Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kell a gyereknek...

Meddig kell a gyereknek felelnie a véletlen károkozásért?

Figyelt kérdés

Ma beleejtettek a kádba véletlenül valamit, a kád kilukadt. Az apjuk azt mondta, hogy nem javítható, ki kell cserélni. Azt mondta mostantól zuhany lesz, meg ilyen olyan flinces flancos dolgok, a gyerekek fizessék ki a felújítást, több százezer forintot. Minden pénzüket el akarja venni. Iszonyúan ordított velük, és nagyon csúnyán beszélt velük. Ahogy hazajött, mindketten őszintén eléálltak, és szépen elmondták, ami történt.

Én marhára nem értek vele egyet, hogy az általa elképzelt fürdőszobát most velük fizetteti ki, meg a munkadíját is. Szerintem csak max.magát a kádat a hozzá tartozó cuccokkal. Azt tették tönkre. Így is az összes pénzük ugrik, amit az évek alatt megspóroltak...

Szerintetek?


2023. ápr. 29. 10:49
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Hát, kedves utolsó, teljesen igazat adok neked! A párom nárcisztikus...

Én kiálltam értük, de azzal egyetértek, hogy azért ha kárt okoznak, feleljenek érte, viszont azért nagyon nem ilyen mértékben!

2023. ápr. 29. 11:25
 12/48 anonim ***** válasza:
64%
Tuti nem engedném, hogy kifizettesse velük. Ha jól értem, külön éltek egyébként. A kár felét megtéríteném a két gyerek helyett, ha valóban külön kasszán vagytok (mivel a másik szülő meg ő), és határozottan megtiltanám nekik, hogy az apjuknak pénzt adjanak. Lenne esze elvenni a gyerekeitől egy olyan kád miatt, ami valószínűleg amúgy is rövid ideig bírta volna.
2023. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

9- esnek írtam az előzőt.

Még a saját cipőjét is bele akarta megvetetni múltkor, hogy dolgozzon meg érte. Elmebaj... Na akkor aztán azért nem tette zsebre, amit kapott...

2023. ápr. 29. 11:27
 14/48 A kérdező kommentje:
Együtt élünk, és igen, lenne esze mindent is elvenni, hogy megtanítsa nekik, ő mennyit dolgozik érte. (Nagyon anyagias, látszik, hogy a terhére vagyunk, hogy el kell tartania.)
2023. ápr. 29. 11:29
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te nem dolgozol?
2023. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Nem tudok, beteg vagyok.
2023. ápr. 29. 11:32
 17/48 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem tudom megérteni, hogy miért jó egy nőnek csicskaként élnie a házasságban... Ugye tudod, hogy ez a légkör mennyire káros a gyerekeidre?!
2023. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Tudom. Én is pont így gondolom. De jelenleg nem tudok dolgozni, beteg vagyok, így lépni sem. Ezzel pedig visszaél.
2023. ápr. 29. 11:37
 19/48 anonim ***** válasza:
15%

Jó, hát ha egy embernek kell eltartania négyet, akkor elhiszem, hogy idegbeteg lett.

Milyen betegség az, ami mellett épp semmiféle munkát nem lehet végezni?

2023. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Leukémiás vagyok.
2023. ápr. 29. 11:39
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!