Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisiskolás féltékenységének...

Kisiskolás féltékenységének kezelése?

Figyelt kérdés

Nem boldogulok vele. Féltékeny másokra a suliban, hogy a tanár jobban fogja kedvelni őket, az nem opció, hogy a tanár egyformán szeret mindenkit, nem olyan a tanárnője. Féltékeny a barátjának kistesójára, ha egy helyen vannak és féltékeny másik barátjára, akit nem akar a többi barátja közelébe engedni.


Féltékeny és fúrja a többit, lehúzza őket(keresi, kiemeli a hibáikat), hogy jobbnak tűnjön a közelükben, aggódik, hogy a másik kevésbé szereti majd őket. Barátra, tanárra és kisbabára is féltékeny. Egyke, az érzés új neki.


Mit lehet mondani, ami igaz is? Ennél többet már fizikailag képtelenség dicsérni, mint amennyit tőlem kap, szóval a tornászd fel az egóját nem lehetőség. Azt sem mondhatom neki, hogy ne aggódjon, mert a helye biztosított és a másik jobban szereti, mert nem igaz. Mit mondjak? Tesónál ugye megmondtam, hogy a barátja jobban szereti a tesóját, mint őt, esélye nincs versenyezni, de mint kiderült a kisfiú nem mindig érzi így, máskor meg persze. Mindenhol csak önbizalom erősítést olvasok, de egyszerűen nem megy többet, sosem volt elhanyagolva dícséretek terén, illetve másokkal is nagyon pozitívak a kapcsolatai, a tanár is sokat dicséri és kiemeli mások közül, a barátja is nagyon bírja, megöleli pl, a másik baráti társaságban is nagyon bírják-persze simán lehet, hogy majd az új gyereket jobban kedvelik, nem tudni. Mit csináljak, csak éljem túl a hisztis-duzzogást-veszekedés-lehúzást? Hogy segítsek neki?


2023. ápr. 22. 06:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős?
2023. ápr. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz. Én csak a másik oldalon voltam (a lányomat akarta kisajátítani a Te gyerekedhez hasonlóan egy oszttársa)

Anyukával arra jutottunk hogy ő is olvasva ezeket a könyveket (önbizalom növelés stb) hogy az ő esetükben ez nem jön be (egyébként óvónő, de neki is egyedüli gyerek és az ugye teljesen mas)

Tehát ő azt a módszert használta hogy rengeteget beszéltek arról hogy milyen rosszul esik a másiknak az amit csinál.

Ha csúfolt, vagy gonoszkodott mással, akkor otthon elbeszélgettek vele hogy neki milyen rosszul esik hogy most azt mondja az anyja h "Neked meg nincs olyan szép hajad mint Piroskának" akit mondjuk kicsúfolt a fogai miatt.

A szülői csoportban írta meg anyuka h legyünk szivesek neki privit írni ha történik atrocitás. Hogy tudjon róla. Mert ha nem tudja (nyilván otthon nem ezzel dicsekszik a gyermeke) akkor nem tud semmit tenni.

Kicsit kusza lett, de remélem azért ki tudod válogatni.

Sok sikert 💐

2023. ápr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeznék egy szakembert
2023. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es, nem hiszem, hogy ugyanez az eset, vagy nem így. Pl rajzolt a tanárnéninek, aki kitette a falra és halálra dicsérte érte, és akkor a másik gyerek észbe kapott, hogy ő is rajzol olyat és az övét is kiteszi, és akkor Kati néni majd őt is megdicséri.. Mire az enyém mondta, hogy úgysm tud olyat rajzolni és szemétség hogy el akarja venni a Kati néni szeretét meg ő volt az első meg miezmár, hogy ő is olyat rajzol.. Másik esetnél folyamatosan fúrja a kistesót, hogy ne jöjjön, minden apró dolgát(pl belelép a tálkába, amiben étel van) felnagyítja, és kkövetkező alkalomra előre vetítit, hogy Dani csak bajt csinál, csak sír, zavar, nem tudunk játszani, nem akarok menni ha ő is ott van, még ezt sem tudja, azt sem tudja, senki sem foglalkozik veleeeem, akkor majd a barátja a tesó kezét fogja és nem az övét.


Harmadik esetnél nem egy osztály, két különböző baráti társaság, nem is ismerik egymást, mindenki csak az én gyerekem és az egyik barátja jönne át az én gyerekem többi barátjához játszani, amit az enyém nem akar és előrevetíti mit fog az egyik barátja rosszul csinálni, mivel okoz csalódást neki és másoknak, vagy mivel előzheti be népszerűségben, miben lesz jobb. Jajj majd biztos mondja, hogy nem szereti a pokémont, és akkor Balázs megharagszik és rájön hogy ő milyen cikiii, vagy mivel hasonlít Balázsra biztos jobban fogja szeretni nálam és majd csak ketten akarnak játszani.


Suliban ilyesmi egyáltalán nincs, kisajátítósdi, mint amit te írsz, népszerű gyerek, mindenkivel jóban van hol kicsit, hol jobban. Meg ez nem is igazán kisajátítás, hamarabb lép le, hogy akkor menjünk innen, ő ezt nem bírja, minthogy ráncigálja a másikat a kezénél fogva, hogy csak vele játszhat. Teljesen képben van vele, hogy másnak ez rosszul esik, de mivel neki is rosszul esik, ezért nem érdekli annyira. Be van tojva, hogy a másik elrontja az ő helyzetét és/vagy átveszi azt. Egyébként semmi olyat nem mond, ami hülyeség lenne, mint pl ez a hajas dolog, egyszerűen előveszi a másik gyengeségeit, hogy nem tud úgy rajzolni, hogy sírós, hogy ügyetlen, hogy ciki dolgokat szeret és erre hivatkozva nem engedné őket, de mellette folyamatosan megjelenik az is, hogy őt nem fogják úgy kedvelni már, átveszi a másik a helyét.

