Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a reális gyerektartás...

Mennyi a reális gyerektartás jelenleg?

Figyelt kérdés
Aktuális lett számomra ez most jelenleg. Nekem nincs bevételem csak amit az állam ad, apuka külföldön keres 900e ft körül. Hivatalos úton tervezem megoldani a dolgokat mert sajnos képtelenek vagyunk megegyezni az apával. Tudom hogy a gyerek igényeihez is szabják, illetve az apa bevételeihez. Mindkettő magas úgy gondolom, Mivel szüleim nagyon támogatóak. Gyűjtöm a kiadásainkat mióta megszületett a kicsi, hátha szükség lenne arra is. Hordjuk babaúszásra, tornára, programokra. Ezek mennyire számítanak? Mennyi lesz vajon kb a gyerektartás amit kiszabnak az apukának? Eddig semmit se vett neki mióta megszületett, előtte is max apróságokat.
2023. márc. 15. 15:08
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Én eddig is elégedett voltam. Csak néhányan itt dobták le a napi feszkót unalmukba
2023. márc. 15. 21:20
 42/48 anonim ***** válasza:
83%
Tévedtek, nem a magyarországi fizetést veszik alapul. A gyerek igényeit, korábbi életszínvonalát, és az apuka jövedelmét. Én külföldről kapok gyerektartást, 10 éve 60 ezret ítéltek meg, most 90 ezer körül kapok. Soha nem nézték, mennyit keresne itthon. Ő sem tiltakozott ellene, azért magas fizetésből nevetséges lenne 40 ezret fizetni, míg a másik gyerekére, aki vele él, sokkal többet költ.
2023. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem is kapsz kimagaslóan sokat.Ennyi reális is.Kérdezőb is 60-70 minimum kaphat, de a 100 sem elrugaszkodott most már.
2023. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Nekem megmondom őszintén az is elég, sokan azt hiszik ebből akarok megélni mert le mertem írni hogy jó körülmények között neveljük a gyereket. Nyilván jobb lenne minél több, kinek nem? Tudom jól hogy sokan ennyinek is nagyon örülnének ha képes lenne fizetni az “apa”.
2023. márc. 16. 17:00
 45/48 anonim ***** válasza:
43-as, nem kimagasló, de sokan még most is 40 ezer körül kapnak, pedig a 90 ezer sokkal reálisabb.
2023. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
#45 igen én is tudok ilyenről is, nagyon változó összegeket kapnak, ezért is voltam kíváncsi ez miért van meg mitől függenek ezek. Pedig sajnos az a 40ezer pl kb semmire sem elég ha minimum átlagosan akarod nevelni a gyereked.. és persze ritkán is emelnek gyerektartást miközbe az árak csak úgy szaladnak felfele.
2023. márc. 16. 23:18
 47/48 anonim válasza:
31%

Szia! Jövedelem 20% szokták megítélni de van egy minimum összeg.

Számold ki hogy mi mennyibe kerül vezesd le szépen sorban

Mostani árakhoz képest reális a 60-80.000 Ft

Elsősorban pénzbeli támogatást kell hogy nyújtson mivel természetben nem járul hozzá a gyermek neveléséhez!

( én 80.000ft kapok )

Azzal a szerencsétlen commentelővel pedig ne foglalkozz

Látszik hogy unatkozik és hogy elég szar élete lehet így mindenkit akit lehet az ő szintjére akar lehúzni....

2023. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

De nem is az a 40.000 forint van, alapvetően neked is el kellene menni dolgozni, ha 8 órában dolgozol az állam ad 10.000 forint családi adókedvezményt + családi pótlékot, ennek a kettőnek az összege 23.000 forint, apuka ad 40.000 forintot, ez 63.000 forint + ha te is hozzáteszel mondjuk csak 25.000 forintot, akkor már egyből van 88.000 forint. (Alapszükségletet kell nézni) jó esetben kap az ovodában, iskolában főtt ebédet elvileg ingyen mert egyedül neveled, de ha nem is teljesen ingyen akkor kedvezményesen. Cirka 10.000 ft lehet, marad 78.000 forint. (saját megélhetésed, lakhatásod ne ide vedd) azt csak a gyerekre kell költeni 78.000 forint meg úgy, hogy kvázi hétköznap az étele biztosított nagyjából elég. De fizessen az apa 60.000 forintot, akkor majdnem egy 100-as marad (és akkor már tőled is elvárható, hogy ne 25 hanem mondjuk 40-el szállj be) és így már még egész jól is él az a gyerek.


Egyébként mi történt azóta?

jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!