Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Máshol is szeparálni akarják...

Máshol is szeparálni akarják a kisbabát látogatóban?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiunk. Anyósomékhoz már 2 hetesen elvittük, mert após nem tudta volna meglátogatni az unokát.

Azóta is voltunk ott. Az a problémám, hogy anyós folyton azt akarja, hogy a pici maradjon az ő hálójukban az ágyon, mi meg legyünk kint, beszélgessünk. Eleve nem értem, minek visszük oda a babát, ha após kb. megnézi, én meg vigyem ki a látótérből...

A kisfiamat nem lehet csak letenni itthon sem, ha ébren van, velem vagy az apjával elvan, de ha nem lát minket, sír. Nekem bizarr, hogy hagyjam az ágy közepén egyedül, idegen helyen. Így nem egyeztem bele. (A babám végig ébren volt a látogatás alatt.)

Eleve kis időre megyünk, mert szoptatok, és két étkezés közt megyünk.

Megfigyeltem, mikor a karomban is sírt (hasfájós), már após húzta a száját, anyós meg kézbe kérte a picit, erre nem babusgatta, hanem bevitte a szobába, ahol aztán próbálta lerakni, de a kicsi ordított, meg hát én is közbeléptem.

Az én szüleimnél is szobában van a pici, de ott a nagyszülei körülrajongják, nem félretesszük, mint valami idegesítő dolgot, és máshol vagyunk.

Ja, és persze megkaptam, nem kell ám mindig kézbe venni, ha sír, mert megszokja. Ezt elintéztem annyival, hogy én ezzel kapcsolatban más ajánlást követek, és nem, nem érdekel, hogy "nem tudom tenni a dolgom", mert nekem az a dolgom, hogy a babával legyek.


Ti hogy kezelnétek a helyzetet? Vagy ha voltatok ebben, mit tettetek?



2023. ápr. 21. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

Ezt én is tapasztaltam, igaz, én a saját nagyszüleim esetében. Ők is mindig helyet akartak csinálni a babának valami távoli szobában.

Én értem, hogy mi volt ez náluk, csak ma már annyira más a családok dinamikája, hogy a mi korosztályunktól ez totál idegen, ma már nem az az elvárt egy csecsemőtől, hogy folyamatosan csendben legyen és persze elsősorban a kiságyban. Nekik viszont az volt a normális, ha a baba nincs állandóan szem előtt, majd foglalkoznak vele, amikor annak van az ideje.

Én azt sem hinném, hogy a nagyszüleim rossz szándékból akarták külön tenni az unokaikat, mindig mondták, hogy ott tud aludni, nem zavarjuk a beszélgetéssel, szóval ők ezt abszolút jó dolognak gondolták. Más kérdés, hogy szerencsére egyik gyerek esetében sem erőltették ezt, csak amuldoztak, hogy "jé, milyen jót alszik így is, hogy mellette beszélgetünk", meg "jé, milyen nyugisan szopizik úgy is, ha nincs néma csend", azon meg végképp leesett az álluk, amikor a nyűgös babát magamra kötöttem, és úgy beszélgettem velük tovább, a gyerek meg fél perc alatt megnyugodott.


Én mondjuk tényleg nem csináltam ebből ügyet, ők akkor még egészen máshogy éltek, azokhoz a körülményekhez kellett alkalmazkodniuk, ahogy nekünk is a mostaniakhoz.


Ebben a sztoriban nekem csak az a furcsa, hogy itt a férjed szüleiről van szó, ők azért már jóval fiatalabbak, mint az én néhai nagyszüleim, akik már 100 év körül lennének, ha még élnének.

2023. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Idősek?
2023. ápr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
60-as végi illetve 70-es elejiek. De az én szüleim is. Mi is viszonylag kései gyerekek vagyunk, és mi sem lettünk túl fiatalon szülők.
2023. ápr. 21. 18:03
 14/16 anonim ***** válasza:
78%

"pici maradjon az ő hálójukban az ágyon"


Aztán meg ha leesik, rohanhattok a sürgősségire. Remek.

Ne hidd, hogy egy 2 hónapos nem képes annyit ficeregni. Hoznak hozzánk rendszeresen kisebbet is azzal, "hogy de hát még nem forog, nem gondoltam hogy leeshet", dehogynem.

2023. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"Ne hidd, hogy egy 2 hónapos nem képes annyit ficeregni"


Tudom, tudom, itthon nem is rakom le máshogy az ágyunkra, mint babafészekben. Nagyon sokat "közlekedik" a kiságyában is éjjel. Ezért sem értem, hogy gondolja ezt anyós.

2023. ápr. 21. 20:18
 16/16 anonim ***** válasza:
97%
Hihetetlenek. Ilyen nem volt még,de az hogy hagyjam sírni már pár napos korától megkaptam. Nekem inkább az,hogy ha elkezd a lányunk sírni anyósnál és néz felénk,nyújtja a kezét,azért is vinné el messzire,hogy most nálam vagy,hagyjad már anyát,anya most nem lényeg meg ilyenek,itt most a mama fontos,mama sírni fog akkor,persze a lányom még jobban sír. Én ettől mászok a falra,átszoktam venni egyből(persze nem tetszik neki),de olyan rossz érzés,hogy sír értem/értünk,főleg hogy szeparációs szorongása is van és csak azért se adná ide,mintha élvezné a helyzetet,gusztustalan. Vele is ezt csinálta vajon annak idején az anyósa? Anyánál ilyen nincs,megpróbálja megnyugtatni,látja hogy anyára van szüksége akkor ideadja és megnyugszik a lányom is,anyát ez egyáltalán nem zavarja,sőt. Különben el nem tudom képzelni,hogy milyen lehetett akkoriban egy gyerekkor így ezeket olvasva. Baba sírt a kiságyba órákig és jó az úgy?Berakták egy kisszobába,ahol nem hallják aztán kit érdekel? Kötődés amúgy nem sok lehetett. Viszont kérdező szerintem jól csinálod nagyon. :)
2023. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!