Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy menjek úgy baba látogatób...

Hogy menjek úgy baba látogatóba, hogy nekünk évek óta nem jön össze?

Figyelt kérdés
Ti mentetek? Mit éreztetek? Egyre nehezebb, most már azt se tudom, hány gyerek született körülöttünk. Nem tudok magamon erőt venni, hogy örüljek az örömének, de el kellene menni.

2019. aug. 20. 13:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%

Figyelj, attól függ, hogy milyen köztetek a viszony.

Ha közeli, akkor úgyis látni fogod a babát sokszor.

Ha nem annyira közeli, akkor meg lehet megsértődik és nem érti majd, hogy miért nem mentél.

Mérlegelj, de félórát csak kibírsz, én mennék. Sokáig úgyse illik maradni.

2019. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%
Utcára azért ki mersz menni? Ott is jönnek ám szembe a fiatalabbnál fiatalabb kismamák meg a babák babakocsiban...
2019. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Sajnalom, hogy nektek nem jött össze, de gondolj bele, ők erről nem tehetnek. Sajnos van akinek elég ha ránéz a párja és van akinek évekig próbálkozni kell, vagy lombik, stb. Baromi nehéz lehet lehet neked lelkileg. De sird ki magad, ha úgy jobb és jelenj meg.
2019. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer bőgtem már a mosdóban, miután egy negyedik, becsúszott gyerek keresztanyjának kértek fel, tényleg tök nagy szeretettel, nekem meg pont aznap is megjött. De ez csak önsajnálat, ők nem tehetnek róla és kár lett volna ezért kimentenem magam, hiszen kedvelem őket.

Ha "megéri" elmenni, mert te vagy a családod jóban van az illetőkkel, menj. Ha nem fontosak neked, akkor udvariasan kitérhetsz előle valami kifogással, bár gondolom olyanok hívnak meg, akikkel később még fogsz találkozni.

2019. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Jóban vagyunk velük, de amióta összejött nekik, inkább lazára vettem a kapcsolatot. Anyuka is tisztában van vele, hogy mi csak kínlódunk. Aki nem fektet bele éveket és milliókat abba, hogy legyen gyereke, az ne kommenteljen olyat, amit nem érez át.
2019. aug. 20. 14:55
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Voltam is.Nem volt annyira vészes,mint gondoltam.Az a baba azóta másfél ésves,én pedig most vagyok terhes. :))
2019. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%

Micsoda befásult önsajnálkozó nő lehetsz te.

Majd ha a közeli rokonodnak születik gyereke, majd inkább nem mész hozzájuk, mert neked évek óta nem sikerül?

Talán pont ez hiányzik neked, hogy kimozdulj és babázz máshol, ne csak a sebeidet nyalogasd hogy milliókat teszel a semmiért.

2019. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
62%
Örökbefogadóként annyit tudok javasolni, hogy vedd fontolóra, hogy lehetsz hálás azért, hogy körbevesznek gyerekekkel a barátok, rokonok. Nem egy valódi megoldás nélküli helyzet a tiéd. Persze tudni kell elengedni a vér szerinti utód gondolatát, szabályos gyászfolyamaton kell végigmenned, és még mindig csak ezután lesz valódi lehetőséged mérlegelni, mit jelenthet majd neked a saját gyermeked, ha történetesen ugyanúgy "égben köttetett" az egymásra találásotok, ahogy az apjával is annak idején. Sokszor nagyon egyértelműen ezt érzik az örökbefogadó szülők. Időnként találkozóik vannak, fészen nem nehéz rábukkani a helyiekere. Érdemes elmenni egyre, jó beszédbe elegyedni a szülőkkel, a várakozókkal, az érdeklődökkel. Jó szembesülni vele, mennyivel derűsebb ez a valóság, mint a szélmalomharc a test akarata ellen.
2019. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
43%

,,Aki nem fektet bele éveket és milliókat abba, hogy legyen gyereke" - az ne is örüljön a gyerekének vagy mi?

Komolyan, szerinted direkt azért szültek gyereket, h téged idegesítsenek? Kicsit túl lőttél azért a célon.

Neked hogy esne, ha közeli barátnőd/rokonod kihúzogatná magát a találkozók alól, mert nem képes örülni az örömödnek? Gondolkodj már el egy picit magadon!

Amúgy meg ha ennyire nem jön össze, miért nem fogadtok örökbe?

2019. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

Ez hiszti kérdező. Most mindenki szégyellje magát, mert nektek milliókba kerül? Sajnálatos dolog, de ettől függetlenül nevetséges amit művelsz. Tudod mit! Ne menj babalátogatóba, mert nem fogod tudni elrejteni az érzéseidet. Arra meg semmi szükségük a friss szülőknek, hogy életük ezen fontos szakaszát beárnyékolja egy ünneprontó.

Mikor az első babámmal voltam terhes, a férjem egy jó barátjáéknál is besikerült. Sajnos az övék elment, a csajszi meg kerülni kezdett engem. Minden előre megbeszélt programunkat lemondta. Persze értettem miért. Nem tettem szóvá, de itthon a férjemnek bőgtem, hogy milyen igazságtalan az élet. Nekem lesz, nekik nem., és komolyan én éreztem magam rosszul, és szégyelltem amiért nekünk összejött. ha nem tudsz örülni az örömüknek, akkor nem menj, mert ők fogják végül kellemetlenül érezni magukat.

2019. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!