Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy így érzek?...

Normális, hogy így érzek? Borzasztóan kimerült vagyok. Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sokszor elkeseredett vagyok a kimerültség miatt. 3 hós lesz a babám, anyatejes. Idáig 2x tudtam éjjel 4 órát, és kb 6x 3at aludni egybe. Jön mellé persze plusz 1-2 óra, de általában etetem este 8-9 fele, van hogy fél11kor is, éjjel 1kor, 3kor, 5 fele, 7kor is..nagyon fáradt vagyok, hasfájós, nappal sem alszik túl jól. Amúgy kiegyensúlyozott baba, sokat mosolyog, de ez az alvás dolog agyrém. Mindenki mondja, aludj nappal ha a baba is alszik. Na oké, de semmi sem pihentetőbb egy normális éjjeli alvásnál. Nameg a házimunka is ott van. Párom segít ha hazajön, de sokat dolgozik, őt sem akarom nahyon leterhelni. Tudom, hogy ilyen, ha babát vállal az ember. Tudom, hogy én akartam, és hogy számolnom kellett ezzel. De annyira fáradt vagyok, sokszor már a túlfáradástól nehezen alszom el este. 2 etetés között is mire elaltatom, és elalszom én is, kelhetek a következőre kb. Mindenki mondogatja, jaaj, az én babám már ekkor meg akkor átaludta az éjjelt, egybe 8-9 órát stb. És tökre irigy vagyok ilyenkor. Ezután meg rosszul érzem magam, hogy hogy lehetek ilyen szar, hogy ennyire irigykedem másokra. Nem rosszból, de annyira jó lenne, ha csak mondjuk 1-2x kellene kelni. És azt is tudom hogy a java csak most jön, fogzás stb... Imádom a gyerekem, mindennél jobban. Nincsenek is nagy igényeim, csak olyan jó lenne kicsit többet, és jobban aludni, nameg néha melegen meginni a reggeli kávémat.. Érez, érzett más is így? Nagyon önző gondolataim vannak?

2020. máj. 22. 07:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy vagy önző, nekem is 3 hónapos, ráadásul második gyerek egy kétéves mellé. Éjjel 3-4x kelek etetni, nappal sem tudok pihenni, mikor ő alszik, mert ott a nagyobb meg a háztartás. Totál zombi vagyok. Éjjel amúgy miért altatod? Sír a kiságyban? Vagy csak kézben alszik el? Én megetetem, aztán ha alszik ha nem berakom a kiságyba és bújok az ágyba. Persze ha sír mennék vissza. De szépen elalszik egyelőre egyedül. Az más kérdés, hogy sokszor én még egy órát is malmozom utána :) Alig várom kicsit többet aludjunk. A nagy most kétévesen kezdte átaludni az éjszakát...
2020. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Hàt olvasàs közben is teljesen àtèreztem a problèmàdat, a baba melletti nem alvàs, kimerültsèg, fàradsàg bàrkit le tud dobni a làbàról 3 hónap utàn.

Ha jó èrtem èjjel 2 órànkènt eteted ès szopizik. Bealszik közben ès nem eszik eleget azèrt èbred ùjra 2 óra utàn? Ha eleget szopizik nem lenne èhes.

Egyèbkènt teljesen normàlis amit èrzel, sajnos ki kell vàrni ahogy nagyobb lesz jobb lesz jobb evô jobb alvó lesz.

2020. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Hát amit leirtál az szerintem teljesen normális baba viselkedés, etetés, nem értem mit martirkodsz. Tudsz aludni, nem? Örülj neki. Igen van házimunka. Ha nem tudod osszeegyezzetni kérj segítséget, vagy nolj fel a feladathoz. Mindent ugyanúgy kell csinalnod mint gyerek előtt, de most bele kell epitemed a mindennapjaiba azt is hogy gyereked van. Mivel te vagy az anyja és te vagy otthon, tsnuld meg ezt, legyél kreatív, próbálj ki több dolgot. Majdnem fél éves a kicsim, 8kor alszik a szobájában, én éjfélig szeretkezem a párommal kb fürdés stb után, mert a napom legjobb része ez, nem mondok le rola, csak azért mert fáradt vagyok. Aztán 2 óránál többet egyben még nem aludtam. Reggelente ha ő kel hozzá és még van etet e, 7-8ig még tudok aludni. Házimunka van, főzés, sütés van, 4 kutya 5 macska, mama látogatáok minden nap, séta, gyerekkel rengeteg foglalkozas. Mégis jókedvű vagyok, mert elfogadtam hogy ez ilyen, ez az időszak ilyen. Nem lehetetlen :)
2020. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudod magatok közé venni a babát? Talán úgy könnyebb az éjszakai szoptatás is. A házimunkához kérj segítséget, rendelj ebédet. Kitartás!
2020. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 khniki ***** válasza:
54%

