Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a reális gyerektartás...

Mennyi a reális gyerektartás jelenleg?

Figyelt kérdés
Aktuális lett számomra ez most jelenleg. Nekem nincs bevételem csak amit az állam ad, apuka külföldön keres 900e ft körül. Hivatalos úton tervezem megoldani a dolgokat mert sajnos képtelenek vagyunk megegyezni az apával. Tudom hogy a gyerek igényeihez is szabják, illetve az apa bevételeihez. Mindkettő magas úgy gondolom, Mivel szüleim nagyon támogatóak. Gyűjtöm a kiadásainkat mióta megszületett a kicsi, hátha szükség lenne arra is. Hordjuk babaúszásra, tornára, programokra. Ezek mennyire számítanak? Mennyi lesz vajon kb a gyerektartás amit kiszabnak az apukának? Eddig semmit se vett neki mióta megszületett, előtte is max apróságokat.
2023. márc. 15. 15:08
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
13%
És apuka mikor döntött úgy, hogy nem kell neki a gyerek? Vagy csak felcsináltatni magad volt eszed? Mióta voltatok együtt a terhességed előtt? Végig amellett volt, hogy akarta a gyereket?
2023. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
#11 végig mellettem volt, tervezett gyerek volt, előtte vetélésem is volt. Négy éve voltunk együtt, abbol 2 évig együtt éltünk.
2023. márc. 15. 15:23
 13/48 A kérdező kommentje:
Ja és a gyerek születése után nem sokkal cuccolt el innen, azóta semmi kontakt
2023. márc. 15. 15:24
 14/48 anonim ***** válasza:
10%
És miért cuccolt el, mi volt az indok? :) Boldog ember nem lép le egyik napról a másikra.
2023. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi köze a kérdésemhez, de én küldtem el mivel meguntam azt hogy az anyja felelőtlen döntéseivel kellett volna azonosulnom 😀
2023. márc. 15. 15:30
 16/48 anonim ***** válasza:
77%

Wow ezek a válaszok a mai magyar társadalom látlelete. Mi baja van mindenkinek? Tök normális kérdést tett fel valaki a tartásdíjról, és erre az a válasz, hogy miért szült? #minekmentoda


#5

2023. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
25%

16


Kapott válaszokat. Max 150 ezer. De az ő stílusa is hagy kivetnivalót maga után. Hogy ő direkt ide oda hordja a gyereket, hogy minél több kiadása legyen, hogy minél több pénzt kisajtoljon a gyerek apjából. Még csak nem is a gyereket nézi, könyörgöm, hanem a k*rva bosszút. 4 év után, gyerekszülés után jött rá, hogy a párja anyjával nem tud megbírkózni és ezért kihajította a csávót? Gratula neki, tapsoljátok is meg.

2023. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
30%

Igazad van 16-os. Én nem is bántottam nem is bántom, van elég baja. Csak ez is olyan magyar társadalmi látlelet, hogy fiatalon a semmire szülunk egy vagy több gyereket, apuka lelép, és maradunk a gödörben.


Ezért nem árt előtte tervezni, gondolkodni, esetleg karrier szinten eljutni valameddig, hogyha beut a krach, akkor ne a szüleinkre kelljen támaszkodni.


Tudom, tudom.. Menjek a francba.. De sajnos ez is egy magyar látlelet.

2023. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem dontottem jol! De ezek nem az apa ellen szolnak.. azert soroltam fel mert sok helyen olvastam hogy a gyerek igenyeit figyelembe veszik. Honnan tudjam mi szamit igenynek meg mi nem?
2023. márc. 15. 15:40
 20/48 A kérdező kommentje:
És igen most jottem ra.. mivel eddig le se sz*rt minket az anyja. Most meg mindenbe belemagyarázott.. pl nehogy igyak citromos teat, de az nem baj hogy o vegigcigizte a terhesseget meg anyatejezni sem akart.. a kisfia meg neki adott igazat mindenben.. meg hogy o a jo anya, hat akkor menjen oda
2023. márc. 15. 15:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!