Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 év korkülönbség milyen volt...

5 év korkülönbség milyen volt nektek a gyerekek között?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4 múlt februárban, és a napokban teszteltem pozitívat, ami nagyon meglepett, mert védekeztünk és nem volt jelenleg tervben, de jelenleg úgy gondoljuk, hogy ennek akkor biztos oka volt és próbálunk örülni neki, és várni.

Bàr igaz mèg nagyon kicsi a terhesség, és bármi történhet, de azt nagyjából már tudom hogy novemberben szülnék, ha minden rendben lenne, így 3 hónap híján 5 év lenne közöttük. Nektek hogy vált be, akinek van ilyen tapasztalata?


2023. márc. 9. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm és kóztem 6 év a korkülönbség, kívánni sem lehetne jobb kapcsolatot.

De szerintem egyáltalán nem mérvadó amúgy a korkülönbség (kivétel talán az ilyen ritka 10+os).

2023. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
5 év 3 hónap van a két fiú között, nekem teljesen kényelmes volt, az egyik önálló már,a kicsi 3 éves koráig egyátalán nem.vilt semmi még féltekenység sem, azóta vannak máf konfliktusok inkább azért mert a nagyobb imád a középpontban lenni és szeretné irányítani mindenben a kicsit, de ugye már van önálló akarata, most a nagy 12 már, nagyon szeretik egymász de azért vannak nyilván testvéri veszekedések de az is inkább a teljesen eltérő személyiségükből fakad, az biztos ha bármi gond van ott vannak mindig egymásnak,kiállnak egymásért
2023. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
4 és fél év korkülönbség van az öcsém és köztem, nem túl közeli a kapcsolatunk, de tudom, hogy számíthatok rá (és ő is rám). Nem a korkülönbségen múlik.
2023. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
4 és fél év van a nagylányom és a kisfiam között, és igazából semmilyen kapcsolat nincs köztük. Sajnos nem passzol a személyiségük, nem a korkülönbségen múlik. Szerencsére van egy középső, aki mindkettővel jól kijön. :)
2023. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4,5 volt a lányom mikor az ikrek születtek.

Nagyon pozitív irányba változott a lányom. Sokkal türelmesebb lett, rugalmasabb.

Segédkezik a kicsik körül. Olyan büszke nagytesó vált belőle.

Főleg az öccsével játszik (csibész gyerek, és imádja a nővérét)

A kiscsaj inkább a leülök magamban elvagyok típus.

Nekünk nagyon ideális lett így a korkülönbség. Mi így is terveztük (azt leszámítva h másodszorra ikrek lesznek)

2023. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bátyám és köztem 5,5 év van, öcsém és köztem 5. En nagyon szerettem, és még együtt játszani is szoktunk gyerekkorunkban hárman. Öcsémmel sokkal többet, de ő inkább olyan típus, bátyám magának valóbb volt mindig. Anyu szerint ez így nagyon jó volt, mert nem volt 2 pici egyben, mire született a következő, az előző már viszonylag önálló volt. Szerinte ez így ideális korkülönbség. Már mindegyikünk felnőtt, da nagyon jó a kapcsolatunk, tesómnak is,pedig köztük majdnem 11 év van.
2023. márc. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

En es tesom kozott kb. ennyi a kulonbseg, igazabol nem nagyon voltunk soha kozeli kapcsolatban.


Nekem pl. mindenem volt az udvar, kutyak, macskak, barkacsolas, minden idomet kint tolotottem. Tesom meg csak a kapuig ment es vissza, kb. azt se tudta, hany macskank van epp.


Meg ugye pont utotte egymast az iskola , ovoda is, mikor en felsos lettem o akkor ment altalanosba, aztan en kozepiskolaba meg mar foleg kicsinek tartottam ot.


Ugyhogy nem volt semmi kapcsolatunk kb.


Nekem egy van egeszsegugyi okok miatt, de ha lehetett volna 1-2 ev korkulonbsegnel tobbet nem szerettem volna.

2023. márc. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8 ev van a lanyom es a fiam kozott..sokkal konnyebb mintha lenne koztuk 1-2 ev
2023. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A szülőknek sokkal kényelmesebb, mint a kis korkülönbség, de a gyerekeknek egész gyerekkorukban sok. Nem nagyon tudnak mihez kezdeni egymással, főleg, ha még a nemük is eltérő. Csak felnőttkorukra válik jelentéktelenné a korkülönbség.
2023. márc. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó biztosan tapasztalatból beszélsz nem csak hallomásból... nem beszélve arról,hogy a kicsi korkülönbségnél a nagyobb pont a legérzékenyebb időszakában kap kevesebb figyelmet,sokkal több olyan testvérpárt ismerek ahol nagyobb a korkülönbség és mindig is szuperebb volt a kapcsolat mint 1-2 évnél
2023. ápr. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!