Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Máshol is szeparálni akarják...

Máshol is szeparálni akarják a kisbabát látogatóban?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiunk. Anyósomékhoz már 2 hetesen elvittük, mert após nem tudta volna meglátogatni az unokát.

Azóta is voltunk ott. Az a problémám, hogy anyós folyton azt akarja, hogy a pici maradjon az ő hálójukban az ágyon, mi meg legyünk kint, beszélgessünk. Eleve nem értem, minek visszük oda a babát, ha após kb. megnézi, én meg vigyem ki a látótérből...

A kisfiamat nem lehet csak letenni itthon sem, ha ébren van, velem vagy az apjával elvan, de ha nem lát minket, sír. Nekem bizarr, hogy hagyjam az ágy közepén egyedül, idegen helyen. Így nem egyeztem bele. (A babám végig ébren volt a látogatás alatt.)

Eleve kis időre megyünk, mert szoptatok, és két étkezés közt megyünk.

Megfigyeltem, mikor a karomban is sírt (hasfájós), már após húzta a száját, anyós meg kézbe kérte a picit, erre nem babusgatta, hanem bevitte a szobába, ahol aztán próbálta lerakni, de a kicsi ordított, meg hát én is közbeléptem.

Az én szüleimnél is szobában van a pici, de ott a nagyszülei körülrajongják, nem félretesszük, mint valami idegesítő dolgot, és máshol vagyunk.

Ja, és persze megkaptam, nem kell ám mindig kézbe venni, ha sír, mert megszokja. Ezt elintéztem annyival, hogy én ezzel kapcsolatban más ajánlást követek, és nem, nem érdekel, hogy "nem tudom tenni a dolgom", mert nekem az a dolgom, hogy a babával legyek.


Ti hogy kezelnétek a helyzetet? Vagy ha voltatok ebben, mit tettetek?



2023. ápr. 21. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora baromságot sem hallottam még.
2023. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Jézusom. Ez komoly? Én ennél sokkal kevesebbért megszakítottam a kapcsolatot.
2023. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
99%

"Az én szüleimnél is szobában van a pici, de ott a nagyszülei körülrajongják, nem félretesszük, mint valami idegesítő dolgot, és máshol vagyunk."


Ez a normális!


A másik eset meg az abnormális!


Hogyan kezelném?

Kerek-perec megmondanám, hogy minek menjünk, ha a gyerekre úgyse kíváncsiak. Mennénk évente 5-6 alkalommal (névnap, szülinap, karácsony stb.), aztán annyi alkalommal kibírnám a szövegelésüket. Amúgy, ha azt akarják, hogy a baba a hálószobában legyen, én simán bent maradtam volna ott a babával kettesben. Jobb társaság lett volna, mint ezek a buta felnőttek.

2023. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban kezeled! Ne hagyd Magad, mert ahogy azt látják, hogy hajlasz az ő kívánságaikra, pofátlanok lesznek és folyton mindenféle utasítgatásba kezdenek! 🤦🏻‍♀️
2023. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
99%
Kötelező alkalmakkor menjetek csak, úgyse érdekli őket az unoka úgy látszik. Elképesztő... a férjedes is ilyen ridegtartásban nevelték? Ő mit szólt?
2023. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Az én anyósoméknál is ez volt kezdetben. Állandóan el akarta altatni és letenni jó messzi szobában én meg idegeskedjek az ebédlőben hogy mi van. Állandóan rohangáltunk a férjemmel fel-alá.

Mostmár hogy nagyobb nem csinálják. Most állandóan kézbe akarják venni és eljátszák mintha a gyerek akarná hogy vegyék fel.

Az én szüleimnél sincs félrerakva, hanem a társaságban van. Ha alvás ideje van magamra kötöm.

2023. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Oda ne add legközelebb, ha sír! Te gyereked, te szabályaid. Amikor cseszegetnek, hogy nem kell kézhez szoktatni, mondd hogy titeket nem zavar, ha kötődik hozzátok a gyereketek. 🤷‍♀️
2023. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Derjaderja ***** válasza:
100%
Ez elég megdöbbentő.
2023. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Megfogadom a tanácsokat: ha megyünk is még (de nem lesz gyakran), szépen bevonulok a babával, és akit érdekel, odamegy. De sokáig akkor sem maradunk.


"a férjedes is ilyen ridegtartásban nevelték? Ő mit szólt?"

Igen, így. Anyós mindig a férje kívánságát leste. Férjem egy mondatra emlékszik kicsike korából kristálytisztán: "Csendben legyetek, apa alszik!"

Nekem is már terhesen azzal jött, hogy jaj, majd aztán tud-e pihenni az ő fia. 🙄

Szerencsére a férjem nem így gondolkodik, imádja a fiát. Mondjuk nem is lenne akkor a férjem, ha olyan lenne, mint ők.

Ő amúgy nem szólt semmit, velük szemben konfliktuskerülő. Tudja, hogy úgysem hagyom magam, ha a babáról van szó.

2023. ápr. 21. 15:03
 10/16 anonim ***** válasza:
98%
Mintha én anyósomékat olvastam volna. Mi úgy oldottuk meg, hogy nem megyünk, szinte csak 1 évben 2szer. Ők sem jönnek, mert nem érdekli őket egyik unoka sem. Elsőnél még próbálkoztunk menni, de soha nem engedtem a hülyeségüknek. Minden úgy történt, ahogy én mondtam, én vagyok az anyja, nekem senki ne mondja meg hogy neveljem, hova tegyem.
2023. ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!