Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kamaszok szulei, ahol legalabb...

Kamaszok szulei, ahol legalabb 2 gyerek van, a gyerekek hany eves koraban lett nehez a gyerekneveles/hetkoznapok?

Figyelt kérdés
2023. márc. 26. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

13, 15 és 18 évesek a gyerekeim.

Semmivel nem nehezebb, mint pl 5 vagy 10 éve. Ugyan olyan nehéz, csak épp más miatt.

Vagy nem értem, mire gondolsz

2023. márc. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2023. márc. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sokszor olvasom, hogy majd megtudom, milyenek a kamaszok, mennyivel nehezebb/kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Eddig nekem csak jobb lett idovel szinte, de megcsak 7 es 3,5 evesek. Tudni szeretnem, mire keszuljek, mikortol lesz nehezebb, vagy tenyleg az lesz-e.
2023. márc. 26. 19:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először amikor szar tanárt kap vagy egyszerűen mondjuk nem áll rá valamelyik tárgyra az agya.

Aztán 12-16 év között valamikor beüt a kamaszkor, egyik pillanatban abszolút barom módra viselkedik, a következőben mint egy felnőtt, aztán meg mint egy négy éves. És ezek váltakoznak érthetetlen sorrendben és sokszor nem tudod, mitől váltott az egyik üzemmódról a másikra. Nagyon kiakasztó.

2023. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egész más gond egy kamasz, mint egy kisgyerek. Ha a kamasznal gond van, ott tényleg gond van, nem csak hiszti. A 2 éves állandó felügyletet igényel, de a gondjai aprócseprők. A kamasz képes meglepni olyan dolgokkal,hogy kb a hajamat tépném szálanként. És azok nem magától megoldódó gondok, ott bizony kell stresszelni, idegeskedni napokig. Szóval igaz a mondás ,hidd csak el, nekem a nagy 15 éves, a kicsi 2.

Tudok különbséget tenni.

2023. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 van, 12 éves, 6,5 és 3 hós. Totál mások a problémák és szerintem is a kamaszkori nehezebb, eleve a gyereknek is nehéz hormonok hullámvasútján, komolyabbak a gondjaik, nem arról van szó,hogy nwm abból a bögréből akar inni. Már másképpen tekint a szülőre,mint kicsiként mikor anya a minden. Van hogy tök jófej bármit megbeszélsz Vele, aztán bunkó,lekezelő, aztán mint egy 3 éves, sokszor érettebnek érzem a 6 évesemet mint a 12 évest. Nem egyszerű és még csak most kezdődik a java.
2023. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hogy lehet az nehezebb, hogy habgulatvaltozasai vannak a gyereknek annal, hogy nem tudsz aludni, mert ebreszt a baba, vagy annal, hogy a bolcsis meg az ovis gyerek naphosszat marjak egymast visitva?
2023. márc. 27. 13:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hangulatváltozásai vannak, de amúgy csak akkor tudod majd meg ha kamasz lesz a gyereked. Amúgy meg mindenkinek más nehéz,illetve függ a gyerek személyiségétől,a kamasz is nyúzza a kisebbet nem kell ahhoz ovisnak lenni. Az első 6 hét nehéz a babával igen de egyre könnyebb lesz, legalábbis én ezt tapasztaltam, a 4hó-6 éves kprig volt a legjobb mindkettőnél, utána jönnek a nehezebb időszakok. Bár azt hozzatenném az első több emberes gyerek a dackorszak a borzasztó volt Vele. Még a kisebbel sokkal könnyebb.
2023. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, majd nezd vissza a kérdésed 5-6 év múlva, és már fogsz tudni válaszolni. Míg nem vagy benne úgy sem hiszed el. Ha kamasz lesz, majd más miatt nem fogsz tudni aludni, csak azt még nem hiszed el. Tovabbtanulas, szerelmi csalódás, kiközösítik, bulizni megy, berug esetleg, zűrbe keveredik....
2023. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én idén kezdek kipurcanni. A nagy nyolcadikos, és beleőszültem a felvételibe, mondjuk legalább meglett az eredménye, egész szép tesztet írt. De ehhez napi szinten kellett rugdosni.

A kicsi 10 lesz nemsoká, és kezd kinyílni a csipája, a második intőt hozza haza valami hülye rosszaékodás miatt, amire a haverjai rábeszélik.

A középsőnek egyelőre csak a szociális élete viharai követhetetlenek, és időigényes logisztikás a hobbija. Alig várom az igazi kamaszkorát mondjuk úgy 1 év múlva... -_-

2023. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!