életét akarja így leélni, hogy havonta 1 hétig láthatja a gyerekét.
2023. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nálunk a szembe szomszednál ez a helyzet. De ott az anyuka nem tud egyelőre dolgozni, mert az óvis kislány krónikus beteg illetve a férj foglalkozása alapból nem enged sok választást.

Én úgy látom, hogy elégge szenvednek, mind az asszony, mind a gyerek. Ha a férfi hazajön, rögtön kivirulnak.

Én nem szivesen vallalnam ezt, csak ha nincs más választás.

2023. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósomék is ezt csinálták, hogy apósom kiment pár évre, mikor a férjemék kisgyerekek voltak, de azt mondja, ha visszamehetnének, visszacsinálnák, mert oké, hogy így mondjuk nem lakásban élték le az életüket, hanem családi házban, de amúgy ennyi. A házasságuk "tönkrement" - nem váltak el, de eltávolodtak, csak élnek már egym@s mellett -, a gyerekeknek nem alakult ki szoros kapcsolata az apjukkal, megvannak vele, de nincs igazi érzelmi kapcsolat.


Volt más is a családjukban, ahol ugyanez a szituáció volt, ott anyuka bepasizott itthon, elváltak végül....

2023. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
72%
Átmenetileg belemennék, de hosszabb távon, pláne állandóra biztosan nem.
2023. febr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben éltünk.

Első gyermekünk előtt én dolgoztam kint havi váltásban, első és második gyereknél férjem hetelt kint 1.5 éves korig.


Őszintén mondom, soha többet. Nincs az a pénz a világon ami pótolja azt a rengeteg kihagyott elmúlasztott időt, élményt. Nagy pofon volt férjemnek mikor erre ráeszmélt.

2023. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!