Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kell a gyereknek...

Meddig kell a gyereknek felelnie a véletlen károkozásért?

Figyelt kérdés

Ma beleejtettek a kádba véletlenül valamit, a kád kilukadt. Az apjuk azt mondta, hogy nem javítható, ki kell cserélni. Azt mondta mostantól zuhany lesz, meg ilyen olyan flinces flancos dolgok, a gyerekek fizessék ki a felújítást, több százezer forintot. Minden pénzüket el akarja venni. Iszonyúan ordított velük, és nagyon csúnyán beszélt velük. Ahogy hazajött, mindketten őszintén eléálltak, és szépen elmondták, ami történt.

Én marhára nem értek vele egyet, hogy az általa elképzelt fürdőszobát most velük fizetteti ki, meg a munkadíját is. Szerintem csak max.magát a kádat a hozzá tartozó cuccokkal. Azt tették tönkre. Így is az összes pénzük ugrik, amit az évek alatt megspóroltak...

Szerintetek?


2023. ápr. 29. 10:49
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves gyerekekről van szó? És mit ejtettek bele? Azért egy kád nem lyukad ki könnyen.
2023. ápr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

9 és 12 évesek.

Egy 20 cm-es kézi tükröt.

2023. ápr. 29. 10:55
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Miből volt az a kézi tükör? Ha ennyitől kilyukadt, akkor az vagy egy nagyon rossz minőségű kád, vagy nem volt rendesen alátámasztva. Az meg nem az ő hibájuk. Egyetértek abban, hogy a egy új kád vétele még oké a gyerekek pénzéből, de az új fürdőszobát nem velük kellene kifizettetni.
2023. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
97%
Első vagyok. Köszönöm hogy válaszoltál. Én is csak hozzájárulást kérnék tőlük, nem pedig az egész fürdő, vagy kád árát. Nyilván nem direkt csináltak szegények.
2023. ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Majdnem 20 éves a kád. Elég vékony az anyaga, ahogy nézem. A tökör nincs 10 deka se, egy műanyag szélü kitámasztható kézi tükör.

Sosem tettek semmit tönkre, nagyon becsületeen bevallották, és nagyon megijedtek.

Én is így gondolom, hogy az okozott kár mértékéig max.

De az apjuk sajnos nem ilyen...

2023. ápr. 29. 11:05
 6/48 A kérdező kommentje:
Ja, a tükör nem tört el!!!🤣
2023. ápr. 29. 11:05
 7/48 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj kérdező, de szerintem a gyerekek nem mondják el az igazat. Akármilyen vékony az a kád, egy ekkora tükör max.megkarcolja a festéket, de nem lyukasztja ki. Tuti nem az esett bele. De a lényegen nem változtat. Egy új kád ára még belefér, de többet nem fizettetnék ki velük.
2023. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

De, igazat mondtak, a tükör volt, látszik a műanyag sarkán a karc a fehér festékkel, ami a " becsapódás" közben rákerült.

Azonnal megnéztem, mert én se nagyon akartam elhinni...

2023. ápr. 29. 11:21
 9/48 anonim ***** válasza:
90%

Még a kád árát sem jogos elvenni tőlük, max járuljanak hozzá. De ha ennyitől kipurcant a kád, akkor simán alattatok is kilyukadhatott volna, ahogy beleléptek.


A helyedben elvonulnék valahová a "férjeddel" és leüvölteném olyan stílusban a fejét, ahogyan ő a gyerekeket.

A mostani viselkedésével ugyanis épl azt alapozza meg, hogy 6 év múlva a magynak első dolga legyen menekülni és vissza se nézni.

És igen, téged is meg fognak gyűlölni, ha nem állsz ki értük.

A férj szót pedig azért tettem idézőjelbe, mert számomra az társat, partnert jelent. Már pedig a leírtak alapján ez a hímnemű nem akként viselkedik.

2023. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%

9 és 12 évestől pénzt szedni? Komolyan?

Eszembe nem jutna.

2023. ápr. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!