Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti is vagytok nèha...

Anyukák, ti is vagytok nèha padlòn?

Figyelt kérdés
Nem is tudom mit várok, hisz tudom, a változást magamban kell elindìtanon. Rajta vagyok, szeretnèm is, de ki kell másznom ebből a monoton gödörből, ami most nehèz számomra. Talán a tèl,a vitaminhiány is közre játszhat, nem tudom, de olyan motiválatlan vagyok sokszor. Tervezek dokihoz menni, szeretnèk vèrkèpet, hormonpanelt kèrni hamarosan. Sokat nyomkodom a telefonom, sajnos, bár ha a fèrjem hazaèr, onnantòl leteszem, a családra figyelek, de napközben nèha nyomkodom a fiam mellett is, ha èpp játszik, elvan. Fèlreèrtès ne essèk, ellátom a mindennapi teendőket, takarìtok, minden nap/másnap főzök, foglalkozom a fèrjemmel, nèha van lehetősègünk moziba is menni, tehát nem az van, hogy nincs kire bìznunk a 2 èves fiunkat, s nincs èletünk se. Járunk ki minden nap sètálni a fiammal, boltba, mesèt olvasok, èlvezem is ezeket nagyon, de..magammal vagyok elègedetlen, illetve már a fèrjem is "beszòlt", hogy a könyvet, amibe belekezdtem sem olvasom, csak pakolgatjuk jobbra-balra, el fogom e valaha olvasni? Igaza van, lenne időm művelődni, de èn állandòan henyèlek a telefonommal a kezemben, ha alvás idő van, szinte minden nap lepihenek a fiam mellè, pl most is ezt teszem... Az edzőnk lebetegedett, ìgy a szokásos heti 2 torna sincs meg egy jò ideje. Lenne lehetősèg másra (zumba), de ezt szerettem jobban, a kemèny edzèst, feltöltött, jò volt a közeg is. Itthon nem olyan, pedig van taposògèpem is, de hetek òta nem tapostam, nem visz rá a lèlek. Felszedtem 3 kilòt, fèrjem szerint most nèzek ki a legjobban, imádja a combomat, fenekem, melleim, szerinte csak edzzek, ne fogyòzzak, de èn mègis dagadtnak èrzem magam (156 cm, 55 kg), folyton fáj valamim, gyakran a fejem, s rengeteget vagyok fáradt egy sima zökkenőmentes nap után is. Egyèbkènt, adok magamra, ha kimozdulok, sminkelek, szeretek vásárolni, imádtam a csajokkal beülni borozni, wellnessezni anno, de most olyan hanyag vagyok, sokszor csak egy gyors zuhany, mèg szőrtelenìteni sincs mindig kedvem, sem hajat mosni, krèmezkedni, utálom ezt, de ez van. Plussz olyan rossz, de nekem semmi hobbim. Látom mások ezerrel edzenek kisbaba mellett is, kèszìtik a szebbnèl szebb egèszsèges fogásokat babának, mamának egyaránt, utaznak, lovagolnak, gyöngyöt fűznek mittudomèn. Engem borzasztòan èrdekel a gasztronòmia, fèrjem imádja a főztöm, szeretem is csinálni nagyon,talán ez mondhatò hobbinak + a tánc èrdekel, jò is a mozgásom, de sosem foglakoztam komolyabban vele. De mások tök hasznos dolgokat csinálnak pl.kötnek, varrnak, belefognak valami újba gyes-en a gyerek mellett, nekem meg semmi kèzügyessègem, csak a fiammal szoktam kreatìvkodni. Varrni is utálok, a fèrjem szokott. Mindenki valamiben ki tud teljesedni, nekem mièrt nem sikerül? Egyèbkènt diplomás vagyok, 3 nyelven beszèlek, van stabil munkahelyem, barátaim, de miòta itthon vagyok a szocializáciò bármennyire erősködök, nehèzkes. Mindenkinek megvan a maga èlete ès nehèz sokszor összeegyeztetni a találkákat. 3 anyuka van a faluban, akikkel barátkozom, nèha összejárunk. Bocsánat, ha ez rinyaposzt lett, saját magamat sem èrtem. Anyagilag is jòl állunk, van segìtsègünk is, csodás fèrjem van, aki altat, megcsinál bármit, rajong a fiáèrt, mègis rinyálok...Van itthon Sedacur Forte, talán elkellene kezdenem szedni? Esetleg vasat, magnèziumot? Mit tanácsoltok? Bìzom a tavaszban, a megújulásban. Volt valaki már hasonlò cipőben?
2023. febr. 10. 14:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Ès mèg az lemaradt, hogy ingerlèkenyebb is vagyok sajnos, türelmetlenebb a kelletènèl a szeretteimmel. Felerősödött az ekcèmám is, csúnyább a bőröm is, pattanásos mostanság. Nem tudom mi törtènik velem.
2023. febr. 10. 14:50
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedbe visszamennék dolgozni.
2023. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni én is. Ha van lehetőséged, menj vissza dolgozni. Van ilyen, az ember belefásul egy idő után, akármennyire is szereti a gyereket.

Te is látod, hogy ez így nem jó. De tudsz változtatni rajta.

2023. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a munkába visszatérés volt a megoldás. Nem ördögtől való a bölcsi, sőt nálunk a legtöbb kisgyerek szerette és szivesen ment.
2023. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Újra munka megoldotta nekem is.
2023. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!