Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első baba esetében mikor múlt...

Első baba esetében mikor múlt el nálatok teljesen a "pánik"? Mikor vette át a helyét a magabiztosság, nyugalom?

Figyelt kérdés
Első terhesség, izgulok, pánikolok. Néha a fellegekben vagyok, minden rózsaszín, máskor megijedek, hogy képes leszek-e mindent megadni, amire a babának szüksége lesz, tudom-e jól szervezni, tervezni az életünket. Vagy hogy egyáltalán, honnan fogom tudni, éppen mire lesz szüksége, miért sír? Mi lesz, ha nem fogok kötődni hozzá, ha majd megszületik? Valamint itt van a felelősség is, eddig sosem kellett senkiről és semmiről gondoskodnom... Néha azt érzem, hogy nagyon várom és bárcsak már itt lenne velünk, meg tervezgetek mindent, babainspo-kat keresek, máskor pedig izgulok, hogyan fog ez működni, képes leszek-e ekkora felelősséget kezelni hirtelen.
2023. ápr. 4. 11:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

28 evesen szultem az elsot. En nem eltem meg ugy, hogy nagyon izgultam volna, a ferjem viszont mast allit, es valoszinuleg neki van igaza, mert sokaig felt masodik gyereket vallalni, annyira mely nyomokat hagyott benne, hogy minden terheseknek szolo intelmet szigoruan betartottam (pl. camambert sajt, szalami, Balatonban nemfurdes meg 40 fokos melegben sem, meg hasonlo okossagok). Nehez szules es gyermekagyas idoszak utan a mindennapi rutin is tele volt kihivasokkal. Kialvatlansag, sok siras a gyerek reszerol (meg idonkent alsajat reszrol is), rajonni, hogy refluxa van es tejfeherjeerzekeny, nekem dietat tartani, hordozni honapokig gyakorlatilag egesz nap olyan 6-8 orakat, napi 25+x szoptatni, es vegre megelni azt, hogy nem sir, csak eppen sokszor ebred ejjel.


Szoval nekem nem jott a magabiztossag erzese. Volt egy adag szules utani depim is, amiben szakember segitett. A masodik gyereknel mashogy alakult. Nyugodtabb, sokkal jobban alvo babam lett, gondos statisztikanezes utan kivalasztott szulest kisero szakemberekkel. Volt idom magamra, jobbakat aludtam, kezdettol nem ereztem magam olyan elveszettnek.


Azt akarom mindezzel mondani, es mas anyakon is ezt latom, hogy inkabb attol fugg a magabiztossag, hogy milyen gyereket kapsz.

