Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kell a gyereknek...

Meddig kell a gyereknek felelnie a véletlen károkozásért?

Figyelt kérdés

Ma beleejtettek a kádba véletlenül valamit, a kád kilukadt. Az apjuk azt mondta, hogy nem javítható, ki kell cserélni. Azt mondta mostantól zuhany lesz, meg ilyen olyan flinces flancos dolgok, a gyerekek fizessék ki a felújítást, több százezer forintot. Minden pénzüket el akarja venni. Iszonyúan ordított velük, és nagyon csúnyán beszélt velük. Ahogy hazajött, mindketten őszintén eléálltak, és szépen elmondták, ami történt.

Én marhára nem értek vele egyet, hogy az általa elképzelt fürdőszobát most velük fizetteti ki, meg a munkadíját is. Szerintem csak max.magát a kádat a hozzá tartozó cuccokkal. Azt tették tönkre. Így is az összes pénzük ugrik, amit az évek alatt megspóroltak...

Szerintetek?


2023. ápr. 29. 10:49
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
95%
Keress egy anya otthont. Nqgyszülők?
2023. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
92%
Sajnálom a helyzetedet kérdező. De azt írod, hogy nem tudod elhagyni a szemétkedő férjedet, mert beteg vagy. Aztán azt írod, hogy az ő viselkedése miatt lettél beteg. Tehát korábban is ilyen volt, mikor még egészséges voltál és dolgoztál, mégsem hagytad el. Tehát hagytad, hogy a gyerekeid ilyen mérgező környezetben nőljenek fel. Ők is megbetegedhettek volna, de legalábbis lelki roncsok lesznek. Én is voltam egyedülálló anya, és igen, nagyon nehéz, de még mindig jobb, mint nézni, hogy valaki szadizza és kicsinálja a gyerekedet.
2023. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
88%

Mintha az én apámat olvasnám... így telt az egész gyerekkorom,bár anya megvédett,de úgy éppen hogy. Ahogy 18 lettem úgy megléptem otthonról,ahogyan csak lehet. Tartjuk persze a kapcsolatot,de hál isten,hogy külön élek(30 leszek),sokkal nyugodtabb így nyilván. Férjemmel jó messze élünk szándékosan. Anya persze a mai napig nem érti,hogy "de mi a bajod apáddal?Ő szeret"..ja,köszi. :D Ugyanígy vagyok,mint az egyik válaszoló,hogy elejtek véletlen mosogatásnál 1 poharat vagy bármi elkap belül az aggódás és ezt mind neki köszönhetem,férjem szokta mondani,hogy hagyjam már a fenébe is. Ez pár éve történt amúgy,ott aludtunk egy karácsony alkalmával náluk,ahol is szárítottam a hajam(de bánom,hogy nem a sajátom vittem),ezer éves hajszárítójuk akkor romlott el,miközben én szárítottam,na el lehet képzelni milyen osztást meg ajtó csapkodást kaptam,hogy fizethetem ki a kárt,milyen egy szar vagyok kb..:D Akkor elküldtem a fenébe,amellett,hogy ne aggódjon kifizetem és levágtam oda neki a pénzt rá és közöltem,hogy várhatja mikor megyünk legközelebb. Azóta is ritkán találkozok vele,amit szintén nem ért miért van. Ezer ilyen dolga volt/van,emellett ha felveszed a fűtést télen,mert mondjuk 14-15 fok van a szobában és fázol a téglalakásban,akkor már pampog és veszi vissza,ellenőrizgeti a hőmérőket is,hogy mind biztosan alacsonyt mutat-e. A mosogatógépet 2 naponta használhatja anya,mert sok lesz a fogyasztás(egyszer leosztotta,hogy aznap másodjára indította be,jó nagy vita volt),a szárítógépet inkább csak heti 1x,de azért minden szobában 3 tv megy. Mi a fenének neki bármi is. Azt gondolom ez egy gyerekkort nagyon hazavág. :( Ez a belső stressz,ami ilyenkor egy gyerekbe végigzajlik. A lányomat nélkülünk nem is visszük oda,hogy vele maradjon így kettesbe,mert óhatatlanul történnek ilyenek. Egy felnőtt is elejt olykor dolgokat,egy gyerek is véletlenből. Itt nem arról van szó,hogy valaki tör zúz. Én a gyerekemmel egy véletlen kárt biztosan nem fizettetnék ki,akkor sem ha 17 éves volna. Jó hogy nem már a saját otthonodban elejtesz valamit,ami eltörik és még fizess is. Pont elég,hogy bántja őket. Oké,hogy a szomszédban összetörök valamit és hozzájárulok,kifizetem,tiszta sor,de a SAJÁT otthonomban?Egyébként tényleg az a kád akkor is szétmegy,ha valaki belefekszik. :D

Kitartást kérdező! Nem lehet vele esetleg leülni újra normálisan megbeszélni vagy hajthatatlan?

