Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy gyereket jól...

Hogyan kell egy gyereket jól nevelni?

Figyelt kérdés
Sok szülőnél látom hogy nem jól nevelik a gyerekiket

2023. ápr. 4. 16:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szeretettel, türelemmel, következetességgel.
2023. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%
Gyereket jól nevelni mindig az tud, akinek nincs. Ők azt hiszik, a gyerek 100%-ban programozható, a valóság viszont az, hogy az a 100% nagyon jó esetben is max 50. A gyereknek ugyanis van egy vele született egyenisege, személyisége és az nem feltétlenül azonos vagy hasonló mint a szülőé.
2023. ápr. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Szerintem nincs olyan,hogy "jól nevelni". Ha nagyon-nagyon szereted,rengeteg időt töltesz vele,kialakul köztetek egy erős kötelék,akkor nincs miért aggódnod.De azért következetesnek is kell lenni. Remélem segítettem!
2023. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 gungasam ***** válasza:
Nincsen ilyen se leírva se kőbe vésve. Minden szülő és minden gyerek egyedi. Mindet másképpen kell nevelni. Én fiatalon (3 fiútestvéremmel nevelkedve) 25 évesen nősültem és két fiút neveltünk fel, szinte abszolút segítség nélkül. A bölcsöde, óvoda és iskola sokat rontott de sikerült egészséges (majdnem) felnőttekké válniuk. Mondhatom, teljesen más mind a kettő nevelése. Már egyedül az, hogy van egy idősebb meg egy fiatalabb gyerek megváltoztat mindent. Ami az egyiknél még ment a másodiknál már másképpen lett. Például az idősebbik fiamnál eszméletlenül későn jöttünk rá, hogy van valami pszichés problémája. (szerintem asperger szindrómás) Kérdem én , kitud egy nagy kamaszt elcipelni erőnek erejével pszichológushoz?? Szóval a gyereknevelésnél sok minden már a licenszben eldől. Kisiskolásként napközis volt és csak késő délutánonként volt együtt a család meg hétvégén. Dolgoztunk és dolgoztak a tanárok meg az óvónők és így alakult. Véleményem szerint az 50%-os szülői befolyás már egy nagyon szép eredmény melósoknál. Akik tudnak a gyerenek megkülönböztetett színvonalat biztosítani talán erősebb befolyással bírnak rá.
2023. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!