Az én kisfiam szerencsére 1 hónapos korára megtanult éjjel 6 órát átaludni, de addig emlékszem, hogy egy horror volt. Nappal is aludtam vele, éjjel is, de azt az ős-fáradtságot, amit akkor éreztem, hát előtte el sem tudtam volna képzelni. A normál alvásigényem 9 óra... No, de minden felkelésnŕl arra gondoltam, hogy sosem lesz már ilyen picurka és mindrn percet kihasználok, hogy gyönyörködjek benne.

Amúgy hamarosan, 4 hósan jön az alvasérés. Hátha utána jobbak lesznek az éjszakák! Drukkolok!

2020. máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy olyat írok, amit már próbáltál, akkor bocsánat az okoskodasert :) de szinte biztos, hogy ha rendesen eszik, akkor 3 hosan mar nem éhes ilyen sűrűn, es csak azért cicizne, mert megszokta, hogy sir es kap. Erdemes cumival próbálkozni, hogy miután rendesen megeteted es következonek felkel, nem veszed ki az ágyból, cumit adsz neki, "susogsz", dudolsz a kisagy mellett, simogatod, fehér zaj, stb, persze ha nagyon sir kiveszed megnyugtatod berakod, cumi amíg el nem alszik. De nem rakod mellre.


Nálunk ez bevalt, es már csak egyszer kel enni éjjel, es ha álmosan (de nem hulla fáradtan) rakom le, akkor egyedül is el tud aludni,nem kell hosszasan ringatni előtte.

2020. máj. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, ne aggódj ezen, engedd meg magadnak, hogy azt érezd, besokalltál, ezért ne büntesd magad.

Saját szobában altatod? Nagyon sokaknak megoldás, hogy egy időre az ágyuk mellé teszik a kiságyat, igazából a nemzetközi ajánlás is az, hogy legalább féléves koráig mindenképpen egy légtérben aludjatok. Neked nem kellene felkelni, csak magad mellé venni és megszoptatni.

2020. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megpróbálok egybe válaszolni, amennyire tudok. Egy szobában vagyunk vele, de saját ágyában alszik. Szerencsére nem kell kézben ringatni amíg elalszik, félálomba rakjuk le aludni, van hogy igényli ,hogy ott legyünk amíg elalszik, van amikor nem. Nem nagyon szoktam sírni hagyni. Cumizni cumizik, nappal keveset, inkább elalváshoz, vagy ha nagyon nyűgös a hasa miatt. Nem nagyon szokott evés közbe bealudni, csak ha nagyon fáradt. De akkor is ha lerakom, kipattam a szeme. Hajnalba van hogy magam mellé rakom, úgy etetem, és úgy alszik el. Van hogy énis elpilledek, de nem tudok olyan jól aludni egyértelműen. Este az első alvása viszonylag hosszú. Eszik 8-9, ritka, hogy kell fél11kor is etetni, de van olyan is. Ezután van időm lefürdeni, enni, s mire ágyba kerülök, elalszok, kb 11 óra van. Fél1-1 kor meg ugye kel. Nem mondom, 1x-2x becsúszott hogy csak 3kor, vagy 4kor kelt, de ezt említettem is, ilyenkor sikerült 4órát aludni egybe.
2020. máj. 22. 10:55
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl. az is egy megoldás, hogy fürödj, vacsorazz az esti lefektetes előtt, amig a párod fogja, játszik vele, es akkor az esti evés, lefektetes után le tudsz rögtön feküdni aludni, vagy pihensz, "énidőt" tartasz, vagy ferjeddel vagy, es aztán alszol.
2020. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, van amikor bejön ez is, de sajnos általában későn ér haza, van hogy fél 7, 7. Gyors megtisztálkodik, és ő babázik, amíg elkészítem a picinek a fürdővízet,pizsit, stb. Ugye megfürdetjük, adok neki enni, és máris ottvan fél9-9. Amikor hamarabb hazaér, akkor kivitelezhető.:) mindegy, reggel kibőgtem magam,most jobban vagyok:) majd lesz egyszer jobb is:) mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát, tanácsát!
2020. máj. 22. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!