Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szempont volt, hogy a gyermek...

Szempont volt, hogy a gyermek neve stílusban passzoljon a testvér(ek) nevéhez?

Figyelt kérdés
Adnátok-e Mária mellé Zoét, vagy Félix mellé Jánost, ha az tetszene? Szélsőséges példák, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Névválasztás előtt vagyunk, és hasonló helyzetben.
2023. márc. 26. 19:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt szempont, de mondták mások, hogy illik a két gyerek neve egymáshoz. Őszintén szólva én nem is értem, mire gondoltak, de örülök, ha szerintük illik.
2023. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem
2023. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Nalunk valamennyire szempont volt. Mindketten gyakori, kozepesen modern nevet kaptak, ami kulfoldon is jol hasznalhato (Ausztriaban elunk).
2023. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szempont volt. Mondjuk amúgy is hasonló beállítottságú nevet találtunk volna, mert az olyan jellegű nevek jönnek be.
2023. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk valamennyire igen, de alapvetően is hasonló stílusú nevek tetszettek, ez a 2. Gyereknél nem változott meg.
2023. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nem volt szempont.

Oké, testvérek, de 2 külön ember, 2 külön személyiség.

Nagyon nem hasonlítanak egymáshoz. Egyik fiú, másik lány. Annyi a hadonlóság, hogy mind a 2 7betű. De ez is a kicsi 1 éves kora után esett le 😅

2023. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt szempont, a lányunk közepesen gyakori/ritka nevet kapott, abban az évben az 50. volt a népszerűségi listán, a fiunk pedig különleges, Magyarországon nem adható nevet (nemzetiségi listáról választottuk).
2023. márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Mindhárom gyermekünknek alliterál a neve. Szóval igen.
2023. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a nevek többségének nem igazán van egymáshoz képest "stílusa” pl. Mondjuk a Boglárka meg a Gergő (vagy 2 bármilyen átlagos név) illik nem illik egymáshoz? Talán a Medox Béla típusú párosítás hülyén hangzik, de szerintem csak ez a nagyon modern és nagyon régi közötti ellentét furcsa, a legtöbb névnél nincs ilyen.
2023. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Igen, szempont volt. Nekem picit olyan érzésem van, ha nagyon eltérő a két név, hogy az egyiket az anyja, a másikat az apja nevezte el. Egy ilyen esettel találkoztam is és nekem furcsa, hogy nem tudtak közösen nevet választani. Azt hiszem a gyerekek Bella és Jónás.
2023. márc. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!