Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megmondanátok a nagyszülőknek,...

Megmondanátok a nagyszülőknek, hogy a gyerek nem lesz náluk ott hagyva soha?

Figyelt kérdés

Első unoka, anyukám lelkes nagyi.

Annak örülök, ha jön hozzánk, vagy eljön velünk sétálni, de azt biztosan nem fogom megengedni sem most, sem később, hogy a lányunk ott legyen náluk nélkülem, vagy a férjem nélkül. Ennek az oka az anyám férje, egy egy ideggyenge, nárcisztikus férfi... És ahogy öregszik, ez egyre rosszabb.


Gyerekként, kamaszként átéltem így a mindennapokat, tisztán emlékszem, mikor még alsósként husisabb voltam, és az étteremben a pincér előtt elkezdte hangosan mondani nekem a nevelőapám, hogyha továbbra is ennyit fogok enni, úgy a fiúknak nem fogok tetszeni és senki nem akar velem lenni majd. Vagy ugyanúgy üvöltözött velem is, mint az anyámmal, ezért nagyon sokáig ha valaki hangosabban szólt, felkiáltott a környezetemben, azonnal gyomoridegem lett. Anyám szerint ilyenek, hogy gyengeség, lelki gondok nincsenek, aki sír, lehangolt, depressziós, csak hisztizik. Ha otthon elsírtam magam, elkezdtek kifigurázni, utánozták, ahogy sírok, vagy rám csapták az ajtómat, hogy fejezzem már be a hisztit. Nem tudtam beszélni otthon a problémáimról, mert anyám szerint a probléma az, ha valaki éhezik, porig ég a háza stb. Mikor már felnőttként próbáltam vele ezekről beszélni, akkor annyit mondott rá, hogy ilyen nem is volt, ő ezekre nem emlékszik. Nem védett meg soha a férjével szemben, sőt, igazából azzal "vigasztalt", hogy örüljek, amiért csak kiabál, és nem ver meg minket, meg nem iszik.

Szóval én nem akarom, hogy ebből akár csak félórát is érzékeljen a lányom. Ne üvöltözzön az anyám férje a feje felett, ha ovisként, általános iskolásként ducibb lesz, akkor ne tegyen rá olyan megjegyzéseket, hogy utána a lányom még 60 kg-os kamaszként is undorodjon magától és kövérnek gondolja magát.


Nem akarom eltiltani a nagymamájától a lányomat, de azt nem fogom engedni, hogy nélkülünk náluk legyen. 4 hónapos, még pici, de anyukám már most mondja, hogy nyárra szervezzek nyugodtan nyaralást kettesben a férjemmel, majd addig vigyáz ő a babára. Vagy most betegek voltunk a hétvégén, akkor is felajánlotta, hogy elviszi magukhoz, ne kapja el, mi pihenjük ki magunkat.

Férjem konfliktuskerülő, ő azt mondja, hogy ne támadjak így nyíltan az anyámra, elég, ha minden ilyen ötletekor előállunk valami kifogással, hogy éppen miért nem jó. Szerintem pedig igenis legyen tisztában azzal, hogy a férjének köszönheti ezt. Meg mostantól éveken át mindig valami kamu kifogáson törjük a fejünket, izguljunk, lebukunk-e?!


2023. márc. 1. 11:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a férjed konfliktuskerülő, legalább akkora gond, mint az alapvető baj.

Én elmondanám, hogy ne is élje bele magát. Normálisan elmondanám, hogy ő jöhet, de el sosem viheti, az kizárt. Nagyon is igazad van, hogy meg akarod védeni, és jogos, hogy szeretnéd tudatni, miért. Ő választotta ezt az embert, ennek pedig vannak következményei.

2023. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
89%
Elmondod neki, nálatok szeretettel látjátok őt, a férjétől viszont meg akarjátok kímélni a gyereket, így egy ott alvás szóba sem jöhet. Esetleg nálatok vigyázhat rá (ha ez nektek is jó) mondjuk egy színház/mozi látogatás alatt.
2023. márc. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
12%

Racionálisan nézve a négy hónapos gyereknek nem lesz baja attól, hogy a mostohaapád gonosz megjegyzéseket tesz a súlyokra.


