Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen úgy gyereket nevelni,...

Milyen úgy gyereket nevelni, hogy a szülők már nem egy pár?

Figyelt kérdés

Főleg amikor még pici a gyerek.


Mert pl. a 20-30 éve házasoknál el tudom képzelni, hogy el tudnak barátilag válni, új párra lelnek, de gyerekeik is nagyobbak már, tehát nekik sem akkora törés.


Akik pedig a gyerek születése után pár év múltán válnak szét, ott nagyobb eséllyel van valamilyen harag a háttérben, mert még közelebb van az intenzív szerelmi időszak, plusz a gyerek még kicsi, szülőként természetes, hogy ott akarunk lenni a fejlődésének fontosabb állomásain, így a nézeteltérések rendezésére törekszünk.


Nyilván vannak ellenkező példák is..


Szóval ha pici a gyerek, hogy néz ki a nevelése? Mit érzékel a szülők közti ellentétekből, ha vannak? Ha így élsz, milyen érzés, hogy mindig találkoznod kell az egykori pároddal?


2022. ápr. 29. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Hat, nalunk ugy dontott apuka hogy kieli ujra fiatalsagat

Engem lelkileg rottyra tett, megmondtam hogy a lanyommal ezt nem jatsza el

Tehat elvaltunk, megmindtam hogy egy forintjara nincs szuksegem de ne keressen mert a gyerek eleteben biztos pont kell, na ő meg pont nem az

Eltelt tobb mint fel ev

Neha ram ir h mizu, de erdemi akarat h lassa a lanyat nincs🤷🏻‍♀️

2022. ápr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi születése óta külön neveljük, mert az apja még élni akar. Hát nem mondom, hogy az első időkben könnyű volt elfogadni, hogy más nőkkel jár össze, stb., de rájöttem, hogy sokkal jobb nekünk külön, ha adott lenne a lehetőség se szeretnék már vele élni. A gyerekkel rendszeresen foglalkozik, hetente-kéthetente jön, most kezd majd el nála aludni a gyerek. Én igyekszem neki mindenben segíteni (láthatás, közti időben telefonos kapcsolattartás, milyen programokra akar menni a gyerek, stb) ezt azért akkor is igyekszem tartani, ha épp nem vagyunk jóban. A gyerekkel amúgy jól elvan, nem mondom hogy tökéletes apa, de lehetne sokkal-sokkal rosszabb is.
2022. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi barátságban váltunk el.

A kisebbik lányunk 5 éves volt. Nekem lett új kapcsolatom.

Egyszerűen nem működött. Egyikünk sem lépett félre, csak nagyon mások vagyunk, másképp képzeltük el a jövőt és más dolgokat tartunk fontosnak.


De jóban maradtunk, párommal kb haverok :)

Így a gyerekek sem sérültek, akkor jön mikor szeretne értük, ők is szeretnek menni, nincs semmi probléma.

2022. máj. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Borzasztóan rossz. Semmi szabadidő, semmi lehetőség nincs így. Plusz ott van a magány, a folytonos egyedüllét, magadra maradottság érzése is.
2022. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!