Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem elég nekik ez az...

Miért nem elég nekik ez az ütemű fogyás?

Figyelt kérdés

Január 20-án született meg a második babám. Túlsúllyal kezdtem a terhességet, 162 cm magasságomhoz 74 kg voltam terhesség előtt, 80 kg-val mentem szülni. Elsőnél ugyanennyi voltam. 75 kg voltam, mikor hazaértünk a kórházból, konkrétan nem is látszott rajtam, hogy szültem, annyira nem is volt már hasam sem. Itthon volt velünk a férjem az első hétben, de utána vissza kellett mennie dolgozni, azóta egyedül viszem a háztartást, ellátom a gyerekeket, segítségm nincsen, csak a férjem, ha itthon van. Egész nap pörgés van a nagyobb mellett, igazi energia bomba, és rengeteget játszunk, mozgunk együtt, a pici meg váltja őt éjszaka. A szülés óta eltelt idő alatt 11 kiló ment le eddig összesen, most 69 kg vagyok.


Tudom, hogy van még rajtam felesleg, meg is akarok szabadulni tőle, de még nem érzem, hogy tudnék a napi amúgy is aktív rutin mellett még edzeni is, főleg nem úgy, hogy szüléskor sérült a gátam, 10 öltéssel varrták össze. Mégis mindenki azzal jön, hogy mikor fogom már végre leadni a többit. Terhesség előtt meg mindig azzal jöttek, hogy ne fogynak, mert felesleges, így is jól nézek ki, de ez mindegy.


Nem értem, hogy miért vannak erre ennyire rápörögve, annyira elkeserítő az egész. A családomban anyai részről sok unokatesóm van, sokan mostanában szültek, vagy született gyerekük. Amióta szültem, mindenkitől csak azt hallom, hogy xy már szülés után egy héttel ilyen meg olyan bomba formában volt és nem értik, hogy én miért nem vagyok képes végre összeszedni magamat. Például anyámék és anyósomék itt voltak tegnap vacsorára a szülinapomat ünnepelni. Anyám és anyósom meg együtt rám szólt, hogy miért eszek annyit, így nem fogok lefogyni sohasem. Annyira bántott a dolog, hogy meg sem tudtam szólalni, férjem mondta nekik, hogy a másfél éves nagyobb gyerekünk többet eszik konkrétan, mint én. Utána mondtam, hogy keveset is eszek, még nem is mozoghatok a gátsérülés miatt, ráadásul a koplalás nem segít sem lefogyni, sem abban, hogy tudjak szoptatni (amivel amúgy is gondjaim vannak, fele annyi tejem van, mint kellene, de ezzel is folyton megkapom a kritikát, hogy minek pótolok tápszerrel, de ez más kérdés). Anyám erre csak annyit mondott, hogy nem befolyásolja a szoptatást az étkezés.


Már nem tudom, mit csináljak, tegnap is annyira elment a kedvem az egésztől, hogy nem tudtam megenni az ételt ezután. A férjem azt mondta, ne foglalkozzak velük, mert csak azt fogják elérni, hogy depressziós legyek, vagy étkezési zavarom legyen.


Én nem akarom egyiket sem, de nem tudom, hogyan tudnám megértetni velük, hogy fáj, hogy ennyire kritizálnak csak.


Három hét alatt 11 kiló miért nem elég nekik?


2023. febr. 11. 12:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

9 honapja szultem.54 kg-re fogytam,engem mindenki azzal csesztetett,hogy biztos beteg vagyok,meghozza halalos,menjek orvoshoz.

Szedjek magamra,csunya vagyok.

Eedekes,amikor 80 kg voltam ugyanezt mondták,azzal a kulombseggel,hogy akkor fogynom kellett volna egyesek szerint..

Nem kell senkivel foglalkozni,mindenki torodjon magaval.

2023. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
3 hét alatt 11 kilót fogytál? Ez óriási eredmény. Még három hónap alat5 is jónak számítana. Ne törődj senkivel, igaza van a férjednek.
2023. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem így is szép anyuka lehetsz, főleg ha szereted amit csinálsz, és nem kényszerből vagy nagy részben kötelesség miatt... :)


N

2023. febr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Először is gratula a babához és a rengeteg fogyáshoz. Még sok is, ne fogyózz, mert igenis kihat a szoptatásra. Én 4 hetes voltam, mikor anyám bátyja tett egy megjegyzést, hogy anyukám még mindig akkora, mint egy tehén (6-7 kg plusz maradt rajta). Anyukám drasztikus fogyókúrába kezdett, két hét alatt elapadt a teje, én tápszeres lettem, meg a 70es években, nem is voltak olyan jó tápszerek, meg rendes kajákat kaptam már hathetesen, pl alma, főzelékek. Kamasz koromra allergiás lettem több pollenre, azóta egyre több dologra, plusz gondok vannak a beleimmel. Köszi szépen, nagybácsi!
2023. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!