Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a reális gyerektartás...

Mennyi a reális gyerektartás jelenleg?

Figyelt kérdés
Aktuális lett számomra ez most jelenleg. Nekem nincs bevételem csak amit az állam ad, apuka külföldön keres 900e ft körül. Hivatalos úton tervezem megoldani a dolgokat mert sajnos képtelenek vagyunk megegyezni az apával. Tudom hogy a gyerek igényeihez is szabják, illetve az apa bevételeihez. Mindkettő magas úgy gondolom, Mivel szüleim nagyon támogatóak. Gyűjtöm a kiadásainkat mióta megszületett a kicsi, hátha szükség lenne arra is. Hordjuk babaúszásra, tornára, programokra. Ezek mennyire számítanak? Mennyi lesz vajon kb a gyerektartás amit kiszabnak az apukának? Eddig semmit se vett neki mióta megszületett, előtte is max apróságokat.
2023. márc. 15. 15:08
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, én bíróságon dolgozom. Mindent fel kell sorolni az észszerűseg határain belül, ami a gyermek költsége.


Úszás, fejlesztés, gyógypedagogus, bármi, ami szükséges a fejlődésehez.


Bejelentett bér 15%-át szoktak ítélni általaban.

2023. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
37%

A te igényed nem számít. Ha már 5 éve balettozna, és azért kellene megszakítania, mert apuci meg anyuci elvált, akkor az aránytalan csorbulással járna a gyerekben, így arra törekednek a tartásdíj megállapításánál, hogy egyedülálló anyaként is fussa a gyerek balettoktatására. Az, hogy te elhordod babaúszásra, ha csak nem szellemi vagy testi sérült, egy babánál nem jár aránytalan eltéréssel.

Amit te csinálsz, az lehúzás. Előbb kellett volna gondolkodni. 4 évig nem ismerted anyós pajtást? Vagy a drága fiát? Te vállaltad, hogy kirúgod és még csak nem is miatta, hanem az anyja miatt.

2023. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
16%

20


De jó, hogy előtte 4 évig voltál ezzel a pasival és nem tűnt fel, hogy anyuci pici fia, hanem gyereket kellett csinálni. :D

2023. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Van ez így, mint mondtam lesz*rt előtte az anyja, alig párszor láttam. A lepel most hullott le róluk, de még mindig nem ezzel kellene foglalkozni egyikőtöknek sem az senkinek sem tűnt fel? Az alap kérdésem amúgyis az hogy mennyi a REÁLIS gyerektartás :)
2023. márc. 15. 15:49
 25/48 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, alapesetben a nettó jövedelem 15-20%-a per gyerek, de nem ilyen magas jövedelemből. Nem kissé valosagtol elrugaszkodott összeg lenne q havi 180e, mint tartasdij. 40-60e az átlag tartasdij.
2023. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat!!
2023. márc. 15. 15:55
 27/48 A kérdező kommentje:
De egyébként akik azt hiszik ez az arról szól hogy az apának minél szarabb legyen.. hát elmondom hogy legjobban örülnék neki ha látni se akarná a gyereket meg semmi :) egyáltalán nem érdekli mi van a kicsivel, legyek én akármilyen sz*r alak akkoris az ő gyereke. Ő fenyeget perekkel miközben egy percig nem tiltottam tőlük a kicsit és nem is követeltem semmit, hisz mint mondtam is eddig neki semmibe sem került neki ő..
2023. márc. 15. 16:01
 28/48 anonim ***** válasza:
75%
Ebben az esetben a bére 15%at fogod kapni (ha ennyi a bejelentett bére), az egyáltalán nem kevés.
2023. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
54%
Válaszolni érdemben nem tudok. De úristen itt az egyik válaszoló.....illetve gondolom minden undormány válaszàt egy személy írhatta. Hát gratulálok az ilyennek! Gondolom sivár kis életed lehet. Basszus,nem is ismered a háttérsztorit mièrt mentek külön,de az ítélkezés azonnal megy. Jaaa,apucinak nincs kötelessége? Rokonomat megcsalta majd verte a férje 8 év után a semmiből majd egyedül maradt emiatt egy pár hónapossal,jaaa akkor ő is egy haszonleső gondolom és az ő hibája az egész? Ekkora legalja emberek nem is tudom minek vannak a társadalomnak.
2023. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
90%
Nincs már %-os megállapítás, a gyerek szükségleteit nézik.Igen tedd be az orvosi szamlat, babaúszást, mindent.Később is fog pl. különórára, edzésre járni.Az viszont, hogy külföldön dolgozik, nem fog számítani.A kinti munkájának a magyar megfelelőjét nézik.Pl., ha kint szobafestő, akkor a magyar átlag szombafestő alkalazott bérét nézik.A gyermeket kell eltartania, nem anyukát.
2023. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!