Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első baba esetében mikor múlt...

Első baba esetében mikor múlt el nálatok teljesen a "pánik"? Mikor vette át a helyét a magabiztosság, nyugalom?

Figyelt kérdés
Első terhesség, izgulok, pánikolok. Néha a fellegekben vagyok, minden rózsaszín, máskor megijedek, hogy képes leszek-e mindent megadni, amire a babának szüksége lesz, tudom-e jól szervezni, tervezni az életünket. Vagy hogy egyáltalán, honnan fogom tudni, éppen mire lesz szüksége, miért sír? Mi lesz, ha nem fogok kötődni hozzá, ha majd megszületik? Valamint itt van a felelősség is, eddig sosem kellett senkiről és semmiről gondoskodnom... Néha azt érzem, hogy nagyon várom és bárcsak már itt lenne velünk, meg tervezgetek mindent, babainspo-kat keresek, máskor pedig izgulok, hogyan fog ez működni, képes leszek-e ekkora felelősséget kezelni hirtelen.
2023. ápr. 4. 11:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Sztem minden első babás izgul mi hogy lesz mozog a baba stb szülés utána higy fejlődik.

Sztem mindenki áréli ezt nem hiyzem hogy első babás halál nyugodtan van végig

2023. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is pánikolok. Mondjuk nem annyira azon, hogy fel tudom-e nevelni a gyereket, hanem egyelőre azon, hogy ki tudom-e hordani.


De anyum is pánikolt, pedig ő 37 éves volt, mikor születtem (az első házasságánál kiderült, hogy a férjétől nem lehet gyereke, ezért elváltak és kerestek másik párt, most mindkettőjüknek van 2-2 gyereke), és rengeteget készült rá.


Ha valaki pánikolós, akkor idegeskedni fog a gyereken is.

2023. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

11-es, az izgulás meg a pánikolás között van különbség, én sosem éreztem így, mint a kérdező és nem is tartom normális dolognak.


Mentálisan érni kellett volna még.

2023. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Azért nem semmi érzés az sem, mikor te boldogan válogatsz a kórházak közül, olvasod, melyik orvosról miket írnak, mi a szakterületük, rá 2 percre meg valaki az arcodba löki, hogy kb. minek akarsz te gyereket, úgysem vagy rá kész. Ezekkel a válaszokkal mi a célotok? Mert hogy nem a segíteni akarás, az biztos.
2023. ápr. 4. 12:40
 15/27 anonim ***** válasza:
12%

Az a célunk, hogy felfogd, ez tényleg nem normális dolog. Ha, szebben mondjuk, úgysem érted meg, bár így sem biztos.


Arra célzunk, hogy menj el pszichológushoz, mert különben a gyerekre fogod kivetíteni ezt a pánikolást meg túlizgulást, aztán ilyen stresszelős-idegsokkos helikopterszülő lesz belőled, ami a gyerekre káros.

2023. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Mihelyt kibújt. Mondjuk előtte se pánikoltam nagyon, biztos voltam benne, hogy rendben lesz, miért ne lenne?... Egyedül őt magát féltettem (és persze a születése óta is folyamatosan).
2023. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
15-ös, szépen kérlek, ne írj ide több választ. Rád, meg a lekicsinylő stílusodra nincs szükségem.
2023. ápr. 4. 12:52
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyermekem 21 éves koromban született, abszolút nem pánikoltam, teljes nyugalommal viseltem a várandós időszakot, nem féltem kb semmitől, tényleg el sem hiszem,hogy tudtam olyan nyugodt lenni olyan baromi fiatalon, mikor meglepetés baba volt. A gyermekágyi időszak nem volt egyszerű azt nehezebben viseltem de utana is baromi magabiztos voltam. Ellenben most mikor a legkisebbet vártam 32 évesen tiszta stressz voltam, féltem,hogy minden rendben lesz -e stb. Igaz mikor megszületett rutinszerűen teljesen természetes módon kezeltem a 2. És a 3. Gyerkőcöt is, nyilván sokkal tapasztaltabb voltam mégis jobban izgulok dolgokon most idősebb fejjel, mint akkor.

Ezt arra írtam aki degradálóan beszél a 20on évesekről.

Amúgy teljesen termeszetes,hogy az ember izgul,hiszen megváltozik az élete és egy ismeretlen világ tárul a szeme elé. De hidd el menni fog, nem lesz semmi gond :-)

2023. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Igen, én azzal nyugtatom magam ilyenkor, hogy annyi embernek megy, ment már, miért pont nekem ne menne?!

Ráadásul segítségünk is lesz, a férjem is mondta, hogy az első hónapban a munkával egyáltalán nem akar foglalkozni, utána is igyekszik úgy alakítani, hogy többet legyen velünk.


A terhesség miatt nem félek/izgulok, úgy vagyok vele, hogy amit tudok, megteszek. Igyekszünk úgy választani kórházat, hogy az megfeleljen minden igénynek, kívánságnak. Az orvosom is mondta, hogy hívhatom bármikor, bármivel nyugodtan, még akkor is, ha úgy gondolom, semmiség. Figyelek magamra, több vitamint szedek, a mozgást sem szeretném elhagyni teljesen.

2023. ápr. 4. 13:00
 20/27 babyboom567 ***** válasza:
69%
Kórházak között meg hiába válogatsz, a körzetesben kell szülnöd(vagy magánban).Fogadott dokid szüléshez, meg évek óta nem lehet,magánkórházba sem.
2023. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!