Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondanátok a nagyon "okos",...

Megmondanátok a nagyon "okos", tőletek 250 km-re élő nővéreteknek, hogy hülyeséget csinál (bővebben lenn), annak ellenére, hogy a fizikai távolság okán semmi végső soron semmi közötök hozzá?

Figyelt kérdés

Egy évig - szinte szó szerint - véres verejtékkel, komoly, izzadságos erőfeszítésekkel szenvedett végig a gyermeke egy angol tagozatos iskolában.

(Előtte egy olyan iskolába járt, ahol 0, nulla azaz zéró tanulással, csak az órán figyelve és a lehető legminimálisabb minimum erőfeszítést beletéve is csillagos ötösnek lehetett lenni, azaz szinte 0, zéró volt a követelmény.)

Most, hogy gimibe kell menni, most meg megint egy angol tagozatos (az előzőtől különböző) iskolába akarja vinni a gyereket, úgy, hogy a 2-vel ezelőtti iskolában megmondták, hogy kb. annyi tehetsége van az egészhez (szorgalma az meg egyáltalán nincs), mint egy kutyának a nyávogáshoz (vagy macskának az ugatáshoz.)



2023. jan. 29. 10:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, mondd meg neki. Aztán amikor ott lesz a probléma, akkor legalább mondhatod, hogy lám, lám, tessék: te előre megmondtad.
Nem, te maradj ki ebből.
86 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%
Kozod nincs hozzá. Az ő dolga. Amúgy meg a gyereket fel sem veszik, ha nem megfelelőek a jegyei
2023. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
96%

Tetszik vagy sem, a nyelv a mai világban KELL. Angoltanulás nélkül meg van lőve.

Mondom ezt olyanként, aki nyelvből végigbukdácsolta a gimit (pedig három nyelven is tanultam).


Szorgalmat lehet fejleszteni, a nyelvtanulás meg a megfelelő tanáron is múlik, ha olyan oktatót kap, aki hajlandó a hiányosságokkal foglalkozni, még jól is kijöhet a dologból.

Unokahúgom volt így vele, 5-6 osztályban már ott tartottak, hogy felmentik angolból, mert ő hülye az egészhez, ha meg is csinált egy feladatot, a tanár nem hitte el, hogy ő volt, covid alatt online oktatásnál én angoloztam vele, és az alapok teljes egészében hiányoztak.

Idén nyolcadikos, közben lecserélték a tanárt (nem véletlenül), most négyes angolból. Ennyin múlott. Egy normális tanáron.

2023. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
83%

1.


A kérdésből nekem az jött le, hogy a jegyei megvannak hozzá, de nincs mögötte igazi tudás, csak a tanár lelkesen osztja az ötösöket a semmire is.


Nálunk is volt ilyen angoltanár, szerencsére én a másik tanárnő csoportjába kerültem. A "kedvesnél" mindenki ötös volt, mert "tudott mondani 3 állatot angolul", nálunk ötös ritkán került a naplóba, szigorú rendszer volt.


Aztán eljött az érettségi ideje. A kedves csoportjából kiskettessel mentek át vagy még azzal sem, nálunk pedig mindenkinek olyan lett az érettségi jegye, mint amit a tanárnő adott utolsó év végén. De más tárgyaknál is volt ilyen tanár aki a semmire adott jó jegyeket, de nincs mögötte semmi. Nálunk ilyen volt a kémia, mert senki nem választotta érettségi tárgynak, a tanár pedig nem nagyon erőltette "koncentráljatok arra, amire kell" stílusban.


A kérdező esetében is ez lehet, hogy a jófej tanárok osztogatták az ötösöket a gyerek és a szülő pedig elhitte, hogy milyen jól megy neki a minden, pedig nem.

2023. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
86%

"hogy a 2-vel ezelőtti iskolában megmondták, hogy kb. annyi tehetsége..."


Ilyen iskolábol én is kiirattam volna a gyerekem.

Menjen csak a gimibe.

2023. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
74%
Ne szólj semmit, egyrészt ilyen távolságból egyáltalán nem biztos, hogy az a negatív kép, amit lefestettél a gyerekről meg az anyjáról reális lenne. Másrészt, egy rossz anyának hiába mondod el hogy rossz, nem fogja elfogadni a kritikát
2023. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
21%

3!


Akkor olvasd el ujra:


"Egy évig - szinte szó szerint - véres verejtékkel, komoly, izzadságos erőfeszítésekkel szenvedett végig a gyermeke egy angol tagozatos iskolában.


(Előtte egy olyan iskolába járt, ahol 0, nulla azaz zéró tanulással, csak az órán figyelve és a lehető legminimálisabb minimum erőfeszítést beletéve is csillagos ötösnek lehetett lenni, azaz szinte 0, zéró volt a követelmény.)"

2023. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%

6.


"Előtte egy olyan iskolába járt, ahol 0, nulla azaz zéró tanulással, csak az órán figyelve és a lehető legminimálisabb minimum erőfeszítést beletéve is csillagos ötösnek lehetett lenni, azaz szinte 0, zéró volt a követelmény."


Még mindig tartom a hármas válaszban elmondottakat ezen mondat alapján.

2023. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
58%

7!


Az előtte lévő rész pedig: "Egy évig - szinte szó szerint - véres verejtékkel, komoly, izzadságos erőfeszítésekkel szenvedett végig a gyermeke egy angol tagozatos iskolában."


Tehát, a gyerek járt x évig A iskolába, ahol csak úgy a semmire kapta a jó jegyeket, aztán atkerult B-be, ahol " szinte szó szerint - véres verejtékkel, komoly, izzadságos erőfeszítésekkel szenvedett végig a gyermeke egy angol tagozatos iskolában."


(

2023. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
83%

8.


Igen, pontosan ezt írtam én is, hogy valószínűleg jó jegyeket kapott a semmire az A iskolában, tehát a jegyei megvoltak a B - jobb - iskolába felvételhez. Ott meg kiderült az igazság.

2023. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
93%

9!


De a kérdés még mindig a tovabbtanulas. Hiába voltak B iskolában jó jegyei, ha A-ban nincsenek, nem veszik fel

2023. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!