Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám állandóan beleszól a...

Anyám állandóan beleszól a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Közel 4 éves a lányom, kb másfél éve nem alszik délben amióta nincs cicizés, nem megy, az oviban alszik itthon nem.

Ma este is nekem állt mert mellette volt miközben elesett, mondtam biztos a papucs a kopott mert második esés 2 óra alatt, egyet otthon egyet mamáék esett. Mivel lehorzsolódott az otthoni esésnél a bőr elkezdte mondani hogy miért nem kaptam el, hozzátéve hogy mikor náluk esett el 5cmre voltak egymástól mégsem sikerült elkapnia mert egy pillanat volt, tőlem meg több méterre.

Na ezt a déli alvásra fogta és hogy a gyerek irányít és inkább társasjátekozok vele minthogy elaltassam. Miközben nekem lenne a legjobb az az egy-másfél óra csend és nyugalom :D


2021. aug. 3. 21:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
oke, ezt kiirtad ide, de mit kezdjunk vele? vele beszeld meg, erre meg csak tanacsot sem lehet mondani azon kivul, hogy kommunikalni kell.
2021. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Igen.
2021. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem beszéled meg vele akkor?
2021. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Töltsetek kevesebb időt anyáddal.

Vagy

Kérd meg h mutassa meg h hogy kell. Menjen át minden du aztán altassa el.

2021. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Javíts ki ha tévednék, de én ebben nem látom az "állandóan beleszól a gyereknevelésbe" dolgot. 🤷‍♀️

Nálam az nem itt kezdődik.

Amellett meg én alsó hangon kapásból elejét veszem ezeknek.

Anyám próbálkozott, sikertelenül.

Ma csak annyit mondok neki mikor belekezdene:

- ne kezd el,

-nem érdekel,

-ők az én gyerekeim,

-én vagyok az anyjuk..

- ő nem a szomszés Julcsika.


🤷‍♀️

2021. aug. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Mutasd meg neki is ezt a kérdést, ha már nem töle kérdezted ezt azonnal.
2021. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
És ezzel mi most mit kezdjünk? Legalább egy értelmes kérdést feltehettél volna, mert az “Anyám állandóan beleszól a gyereknevelésbe?” nem az.
2021. aug. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem is csodálom, hogy anyád felülbírál, ha még írni sem tudsz értelmesen. Gyereket nevelni nagyobb felelősség, mint egy fogalmazás.
2021. aug. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Az én kisebbik fiam sem aludt délutánonként, csak ő még az óvodában sem.

Millió próbálkozás után - itthon is, ott is - végül ő és egy másik gyerek alvásidő alatt a kertben voltak a dadussal, hogy ne zavarják a többieket.

Cserébe viszont este 1/2 8-8 körül aludt mint a bunda reggelig.


Ha a gyereked 4 évesen, láthatóan ok nélkül gyakran elesik, csetlik-botlik, akkor a gyerekorvossal kellene megbeszélned, aki továbbutalhatja ortopédiára, vagy neurológiára.


Beleszólás:

Anyád nem "beleszól" a gyereknevelésedbe, hanem nagymamaként merészel megnyikkanni az unokájával kapcsolatban.

Meghallgatod és utána úgyis azt csinálsz amit akarsz!...ráadásul nem is szólt bele a "nevelésedb

2021. aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%
Anyádnak igaza van. Aludjon vagy bámulja a sötétet, de csendespihenő van és kész. Persze, hogy esik - kel, ha fáradt. Ha másképp nem megy, feküdj le te is. Nem a gyerek diktál. Lenne kettő, aludnának, mert megkattannál kben.
2021. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!