Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka mennyit vállal a közös...

Apuka mennyit vállal a közös gyerek körül?

Figyelt kérdés

Ha tápszeres a baba eteti-e?

Pelenkázza-e?

Esti/hajnali etetést csinál-e?

Fürdetésben részt vesz-e?



2023. márc. 8. 20:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a gyerek ellátásából egy apa kiveszi a részét, 2023-ban alap kéne, hogy legyen, szerencsére kezd tényleg általánossá válni.

Ahol máig hatalmas aránytalanságot làtok: tervezés, szervezés, dolgok észben tartása, gyerek körüli döntések, beszerzés, utánajárás, családi dolgok koordinálása.

Nekem ez volt a nulladik kikötésem a gyerekvállalás előtt, hogy ez mind-mind közös meló, nem az lesz az alapértelmezett, hogy csak én leszek képben a gyerek orvosi időpontjaival, ruhaméretével, meg anyáink karácsonyi ajándékaival. Szóval nekem ez az igazi munkamegosztás.

2023. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

15.


Tyú,az én férjem se minta példány, könyörögni kell, hogy megmoccanjon de ő eredendően lusta,de a gyerekeit szereti. Nekem ilyeneket mondana a gyerekre, meg így állna hozzá, én már eltettem volna láb alól.

2023. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Tápszeres 2 hónapos kora óta, azóta kb fele-fele a munkamegosztás.

Általában éjfél felé intézte az utolsó etetést, én vittem a többit, aztán ha hazaért munkából átvette, etette, foglalkozott vele, fürdés közös buli volt kb 4-5 hós korig.

Most 8 hónapos múlt, hétvégén ő eteti a pürékkel is, utolsó esti tápit is ő adja, fürdetés is általában teljesen az övé. Abszolút teljeskörűen ellátja, orrszívástól pelenkáig. Annyi, hogy nincs akkora rutinja, mint nekem, és néha ugratom vele, ha segítségért sikít pl. fürcsi közben, hogy én ezt meg tudom oldani tök egyedül is, ha éppen ő nincs otthon :D erre az a válasz, hogy mert anya ügyesebb :D

Egyébként 3 közeli barátunknál is született nemrég baba, kettejüknél ugyanez a helyzet, csak akinél szopis matricababa, ott kevesebb jut apának, de nem a szándékán múlik. Egyikük járta meg egy szerencsecsomag férjjel, de róla már előtte tudtuk, hogy ilyen... mondtuk is neki, de a szerelem sötét verem :/

2023. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Mindent vállal. Sőt... 2 gyerekünk van, egy 6 hónapos és egy 23 hónapos. A kettőt együtt simán intézi, engem meg sokszor elküld barátnőzni, hogy kapcsoljak ki. A kicsi tápszeres, ezért tudom ezt megtenni.
2023. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
24-es vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy amikor hazaér a munkából, onnantól a 2 gyerek ellátása teljesen az övé, én pedig csinálom a házimunkát, főzök. Csinálná ő is a házimunkát, de nekem így jobb, mert az egész napos gyerekezés után nekem ez is kikapcsolódás, hogy nyugiban tudom csinálni. Napközben melletük én nem tudok főzni és takarítani. Ő egyébként tud... nem tudom, hogy csinálja.
2023. márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
83%
Együtt fürdetünk mindig,néha Ő eteti, ha éjjel sír és még nem értem oda a tápszerrel felveszi, de én szoktam felkelni etetni, pelenkázni ia szokta. A nagyobbakkal pl játszik is. Szerintem nagyon jó Apa.
2023. márc. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 NTBS ***** válasza:
89%
Majd szeretnék mindenben részt venni.
2023. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megcsinál körülötte, az éjszakai keléseket kivéve. 7 hónapos koráig anyatejes volt a kislányunk, akkor én kellettem mindig, így az éjszakázásban nem igen tudott segíteni. Ha nagyon kimerült voltam és egyértelmű volt, hogy a cici már nem segít, akkor persze besegített. A lányunk 4 hónapos kora óta jól alszik, így azt az éjszakai egy-egy kelést bevállalom gond nélkül. Ha problémásabb időszak van (pl. fogzás), akkor néha levált.

A fürdetés, öltöztetés alapvetően az ő közös programjuk. Én csak a kádból kipecálásban, törölközésben segítek.

2023. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
3 éves és 3 hónapos gyerekeink vannak. Férjem mindent csinál a szoptatáson kívül.
2023. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik kérdésre igen a válasz, csinálta. Már 4 éves, én is dolgozok, most is csinal mindent.
2023. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!