Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normàlis, hogy ilyet érzek?

Normàlis, hogy ilyet érzek?

Figyelt kérdés

37F vagyok, nincs feleségem.

Eddig sem akartam gyereket, szinte sohasem.


Most úgy alalult a helyzet, hogy a baráti társaságban, (30+ korosztály) fél éven belül 2 helyen is született baba.

Így testközelből látom a gyereknevelést, ettől közelebb csak akkor látnàm, ha nekem lenne.


Viszont a lényeg, hogy a látottak alapján csak megerősítve vagyok, hogy jól döntöttem eddig és szinte öröm fog el, hogy nekem nem kell és soha nem is fog kelleni gyereket nevelni.

Nem furcsa, hogy így érzem?


2023. ápr. 23. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, sokan vannak akik nem akarnak gyereket
2023. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi első. Csak azért merült fel bennem, mert ugye kicsit fordított logika, hogy annak örülök, ami nincs.
2023. ápr. 23. 11:23
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Normális, nem mindenkiben van meg ez az ösztön. :)
2023. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. :)
2023. ápr. 23. 11:29
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen normális. Én ugyan egy gyereken túl vagyok, de nem kezdeném újra. Nincsen mindenkinek kellő idegrendszere egy kisgyerek és egy kamasz hisztijeihez.Na meg a pedagógusok elvárásaihoz.
2023. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem furcsa. Sőt, jó dolog, hogy ezt így be mered vallani magadnak. Megkíméled saját magad és egy ártatlan gyereket, illetve annak az anyját egy rossz élettől.

Mindenkinek így kellene! Előbb gondolkozni és utána gyereket vállalni!

2023. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi 6-os.

Szerintem sincs értelme "szépíteni" ezt.

Tényleg így gondolom. Másnak tudok örülni, tudok más dolgokra koncentràlni.


Làttam annyi szomorú példát, ami dühít.

Pl. amikor a villamoson, a harmincas anyuka, kócos hajjal, szabadidő ruhában, szatyorral a kezében teli torokból szidja, ©u®va anyázza a saját gyerekét.

Ennek mi értelme? Akkor, tényleg ne is szüljön.

2023. ápr. 23. 11:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy te nem akarsz. Az nem oké, ahogy a 7-es hozzaszólasodban rosszindulatúan, durván minősítgetsz valakit, akit nem is ismersz, esetleg csak az egyetlen rossz pillanatat kaptad el egész héten, hogy magadat igazold ez altal. Örülj akkor magadnak, de közben nem kéne másokat ilyen rondán minősítgetni.
2023. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Èn csak azt mondtam, hogy egy szomorú példa. Hol van ebben a ronda minősítés?

Azt meg nehezen hiszem el, hogy pont én kaptam el azt a pillanatot, ami 10 évente 1x megtörténik.


Az az anyuka, nagyon durvàn, trágár szavakkal kiabált egy nem nagy kisfiúval, 5-6 évessel.

2023. ápr. 23. 13:04
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd már vissza magad. Kócos haj? Szabadidőruha? SZATYOR??

Ezekkel van problémád?

Igen, van olyan, hogy egyszer egy héten elszakad a cérna.

De hogy a haja, a ruhája, meg a SZATYOR... nevetséges vagy.

De különben semmi baj nincs azzal, ha nem akarsz gyereket. Csak ne lesegess másokat a SZATYRUKKAL.

2023. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!