Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan ne érezzem magam egy...

Hogyan ne érezzem magam egy komplett csődtömegnek?

Figyelt kérdés
Furcsa volt nekem már egy ideje, hogy nem kezd kúszni, hasról hátra is csak egy irányba fordul, ritkán fordult a másikba, de a doki és a tsmt tornát tartó csaj akinek írtam ez ügyben azt mondta, hogy várjunk hátha beindul. Ugyanis kb 7 hónapos koráig igazi letehetetlen baba volt nagyon ritkán csak pár percig volt el fekve, hason miután megtanult átfordulni annyit sem. Nagyon sokat volt kézben vagy hordozóban. Betudták annak, hogy nem volt esélye gyakorolni. Engem ez nem hagyott nyugodni, így elmentünk egy másik foglalkozásra ahol kérdezte a csaj, hogy oldjuk e azt hogy féloldalas, mert lehet amiatt nem kezdett még kúszni-mászni. Szóval a lényeg, hogy tökéletes inkompetens csődtömegnek érzem magam amiért nem mentem ennek hamarabb utána, mert így le van maradva. Pluszban az sem segít, hogy a hozzátáplálás is hatalmas kudarc.

2023. márc. 29. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez hulyeseg, marmint az a resze, hogy nem volt eselye gyakorolni. En is rengeteget hordoztam a gyermekem kendoben, sokat volt kezben is, az elso 3 honapban csak rajtam aludt nappal, alig tudtam letenni, megis beindult normalisan a mozgasfejlodese.


Nem a te hibad kerdezo! Es igen, amig a mozgasfejlodese nem indul be igazan, addig a hozzataplalashoz se lesz feltetlenul erett, mert minden osszefugg mindennel.

Ne ostorozd magad.

2023. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell csődtömegnek érezned magad, nincs nagy baj. Láttál már olyan felnőtt embert, aki csak a hátán fekszik egész nap? Nyilván tekintsünk el a nagy beteg öregektől. Igen, azért az esetek legnagyobb részében beindulnak a mozgások, nem mindenki olvassa a szakirodalmat és tudja, hogy mához egy hétre kell produkálni valamit, valakinek később indul, de elindul. Sokkal kevesebbszer van szükség tornára, mint ahányszor elküldik az embereket, tőlünk nyugatabbra nem is hallottak pl Dévény tornáról, azt ott is felnőnek emberek. Minden megoldódik, én babám is lassúbb volt, most 2 éves múlt, örülök ha 1 percre lerakja a popóját.

8 hónaposan meg bárhol is tart a hozzátáplálás, azzal sem lehettek lemaradva. Olyan felnőttet sem láttál még, aki egész nap csak tejet iszik ☺️

2023. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítenek ❤️
2023. márc. 29. 11:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi lenne a baj? Hogy ha látod, hogy le van maradva, de te ezzel nem törődnél. Pedig ez nem így van, látod résen voltál, elvitted máshoz is. Nincs lemaradva semmivel, ha nem 12 hónaposan fog sétálni, hanem csak 17 hónaposan, akkor sem késett el semmivel. A lényeg, hogy a gyógytornász segítségével csináljátok az előírt gyakorlatokat, hogy a megfelelő idegpályák kialakulhassanak az agyban. És igaza van az előttem szólónak, a hozzátáplálással se vagytok elkésve. Egyetek együtt (nappal veled, este a család), hogy lássa, hogy ez egy jó dolog- együtt lenni, beszélgetni, enni. Ne törődj vele, hogy Julika gyereke már 3x 120 g pürét megeszik, kiváltva 3 étkezést, a tiéd meg még mindig csak kóstolgat. Próbálj mindent többször, valamelyik könyvben olvastam, hogy van, hogy 10-15x is próbálkozni kell, mire elfogadnak egy ételt. Amúgy nagyon eltérően fejlődnek a babák, egy barátnőm egy héttel szült hamarabb, mint én. Ez áldás is volt, meg átok is, mert egyrészt ő mindig tudta, min megyek keresztül, másrészt óhatatlanul is eszembe jutott a hasonlítgatás. Pl. az ő gyereke miért kúszik már, mikor az enyém még csak át se fordult 5 hónaposan? Az övé miért alussza át az éjjelt, amikor az enyém 7x kel, mit csinálok rosszul? Utólag látom, hogy senki nem csinált semmit rosszul, csak más az ütem, már 2 évesek- mindenketten alszanak éjszaka, mindenketten jól esznek és mindendketten futnak, szaladnak, beszélnek. A következő gyereknél biztos nem görcsölnék rá ennyire, mint az elsőnél.
2023. márc. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos koráig az én babám se nagyon akart enni semmit, csak cici. Aztán szép lassan elkezdett kóstolgatni. A mozgásfejlődése is lassabb volt. Egy csomót repülőzött hason. Valahol azt írják, azonnal jelentkezz tornára, másutt hogy nem jelent semmit hiszen az egészséges gyerekek nagyja is csinálja.


Ne emészd magad, nincsen semmi baj. Sokan szeretik ezt túldramatizálni.

2023. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj lehet, hogy egy kicsit le van maradva, de meg fog oldódni. Kell neki egy kis segítség, hogy beinduljanak a dolgok (Dévény, gyógytorna..stb)

A nagy gyerekem utált hasalni, leraktam és instant sírás volt. Ennek ellenére 6 hónaposan kúszott, és már ki volt váltva egy étkezés (5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálás). A kicsi teljesen más. Nagyon ment neki a hasalás az elejétől kezdve. 8 hónapos, még csak most kezdett el kúszni és örülök ha 3 kanál pürét megeszik.

2023. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokkal jobban érzem magam. Már nem látom annyira borúsan a dolgokat 😊
2023. márc. 29. 12:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanez a helyzet, de nekem 2 gyerekkel ezer ilyen helyzet volt, amikor úgy éreztem, elszúrtam. Miért nem láttam előbb, miért nem reagáltam előbb? Stb.

A legdurvább az volt, mikor az 5 éves gyerek elkezdett botladozni. Mondták rá mindent (egyensúly zavar, idegi rendellenesség, fejlődési gondok), aztán egy apró jelre el akartam vinni szemészetre, mert nem látta a könyvet az asztalon. Nem fogadták. Mentem a harmadik orvosig, aki végre komolyan vette és nem elhajtott azzal, hogy "hagyja, anyuka, majd kinövi". Ott kiderült, hogy komoly látásproblémája van, azonnal erős és állandó szemüveget kapott. A diagnózis után napokig sírtam otthon, hogy milyen anya vagyok, segíthettem volna neki, nem jutott volna idáig a probléma, hamarabb kezdhetett volna fejlődni, miért voltam vak? Azóta teljesen átlagos a mozgása, az egyensúlya, a kapcsolatépítésben és önbizalomban is hatalmasat fejlődött.

A lényeg, hogy szinte minden kezelhető és korrigálható, nem marad le semmiről a baba, ha később indul el.

2023. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a megnyugtató szavakat.
2023. márc. 29. 18:39
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg olvasná valaki: miután már le lehetett őt rakni rohamtempóban beindult. Hamarosan 11 hónapos és már feláll bútorok mellett valamint rengeteget mászik. A hozzátáplálás is alakul 😊 még egyszer köszönöm sokat segítettetek ❤️
2023. jún. 17. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!