Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek igazak, amik...

Szerintetek ezek igazak, amik ebben a cikkben találhatóak?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudom, de én nagyon nagy hülyeségnek, és hazugságnak tartom a - 95 hét életet.


2023. márc. 14. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

“Minél intelligensebb egy nő, annál valószínűbb, hogy gyermektelen marad, állítja egy tanulmány. ”


Eddig olvastam.

Kuka.

2023. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Első pár sort elolvastam van benneigazság,de nem.feltétlen pont úgy ahogy leírják...

Az életet nem hiszem,hogy rövidíti de igazából akinek gyermeke van biztos vagyok benne hogy többször betegek..ez tuti főleg a kisebbek hazahozzák oviból bölcsiből és a kisiskolások is..

A nők igenis hátrányba vannak fizetésbrn tapasztalataim szerint..

Valamint az apára tényleg nem száll annyi teher mint egy anyára.

Eddig olvastam

2023. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Már az első mondat is félrevezető, mert azt sugallja, hogy a gyerektelenség az értelmes döntés, aztán a következő mondatban már menti is magát a cikkíró. Valójában a gyerekvállalás is egy sok tényezős dolog: egy magasan képzett ember többnyire később jut el odáig, kisebb valószínűséggel is jön már olyankor össze, karrier szempontjából is nagyobb bukó, lehetséges, hogy többet is utazgat a világban, erről pedig nehezen mondana le egy gyerek kedvéért és még lehetne sorolni. A pontos okot sokszor nehéz megmondani még az egyénnél is, hát még általánosságban. A jelenséget érdemes figyelni, de egyéb szintjén sok közöm nincs hozzá. Az ő életük, felnőtt emberek, ahogy a férjemmel nekünk nem kell igazolnunk a döntésünk (gyerekvállalás) helyességét, úgy nekik sem az övékét.

A munkaerőpiaci hátrány, betegség, stressz korábban is tényező volt, nem újdonság. Környezetvédelmi okok: egyénfüggő, nem hiszem, hogy környezetbarátabb az a tudatos gyermektelen, aki évente háromszor repül külföldre, 2 évente cseréli a telefonját és más kütyüit, a fast fashion trend követője, minden nap futár hozza az ebédjét és hasonlók, annál a családnál, ahol EC-znek a babával, elsősorban a használt piacról szerzik be a ruhát, játékokat, otthon veteményes van és a környékükön kirándulnak ;). Vannak szélsőségek. Ilyen szempontból szerintem inkább az a fontos, hogy bárhogy is dönt az ember, használja az eszét, ismerje a mértéket és a lehetőségeihez mérten ügyeljen a környezet védelmére is.

2023. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Azért arra kíváncsi lennék, milyen alapon mérték az intelligenciát. Ha végigseggeltél egy egyetemet, akkor már intelligensnek számítasz, gondolom. Szóval csak feltételezéseken, sztereotípiákon alapulnak ezek a nagy tanulmányok. Azt aláírom, hogy a nevüket leírni sem tudók általában ész nélkül szaporodnak, de azért nem csak a skála két végén vannak emberek. Sok nő magát annyira okosnak, intelligensnek, kivételesnek véli, hogy senkit nem talál magához méltónak, és ezért a macskáival öregszik meg. Vannak kivételek, akik tényleg saját döntésük alapján maradnak gyermektelenek, de az sem kevésbé önző dolog, mint ebbe a jajde szörnyű világba gyereket szülni.
2023. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok rajongója ennek a hülye cikknek egyáltalán, de ezzel hogy "az intelligens nők gyermek nélkül maradnak"...

Jézusom 🤣

Először nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek...

Amúgy meg mindenki tudatosan dönti el, hogy szeretne e gyereket vagy sem. Én soha nem tudnám elképzelni az életem úgy, hogy csak utazgassak, mozizgassak, szórakozzak állandóan (van akinek ezekre nem is telik, főleg az utazásokra) de nekem ez a véleményem, én gyermekpárti vagyok.

2023. márc. 15. 12:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Jav.: ez*
2023. márc. 15. 12:33
 7/7 anonim ***** válasza:

"Minél intelligensebb egy nő, annál valószínűbb, hogy gyermektelen marad, állítja egy tanulmány."

Nincs gyerekem, de ez így hülyeség. Nem ezen múlik, pláne, hogy azért különbséget kell tenni, hogy azért marad gyerektelen, mert nem akar vagy azért, mert nem jön neki össze.


"Szenvednek a fizetésbeli különbségek miatt"

Aha... Külföldön nem tudom, de nálunk az adókedvezmény és támogatás jár gyerek(ek) után, tehát ez befolyásoló tényező. Ugyanaz a végzettség és beosztás esetén össze lehet hasonlítani.


"a gyermekvállalás még több feszültséget hoz a kapcsolatba"

Ez azért általában igaz.


"Ha nem vállalsz gyereket, lehet, hogy senki nem fogja gondodat viselni, mikor idős leszel."

Ha vállalsz sem biztos. Idősotthonban a legtöbb gondozottnak van gyereke.


"A gyermektelenség nagyobb függetlenséget és kevesebb stresszt jelenthet"

Ez sem feltétlen. A függetlenséget ezer más dolog is befolyásolja (munkahely, anyagi helyzet, szülők egészsége - igen, ők is családtagok), a stressz is lehet számos forrásból és hogy ki milyen jó stressztűrő.


Mint gyerektelen, engem nem ezek a dolgok befolyásolnak: sokkal triviálisabb, amire a cikk szerzője nem gondol. Nem vágyom a gyerekre, nem okoz örömet a társaságuk.

2023. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!