Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kell a gyereknek...

Meddig kell a gyereknek felelnie a véletlen károkozásért?

Figyelt kérdés

Ma beleejtettek a kádba véletlenül valamit, a kád kilukadt. Az apjuk azt mondta, hogy nem javítható, ki kell cserélni. Azt mondta mostantól zuhany lesz, meg ilyen olyan flinces flancos dolgok, a gyerekek fizessék ki a felújítást, több százezer forintot. Minden pénzüket el akarja venni. Iszonyúan ordított velük, és nagyon csúnyán beszélt velük. Ahogy hazajött, mindketten őszintén eléálltak, és szépen elmondták, ami történt.

Én marhára nem értek vele egyet, hogy az általa elképzelt fürdőszobát most velük fizetteti ki, meg a munkadíját is. Szerintem csak max.magát a kádat a hozzá tartozó cuccokkal. Azt tették tönkre. Így is az összes pénzük ugrik, amit az évek alatt megspóroltak...

Szerintetek?


2023. ápr. 29. 10:49
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
88%

A te helyzeted ilyen patthelyzet.

Én maximum arányosan kérnék pénzt tőlük a javításra, hogy érezzék a súlyát (mittomén 10-10 ezer forintot) de ennél jobban nem. De én nem egy tirpák suttyóval élek együtt kiszolgáltatva, szóval nem tudom ilyenkor mit csinálnak mások.

2023. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

Uhh

Sajnálom.

2023. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon így van.

Tényleg patthelyzet.

2023. ápr. 29. 11:43
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
Készpénze van a gyerekeknek?ha igen, tuti fognám és lekötném nekikegy bankban, hogy apuci ne tudjon hozzáférni. És biztos, hogy igyekeznék mindent tőlem telhetően bebiztosítani nekik, ha már apukának a haldokló feleség mellett a legnagyobb gondja a luxus fürdőszoba...
2023. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
11%
Én valahol megértem a férjedet is, őszintén szólva én is ki lennék borulva egy ekkora kártól, nem 2 bölcsődésről beszélünk b@sszus. Lehet mindent megfizettetni velük túlzás, de tény, hogy olyan büntetés kell, amivel megtanulják egy életre. A kád megfizettetése szerintem jó ötlet, tanulják csak meg, mennyibe is kerül egy ilyen és hány évig kell gyűjtögetni hozzá.
2023. ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Ez egy véletlen volt. Vele ugyanúgy megtörténhetett volna. De amit ő művel az bosszúállás.
2023. ápr. 29. 11:57
 27/48 anonim ***** válasza:
96%

A ferjed egy f@sz.

A lanyom is 9 eves es eszembe nem jutna (de a ferjemnek sem)kifizettetni vele valamit amit tonkretett...

Szerintem a te gyerekeid sem direkt alltak a kad fole es dobtak bele a tukrot.

2023. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem.

Egy gyerek okozhat károkat véletlenül, mint ahogy bármelyik felnőtt is.

A párom már sokszor okozott, de ő nem csak véletlenül... Viszont iszonyú bosszúálló, és neki csak a tökéletes, hibátlan felel meg. Gyerekből is.

2023. ápr. 29. 12:15
 29/48 anonim ***** válasza:
73%
Csak ez az egy volt anno elérhető, akivel gyereket lehetett vállalni? Ennyire mindegy volt milyen, csak legyen valaki? Itt az eredmény.
2023. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
61%
25. Remélem nincs gyereked. Ha vannak, élvezd ki amíg basáskodhatsz felettük, mert 18 éves koruktól nem fogják tartani veled a kapcsolatot, az tuti!
2023. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!