Amúgy azt próbálnám meg felmérni, hogy anyud tud-e változtatni a helyzeten, ha tud róla. Ha igen (pl. addig hozzátok költözik vagy elutazik a férje vagy csak beszél a férjével), akkor megmondanám, de akkor sem feltétlenül úgy, mint egy hisztis gyerek, aki fájdalmat akar okozni a másiknak.


Ha nem tud rajta változtatni, akkor nem biztos, hogy érdemes ezt így kijelenteni. Egyfelől tényleg lehet olyan helyzet, amikor meggondolod magad (pl. lesz másik gyerek akivel be kell menni a kórházba, a férjed nem ér rá, anyud pont ott van), másfelől, jelenleg már eléggé terhelt a kapcsolatotok ahhoz, hogy így is megsértődjetek egymásra. Írtad, hogy anyud nem látja problémának a párja viselkedését, innentől csak azt fogja érezni, hogy hülyeséget csinálsz, ami miatt ő szívja meg a helyzetet. Nem nagy depresszióba fog esni és belátni a tévedését, hanem te leszel a gonosz, aki nem érti meg és szenvedést okozol neki.


Szerintem erre nincs szükséged.

2023. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
8%

A férjednek igaza van, jobb, ha csendben maradsz!

Ha kijelented a lelkes nagyinak, hogy soha nem tartózkodhat nála az unoka nélkületek, akkor be fog rágni. Ha összevesztek, utána te sem fogsz odajárni jó szájízzel és nem valósul meg a làthatás. Márpedig a nagyszülőnek joga van az unokával való kapcsolattartásra, ami magába foglalja:

- a gyermek láthatását a gyermek állandó tartózkodási helyén

- a gyermek meghatározott időre történő elvitelét visszaadási kötelezettséggel, a gyermek meghatározott időre történő külföldre vitelét visszaadási kötelezettséggel

- a gyermekkel való nem személyes kapcsolattartást (telefon és más informatikai eszköz)


Ezen jogok alól természetesen kivétel, ha a gyermek veszélyeztetett körülmények között van a nagyiéknál. Ilyenkor a bíróság kivizsgálja az ügyet és dönt a láthatás formájáról és időtartamáról.

Ez így van sajnos. Nálunk volt ebből herce-hurca, személyes tapasztalat.

2023. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
93%
Igen, én megmondanám neki.
2023. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Szerintem az anyám azért van annyira értelmes, hogy belátja, azzal nem javítana egy vita után a kapcsolaton, ha még bíróságra is menne pereskedni... Plusz ilyen esetekben általában havonta pár órát ítélnek meg a nagyszülőknek, ő is rosszabbul járna azzal, mint ami most van.


Nyilván egy babának nem lesz baja attól, ha megjegyzéseket tesznek rá (bár szerintem a gyerekek sokkal többet megértenek és felfognak abból, mi történik, mint amennyit mi, felnőttek gondolunk). De a viselkedése az anyám férjének később sem fog változni, és egy 7-8 éves gyerek már igenis megérti, miket mondanak neki, rá. Tapasztalat.

2023. márc. 1. 12:22
 7/40 anonim ***** válasza:
92%
Én is megmondanám. Úgy sem érti meg mert mint írtad, nem érti a problémát, de tudja, hogy ne is számítson arra, hogy nála lesz a gyerek.
2023. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem felesleges ezt előre bejelenti. Majd ha szóba kerül, akkor elmondod neki.
2023. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
87%

Szerinted az anyád van annyira értelmes?

Ha értelmes lenne, nem hagyta volna, hogy a fickója érzelmileg bántalmazzon téged kislány korodban.

Ha értelmes lenne, fel sem merülne benned, hogy ne hagyd ott egyedül gyerkőcödet, mert tudnád, hogy a nagyika megvédi mindentől.

De sajnos a nagyi nem értelmes, sőt, a nárcisztikus pasija irányít, aki simán ellened uszítja a mamit.

2023. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Még lehet korai de én pl tisztáztam rögtön,meg is mondtam az okát

Inkább jöjjön ő,de pl ott alvásról szósem lehet viszont pár órát volt már ott is

Anyósomnak meglett mondva soha nem viszi el magához a párja miatt.

Ő megértette

2023. márc. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!