Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez így mennyire igaz, hogy...

Ez így mennyire igaz, hogy "gyerek mellett sosincs idő hajmosásra sem, állandóan zsíros a hajam"?

Figyelt kérdés
Annyira sokan hangoztatják most ezt a "nincs időm semmire" dolgot, veletek hogy van ez?
2023. márc. 28. 17:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segített, hogy terhesen és szoptatás alatt lassabban zsírosodott a hajam, így ritkábban kellett, na meg elég kevés van, az is vékony szálú, úgyhogy gyorsan szárad. Amíg kicsi volt a baba, amíg a férjem gondosan megtörölgette, öltöztette stb., addig én is meg tudtam mosni a hajamat. Később máskor is tudtam rá időt keríteni.
2023. márc. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%

Azért ha 1-2 napot csúszik a haj mosás ott a száraz sampon. Tudom, hogy nem divat Magyarországon de azért mégiscsak jobb mint zsíros fejjel létezni.


Apa furdet en hajat mosok, nyáron nem kell szárítani de télen is el van torolkozovel a fejen az ember egy darabig(nem, nem fázik meg a fejed). Vagy be viszem a fürdőbe a pihenő székkel és onnan nézem.

2023. márc. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
91%
Aki azt említette, hogy telefonozni bezzeg van idő: igen, arra van, igazából még sok is. Például mikor csak az ölemben tudott aludni, vagy kinn vagyunk az udvaron.
2023. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
89%
Utolsónál a pont, mikor rajtam alszik sok mindent nem tudok csinálni csak olvasom a könyvem vagy a telefonon olvasok,esetleg sorozatot nézek.
2023. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
86%

Idő van rá, de sok esetben a gyerek végigordítja, főleg, ha olyan, mint az én elsőszülöttem volt picinek. Van, aki emiatt inkább nem mos hajat, ha nincs akinek addig odaadja a gyereket, mert annyira rossz érzés neki hallgatni, amikor a gyerek sír. Nálam így volt, inkább megvártam, még a férjem hazaért a munkából, csak akkor meg már annyira fáradt voltam, mert egész nap gyakorlatilag hordoztam a gyereket (refluxos volt), illetve éjjel 6-8x ébredt, hogy inkább a kezébe nyomtam, és mentem aludni 2-3 ürát egyben, ameddig lehetőségem volt (a reflux miatt sokszor kellett rövidebb ideig szoptatni).


A kicsi mellett vígan kádfürdőztem, őt le lehetett tenni, és nem sírta végig, hanem nézegetett. Pedig pont ugyanúgy próbálkoztam a nagynál is, bevittem magammal a babahordozóban, hogy addig is lásson. Csak ő a babahordozóban sírt. A kicsi meg nem.


A kicsivel azért már edzettebb is voltam a sírás tekintetében, nem ugrottam ki a zuhany alól csöpögő hajjal, amikor esetleg olyan alkalom adódott, hogy a megszokottól ellentétben mégis sírt, hanem siettem ugyan, de befejeztem a hajmosást.


Elsőbabás anyukaként nagyon letaglózott, ha a gyerekem sírt, talán azért is, mert ezt sokszor tette (csak később jöttünk rá a refluxra és az ételérzékenységre, illetve a születése sem volt zökkenőmentes). A kicsi hozzáképest babaként egyébként is halkabb volt, és nem azonnal tekerte fel a hangerőt, hanem fokozatosan. Szóval a gyerekek is mások. Sokunknak nehéz leküzdeni azt a gondolatot, hogy rossz anyák vagyunk, ha csak egy kicsit is sír a gyerekünk. Nekem legalábbis nagyon nehéz volt. Aztán rá kellett jönnöm, hogy magammal is muszáj valamennyire foglalkoznom.

2023. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
81%

Az első 2 gyerekem után én is ezt mondtam, amit te.

Aztán megszületett a fiam.

Párom 3 hetente esik haza hétvégére. Na most egyedül 3 gyerekkel... A kicsi lebontja a házat az 5 perc alatt. Délutáni alvásból 10 perc után ordít, utána sem alszik mélyen, hogy fel tudjak kelni mellőle, pedig már 2 éves lesz nyáron. Semmit nem tudok tőle csinálni, önmagában a létezése is életveszélyes :D

2023. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
76%
Nálam már 7 és 3 évesek a gyerekek, de mindig csak utólag veszem észre, hogy mennyire lehanyagoltam magam, mikor betegek, és ismét keveset alszok én is. Aztán ahogy meggyógyultak, elmentek újra oviba, suliba, én meg végre kialudtam magam, akkor kapok sokszor észbe, hogy jesszus, hogy nézek ki. Otthonról dolgozom, így az sincs, hogy közben a munkában elhanyagolom magam, max a videóchaten látnak a meetingen, amire összeszedem magam, ha nem vagyok betegszabin, (általában megoldom a munkát akkor is, ha betegek), szóval ott azért ki kell néznem valahogy, de óriási a különbség ahhoz képest, amikor minderre nyugalomban is van időm, és kipihent is vagyok.
2023. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!