Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet várni egy nőnek...

Meddig lehet várni egy nőnek a gyerekvállalással ?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 22:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
75%
Olyan 36-37 évesen a legtöbben még gond nélkül teherbe esnek, utána már nem annyira egyszerü.
2023. febr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
86%
Semmi gond 10-es :) Látom nagyon lepontozták a 4-es válaszom, pedig sajnos ez így van. Lehet úgy tervezni, hogy 40 évesen vállalsz gyereket, de akkor készülj arra, hogy elég nagy esély van rá, hogy nem fog sikerülni, rásegítéssel sem. Nőgyógyászom kiemelte, hogy nem szereti ezt a trendet, hogy celebek, akik 40 felett szültek körbehaknizzák ezzel a sajtót, csak épp azt felejtik el megemlíteni, hogy lombikkal, vagy éppen hogy nem saját petesejttel történt ez, és az átlagember fejében meg ez van, hogy dehát 44 meg 46 évesen is szülnek nők, ráérek még. Nekem 42 évesen már inszeminációval nem is próbálkoztak, a saját petesejtes lombik sem sikerült (3 db üres tüszőt tudtam csak produkálni), most donorpetesejtes lombikra megyünk. Kolléganőm 2 évvel fiatalabb, neki a 3. lombik sikerült.
2023. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%

Nincs egy fix határ, de:

1. Az idő múlásával rohamosan nehezedik a teherbeesés


2. Egy csomó betegség esélye növekszik


3. Arra is kell gondolni, hogy azt a gyereket fel is kell nevelni. És persze mindenki úgy gondolja, hogy ő az 50-es éveiben még nagyon fitt lesz, de a tapasztalat sajnos azt mutatja, hogy ebben a korban sokaknak megromlik az egészsége, az energiája és a türelme.

2023. febr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%

A menstruáció nem jelent egyet a teherbeesés lehetöségével. Nekem a 41. születésnapom körül csökkenhetett le drámaian a nemi hormonok mennyisége, azóta egyáltalán nem kell szörteleníteni a karomat, annyira kevés kis szörszál van rajta, és ami van, az sem hosszú. Korábban 3-3,5 hetente kellett borotválni, mert vállalhatatlan volt az a hosszú szörzet. Ezzel egyidöben a nemi vágyam is eltünt. Pedig teljesen szabályosan menstruáltam még vagy 1,5 évig. Igaz, nem volt annyi vér, mint korábban, már olyan 37-38 éves korom óta. Szóval az is amolyan csökkent minöséget takart, gondolom én.

Olvastam online, hogy a menopauza kezdetén nemcsak a nemi hormonok csökkennek, hanem a növekedési hormon is. Feltételezem ez magyarázza a sokkal lassúbb szörnövekedést. Nemi vágyam kb. nem létezik, az orgazmusom is sokkal gyengébb, mint régen. Alig érzek ott valamit. Elvesztettem az érzékenységemet is.

42,5 évesen kezdett rendetlenkedni az addig szabályos ciklusom.

Biztos vagyok benne, hogy már 41 éves korom után sehogyse tudtam volna teherbe esni, max. kezeléssel.

2023. febr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
93%

Várni majdhogynem a menopauzáig lehet, a kérdés csak az, hogy érdemes-e. Szerintem tipikusan az a dolog, amibe nem érdemes csak úgy beleugrani, de a végtelenségig halogatni sem. Előttem már többen leírták, hogy az, hogy elméletileg lehetséges még a teherbeesés, nem jelenti azt, hogy sikerülni is fog. A szervezet is egyre kevésbé képes regenerálódni. Az éjszakázás, türelem, gyerek után rohangászás, kényelmetlen pózban altatás stb. is nehezebben bírható. És amit 13-as írt: a gyereket fel kell nevelni. Az egyik barátnőmnek a nagyapja lehetett volna az apja (60 éves volt, amikor született) és megérte az érettségijét, de egyetem alatt már őt kellett ápolni. És akkor ő jóval tovább élt (egészségesen) a várhatónál.

Szerencsétlen helyzetnek tartom, amikor a 40+-os gyerekvállalást azzal magyarázzák, hogy a 40 az új 30. Nézhet ki úgy egy 40-es, mint egy 30-as, élhet egészségesen, de a biológiát nem lehet becsapni. Rontani mondjuk lehet rajta.

2023. febr. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 NTBS ***** válasza:
17%
Ameddig ő úgy érzi. Nagyon drága módon még 40 felett is lehet bárki anya.
2023. febr. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
7%
Ha egy nőnek 30 éves korára még nincs gyereke az a világ szégyene. 30 felett már senkinek nem kéne gyereket vállnia.
2023. febr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
87%
Ismerek egy nőt, akinek 41 évesen ikrei lettek spontán módon, egy másik pedig alapból 40-41 évesen szülte a két gyerekét (így alakult az élete, nem ő akarta ilyen későn). Ettől még egészségesek lettek, szóval amíg menstruálsz, lehetsz terhes is. Nyilván ideálisabb fiatalabban szülni, ahogy egy férfinak sem ideális 60 évesen gyereket csinálni, csak mert még termékeny, de nem mindig úgy alakul az élet, ahogy mi tervezzük.
2023. febr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
70%

Lehet 30 felett is. 40 évesen is. De nyilván minél idősebb valaki annál kisebb az esélye. De ezt már leírták fentebb.


Ha van normális kapcsolatod és érett vagy a kapcsolatra akkor nyugodtan. Nem is igazán a kor a fő gond manapság, hanem a rossz párkapcsolat, a felek egymás iránti tiszteletlen viselkedése. Ebből lesz a válás, vagy szakítás, megcsalás. ezért meggondolandó az idő előtti gyerekvállalás.

2023. febr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a pénz a legnagyobb gond. Párkapcsolat nélkül is lehet gyerek, ha van mani.
2023. febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!