2023. ápr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ne foglalkozz az ilyen hozzászólással. Gondolom az,hogy pánikolsz nem szó szerint...hanem izgulsz,félsz,hogy mi hogy lesz. Azt gondolom ez természetes. Attól,hogy az ember megéli az érzelmek minden skáláját,nem gondolnám,hogy pszichológus kell egyből.:D Nos,nekünk nehezen jött össze,2,5 év volt spontán,picit már megviseltek a kivizsgálások is és amikor egyszer csak pozitív lett a teszt,el se hittem. Nagyon örültünk,de utána jött persze az izgulás,na én olyan izgulós vagyok kiskorom óta,hogy szimplán egy vizsgán előtt is megy a hasam kb. Mindenen is járt az agyam,hogy velünk marad-e?Nem is mertem beleélni magamat a 13 hétig legalább,de még utána se,úgy voltam,akkor fogom igazán elhinni,ha már a kezembe tarthatom. Az első 12-13 hetem úgy telt,hogy hol örültem,hol féltem,hormonok is rátettek. Utána lecsengett,de végig bennem volt egy félelem egyébként,de akkor már nem olyan szinten,izgultam de ennyi,utána persze jöttek sorra a valós problémák,a terhességi problémák közül az összes hatványozottan sajnos előjött nálam,de valahogy próbáltam ezek mellett is nyugodt maradni. Utána szerintem a 33.hét után jött elő megint,hogy húha közeledik az időpont és hogy fogom tudni ellátni(pedig rengeteg picit elláttam már,csak ugye nem a sajátom,tehát tudni tudtam mit kell),a szülés egyáltalán milyen lesz,az életünk hármasban,olvastam a sok rossz tapasztalatot. Közbe féltem a koraszüléstől is,utána persze tényleg korábban is jött picivel. Viszont én tudtam magamról,hogy izgulni fogok,ha megszületik is dolgokon,de nem úgy,mint a terhesség alatt és ez így is lett. Nekem a terhesség alatt az volt a rossz,hogy nem tudtam jól van-e,oké mozog,de minden oké-e,igazából az,hogy nem tudsz tenni semmit csak sodródni,mert ezek nem rajtad állnak,nekem ez nehéz volt,hogy nem tudom befolyásolni. Most hogy már velünk van nyilván így sincs sok befolyásom a dolgokra,de legalább látom rajta,ha gond van,engem ez megnyugtat. Látom,ha rosszul van,vagy bármi baj van és tudok tenni ellene. Amúgy engem azért arcon csapott a valóság is. :D Cukormázas rózsaszínfelhős dolognak gondoltam az egész szülőséget így kívülről látva hiába olvastam negatívat,de így szembesülve,hogy ez tényleg mennyire nehéz dolog,ezzel akkor szembesültem mikor megszületett. Gyönyörű dolog de nagyon nehéz is,ezt átadni se lehet szerintem,csak megélni. 20#-as nem lehet valóban,de nálunk például akkora mázlim volt,hogy mivel konkrétan a magánorvosom volt ügyeletben a kórházban,és nincs más kórház,behívni se tudnak nagyon sok mindenkit ügyeletben helyettük csak mert épp a magánbeteged beesik,sürgős császárom volt,amit megelőzött rosszullét,stb már hajnal óta,és megnyugtatott az érzés,hogy ő volt bent aznap reggeltől,másnap reggelig,este ő csinálta a császárt is,többször meglátogatott stb. Egyébként ha ő nincs,észre se veszi senki a problémát szerintem. Kérdező,gratulálok egyébként és kitartást! :)
2023. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Magánintézményt választunk mindenképpen, de köszönöm az erre érkező választ.


Igen, nyilván sok múlik azon, hogy mennyire leszünk "viharvertek", hogy milyen lesz a babánk alaptermészete... Magamból, és a páromból kiindulva, bízom egy nyugis babában, de ez nem ettől függ, tudom. Azért remélem a legjobbakat, ha pedig minden kötél szakad, tele vagyunk segítséggel is, attól sem riadunk vissza.

2023. ápr. 4. 13:51
 24/27 anonim ***** válasza:
23, mi is nagyon nyugisak vagyunk mindketten. A nagyobbik gyerekunk is az lett igy, 7 eves korara, az elso 3 ev volt kemeny. Tok jo, hogy van segitsegetek, nekunk nem volt.
2023. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Pánik nem volt, néha feszültem be olyanokon, hogy nem haladunk a házzal, de mire a helyén volt a gyerek ágya, már ez is elmúlt 😅 mondjuk már 9 hós és továbbra is a nappali egyik sarkában "lakik", de legalább már nem stresszelek rajta 😆.

Hogy tudok-e vele bánni, az sosem aggasztott, kutyázok 10+ éve, tudom mi a következetesség, van munkahelyem nekem és az apjának, így amire szükség van, azt megvesszük. Azon aggódtam néha, hogy ne legyen beteg, de igazából ezt is el tudtam engedni. Ha az lesz, megtesszük majd, amit tudunk. És ennyi.

Ha erre alapból hajlamod van, és nem meg, az elengedés, fordulj szakemberhez.

2023. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj túl leszel rajta,én pl mikor megszültem utána is izgultam ;) jajj most miért nrm.tartja mar magát miŕtt nem fordul át stb :D

Mert lusta volt :D minden rendben van vele csak mások véleményére vagyunk kivancsiak és megijedünk :)

Boldog baba várást!

A rossz indulatú kommenteket mrg sz*rd le :D

2023. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom neked őszintén egész terhesség alatt ezeken kattogtam, amiket felsoroltál.

Megszületett a baba már a kórházban tettem amit kell minden pánik nélkül. Szerintem a hormonok segítenek ebben. Hidd el simán menni fog. Annyira más érzés ott lenni a saját babáddal, hogy úgy fog jönni minden mintha már régóta az anyja lennél. Bízz magadban.

2023. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!