2023. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

Az én apámnak is nárcisztikus személyiségzavara van, és ő is ugyanezt csinálta. Az öcsém összetört egy 2 decis Pepcos poharat, amit anyukám kapott szülinapjára hatos csomagban, és egy fél napot üvöltött érte, hogy az egy kristálypohár volt (volt vagy 5 éves, és már a minta is lekopott róla mosogatás közben), és kiszámlázta neki 14 ezer forintra. Meg a karácsonyfát úgy volt hajlandó megvenni, hogy 15%-os kamatot kellett Öcsémnek fizetni, amíg nem kapott elég pénzt szülinapjára/húsvétra/alumínium szemét kukázásából, hogy ki tudja fizetni. Öcsém nagyon pénzt akart gyűjteni, apukám mindig elvette tőle. Tőlem azért nem, mert meg sem próbáltam gyűjteni.

Szerintem igazságtalan. Én akkor kérném, hogy szálljanak be (nem fizessék ki), ha úgy hibáztak volna, ami egyértelműen hülyeség volt. Pl. beledobták a nagy követ elmosni a teknős akváriumából. Még hibázni is része a gyerekkornak, pláne ilyen kis gyerekeknél. A 12 éves kicsi szerintem.

2023. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
92%

Az én szüleim külön éltek, és apámhoz hétvégente jártam. Kb. 8-9 éves lehettem, amikor elmentem apámhoz szombaton, és anya adott nekem ezer forint költőpénz (nem kell ecsetelnem, apám mekkora fillérb*szó nárci volt, ha még az apás két napra is anyám adott költőpénzt). Apámnál véletlenül elejtettem egy apró, értéktelen porcelán vackot, és apám képes volt velem kifizettetni és elszedni tőlem az ezrest. Sosem bocsátottam ezt meg neki (ahogy semmi mást sem, egy rakás gátlást és traumát okozott nekem).

A fiaid gyűlölni fogják az apjukat, amint elég idősek lesznek hozzá, hogy mérlegeljék a tetteit, és egy csomó lelki nyavalyát fog nekik okozni ez az állat. Egy normális szülőnek eszébe sem jutna ilyen mértékű büntetés, ez egy nyilvánvaló visszaélés, a fiaitok meglopása.

2023. ápr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
22%
20 éves kád nem lyukad ki ennyitől ott valamit nem mondanak el
2023. ápr. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
36%

Simán kilyukadhat, nálunk csak a szélét támasztották ki a lemezkádnak, nagyon rossz amúgy ilyen kádban fürdeni. Gondolom nem belepottyant, hanem dobták/erővel ütődött neki, vagy magasról esett, de ha elvékonyodott az évek alatt, vagy más baja is volt, akkor is lehet.


Na de a lényeg.. Az én gyerekem 9 éves, és nagyon elegem van, hogy focinál mindig direkt magasat rúg, mert élvezi, hogy képes rá. Ilyenkor a labda kimegy a kerítésen rá egy kocsira. Megmondtam, hogy eladjuk a playstationét, ha ki meri rúgni a labdát még egyszer. Azóta nagyon figyel, de ha néha látom a szemében a csillogást, hogy megküldi, akkor is azt hazudja, hogy véletlen volt. De már csak 20ból egyszer megy ki a labda, ha a playstationt említem. Tutira eladnám a playstationt, ha kárt tenne más holmijában. De a miénkben?? Halomra töri a tányért, poharat, max leszidom, hogy figyeljen oda ne az asztal szélére tegye a dolgokat.. ha bent focizna és törne az ablak, max egy részét kérném bele, nem az egészet, de az tuti, hogy nem focizhatna egy hónapig, amiért a lakásban focizott.


A véletlen károkozás is károkozás, korához mérten vonnám érte felelősségre. Felnőttkorában is ez lesz, ha véletlen csap el valakit autóval, attól az ugyanúgy meg fog halni. Ha orraesik a metró mellett és valakit véletlen belelök az is kinyiffan. Pl kikötött cipőfűző.. A párod kicsit túllőtt a célon de nem nagyon, a kád olyan érték, mint az ablak, gondolom nagyon kevés pénzetek is van. Mi jól állunk, de a 100ezer feletti kiadás engem is kikészítene "véletlenből". Tessék odafigyelni, hogy ne legyen véletlen. Ha igazán felelősségteljesek amúgy, és nem olyanok, mint az enyém, akivel naponta több "véletlen" is előfordul, kevésbé lennék mérges, mert tudnám, hogy amúgy nagyon igyekeznek.


Gyakorlati tipp: nem feltétlen kell cserélni a kádat! Foltozás és zománcfesték az egészre pár rétegben, ronda, de hatásos. Amúgy az épített tuhanyzó tök olcsó az új kádhoz képest, csak kevésbé kényelmes, de nagy gyereknek nem kell kád.

2023. ápr. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ.
2023. ápr. 30. 10:43
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!