Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy mikor...

Hisztek abban, hogy mikor anyává válik egy nő, "megszűnik létezni, mint ember, és már csak a gyerek a fontos"?

Figyelt kérdés
Részemről ez nem feltétlenül igaz, nem tudom ti hogy vagytok vele.
2023. márc. 27. 15:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszek ebben, mert nincs így és nem is szabad így lennie. A gyermeket ajandékba kapjuk,része az életünknek és mikor felnő akkor éli a saját életét önálló emberként.Az elején igen sokszor előtérbe kerül,mert nem mondhatod a 3 hetesnek,hogy már pedig én ebédelek előbb nem Te :-), de ettől még a nő, nő marad és feleség, saját igényekkel, egy önálló ember, illetve társ. 3 gyermekem van és nem szűntem meg ember illetve nő lenni.
2023. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Ha csak anya vagyok, más nem, akkor csak a gyerek a fontos az életemben, ez pedig óriási teher egy gyereken. Nem szabad, hogy az anyjának ő legyen a világa, elete abszolút középpontja. Rengeteg nyomorúság származott már az ilyen anyáktól. Az ilyenek csimpaszkodnak aztán kétségbeesetten a szabadulni igyekvő önállósodó gyerekeikbe, zsarolnak erzelmileg, mártírkodnak, hogy ők mindent feláldoztak.
2023. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van, akinél így van, de szerintem nem ez a jellemző. Illetve sok múlik a gyereken, a körülményeken is. Ha nincs semmi segítsége a nőnek, a férje is csak ott van de nincs "jelen", akkor nem lesz sem ideje, sem energiája másra, a gyerekek leszívják majd. Ha nincs egyedül hagyva, akkor azért könnyebb dolga van visszatérni önmagához.

Szerintem az általánosan igaz viszont, hogy a prioritások átrendeződnek, miután gyereke lesz az embernek. Nekem 2 gyerekem van, kb az első 1,5-2 éves kora körül kezdtem azt érezni, hogy na most már ismét önmagam lehetek, erre ismét teherbe estem és született még egy, nehogy kiélvezhessem :D De amíg ennyire kicsik, addig rettentő nagy szükségük van rám, nagyobb, mint nekem a régi önmagamra, így egy kicsit ez háttérbe szorul. Nem jelenti ez azt, hogy megszűntem létezni mint ember, nő, feleség, nem jelenti ez azt, hogy már nincsenek hobbijaim, hogy nem szeretem a férjem vagy akármi, hanem csak egy kicsit félretettem ezeket a dolgokat, mert most pl a 4 hónapos kisbaba még erősen függ tőlem, nem lehet azt mondani, hogy most elmegyünk egy hosszú hétvégére a férjemmel kicsit a házasságunkat ápolni. Vagyis, technikailag lehetne, de ezt az áldozatot a gyerekkel szemben egyikünk sem akarja megtenni.

2023. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Megszuntem mint nő lenni szépség terén. Kihullott a hajam, helyette szétálló babahajam van, tiszta pattanás az arcom a hormonváltozás miatt és semmi sem segít. Minden más téren van életem ha épp alszik vagy apavigyáz rá😅
2023. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az eleje valóban nehéz, hisz 0-24-ben a babával vagy. Ahogy oviba megy a gyerkőc viszont azért illik vissza találni önmagunkhoz. Imádom a fiam, ő a mindenem, de ugyanúgy fontos a házasságom és a karrierem is, mellette hogy nőnek érezzem magam, csinos legyek. A gyerek akkor boldog és kiegyensúlyozott ha anya is az, ehez pedig jóban kell lenni önmagunkkal. Én pl "csak anya szerepben" nem érezném kiteljesedve magam.
2023. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyerek előtt, és gyerek után is változó volt, én "váltogatom" a szerepeimet akár naponta többször. Amikor a gyerekre koncentrálok anya vagyok, de ha a gyerekem a közelben van és a barátaim is, akkor barát vagyok, ha a gyerek a közelben van és flörtölök akkor nő vagyok.. Nekem egyszerre több nem megy, de egynap tudok többet is váltogatni.


Gyerek előtt is így volt, mikor dolgoztam robot voltam, mikor buliztunk partyállat, mikor főztem a páromnak "feleség", amikor vásárolgattunk meg az anyja:D


Szerintem az ember naponta több szerepet is ellát, és amelyikben a legtöbbet tölti naponta, azzal azonosítja magát a legtöbbet. Nyilván aki sokat gyerekezik és épp minden idegszálát leköti akkor is, ha mondjuk főz vagy tanfolyamon tanul, az főleg anya.

2023. márc. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon kevés nőt ismerek aki ugyanolyan, mint a gyerek előtt. Általában megváltoznak, átszellemülnek, bekapcsol az anyuka üzemmód és nincs visszaút egészen a gyerek kamaszkoráig. Utána persze jön hirtelen az "élni akarok", kapuzárási pánik, stb.
2023. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem is kell ugyanolyannak maradni, mint gyerek előtt. Ez eleve lehetetlen, de még ha lehetséges lenne se gondolnám jónak. A gyerek talán a felnőtt életünk legnagyobb változása, elég baj, ha semmi nyoma nem lenne rajtunk. Szerintem nem is az a lényeg, hogy "visszataláljunk" önmagunkhoz vagy ugyanolyanok maradjunk, hanem hogy megtaláljuk az egyensúlyt azok között a dolgok között, amik csak nekünk okoznak örömet, amik a családnak fontosak, a férjünkkel közösek illetve ami a gyerek miatt lényeges. Nem egyszerű mindezzel zsonglőrködni, de pedig ez lenne a dolog kulcsa. Szerintem a legtöbb problémát sokaknál az okozza, hogy ugyanazt az életet akarja vissza, ami gyerek előtt volt, legyen szó a társasági életről vagy párkapcsolatról vagy hobbiról. Nem arról van szó, hogy gyerek, akár újszülött mellett, ezeket ne lehetne ápolni, ezeket élvezni, de nem pontosan ugyanúgy, mint mielőtt szülővé lettünk volna.
2023. márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy változik az ember, miután gyereke születik, de az már egyáltalán nem igaz, hogy megszűnik létezni, mint ember. És most ne abból induljunk ki, hogy mi van akkor, amikor egy csecsemővel van otthon az ember, mert az nagyon kis hányada a sztorinak.

Velem rengeteg dolog történt az elmúlt 15 évben, mióta gyerekem van, és ezeknek egy jelentős része nem a gyerekekhez kötődik. Lett rengeteg új élményem, tudásom, tapasztalatom, de eleve teljesen normális dolog, hogy ilyen hosszú idő alatt történnek dolgok az emberrel, akár van gyereke, akár nincs.

2023. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Meg amíg a szülő nem boldog a gyerek se. Én ebben hiszek.
2023. márc. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!