2023. ápr. 22. 09:35
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Az lehet a baj, hogy ő a király lány úgy nevelted, otthon minden körülötte forgott, mindenbe bele szólhatott. Mostmár megkéne arra tanítani nem ő a világ közepe, nem minden úgy van ahogy ő szeretné.
2023. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Véleményem szerint meg kellene értetni vele, hogy igen, van, hogy nem ő az első, nem őt szeretik a legjobban, és ez így van rendjén. A tanár sem fogja őt szeretni a legjobban. Biztosan van családja, neki ők az első. Az hogy valaki kedveli, tök jó. De ne akarja azt, hogy miatta a másikat ne kedveljék. Főleg ne értékelje le a másikat a saját előnyéért. Ezt kellene neki elkezdeni magyarázni.
2023. ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is amiket leírtál az alapján olyan megfelelési kényszere van, és úgy akar (én sem tudok jobb szót) kisajátítani másokat, hogy az már bántó a többieknek.

X barátja előtt szégyenli Y-t. (de csak azért mert az rontka majd a saját tökéletes képét)

Bizony lekellene törni az egóját, mert ettől a sok pozitív megerősítéstől átesett a ló túloldalára.

Nagy pofonokat fog kapni mikor rájön hogy nem ő a legjobb mindenben stb.

Nem mellesleg ez a fúrja a másikat viselkedés undorító és gonosz!

Ami egy kislány esetében nem csak meglepő, de szakembert kiáltó!

Tényleg nem bunkó akarok lenni,

de most is véded az írásodban, mintha még igazat is adnál neki. Adod alá a lovat. Miközben érzed h probléma ez a dolog.

Te sem tudod a helyén kezelni. ehhez pedig nevelési tanácsadó, vagy pszichológus kell!

2023. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére lebetegedtem és nem tudtunk kimenni.


Persze, hogy védem, mert kb pánik szinten van ilyenkor, el is sírja magát. Ráadásul itt írod, hogy megfelelési kényszere van, de azért le kellene törni az önbizalmát. Most akkor van neki, vagy nincs? Megfelelési kényszeresnek nincs önbizalma, akinek meg van bőven, annak kellene letörni. Szerintem amúgy van is neki meg nincs is, ezért nem állandóak ezek a nemszimpi viselkedései.


Egyébként meg szinte semmi gond nincs vele a többi osztálytársához, barátai problémáihoz képest, ezt is csak én látom annak, a tanár szerint tök rendben van és büszke rá, hogy bírja a gyerekem és verseng a figyelméért, a barátja anyja szerint tök oké, mert nincs hozzászokva kicsikhez, mivel egyke(más kicsikkel amúgy remekül kijön), a másik társaságban meg senkit sem érdekel, mint szombaton megtudtam.


Én inkább túlreagálást látok az egészben, ami alapvetően jellemző a személyiségére, de nem verekszik, nem kiabál, csak durcás és sértődős és sírós, csúnya szavakat sem használ másokra, és nem talál ki semmi olyat, ami nem igaz, tényleg esélyes, hogy nem jönne ki a barátja a többivel, meg engem is zavarna, ha valaki ugyanúgy akarna bevágódni, mint ahogy én. Csak ugye én nem így mutatnám ki.. a másikat mondjuk nem tudom megérteni, de nem is minden alkalommal van, meg szerintem nem is normális felállás, ha kisiskolás barátoknak együtt kell játszaniuk egy 2 évessel egy társaságban(nem véletlen zavarja a haverját is a kistesó néha).


Alapvetően problémának látom nyilván, de nem meghatározónak, amíg az osztályban egymás fenekébe akarnak botot dugni erőszakkal, iszonyúan káromkodnak, lopnak, csalnak, zsarolnak, kibeszélnek és fenyegetik egymást, meg verekednek és péntek13 játékot játszanak és megbeszélik kit kellene megbszni és kinek milyen a segge(8-9 évesek) addig ez legyen a legnagyobb gond, hogy a gyerekem féltékeny másokra és kiemeli a rossz tulajdonságaikat, hogy jobbnak tűnjön. Csakhogy a többi nem az én problémám, a gyerekem legnagyobb gondja is feleakkora, mint a többieké, de nekem azért mégis elég nagy, mert máshova rakom a szintet.

2023. ápr. 23. 16:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom hogy a probléma veled kezdődik. Mocskosul el vagy szállva magadtól, és a gyerekedtől is. Elvárod hogy körülötte forogjon a világ mert olyan nagyon tökéletes, és nincs vele gond.

Akkor miért tetted fel a kérdést?


Azt akartad h írják le hogy miért kellene a 2 évessel játszania? (na meg biztos a kisgyerek a gyökér mert a többi ilyen korúval kijön)


Te egy szem pici hercegnőt neveltél aki elvárja hogy minden úgy legyen ahogyan azt ő elképzeli. Ez számodra is természetes, már látszik.

Sok sikert a kamaszkorhoz 😉

2023. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!