Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kell a gyereknek...

Meddig kell a gyereknek felelnie a véletlen károkozásért?

Figyelt kérdés

Ma beleejtettek a kádba véletlenül valamit, a kád kilukadt. Az apjuk azt mondta, hogy nem javítható, ki kell cserélni. Azt mondta mostantól zuhany lesz, meg ilyen olyan flinces flancos dolgok, a gyerekek fizessék ki a felújítást, több százezer forintot. Minden pénzüket el akarja venni. Iszonyúan ordított velük, és nagyon csúnyán beszélt velük. Ahogy hazajött, mindketten őszintén eléálltak, és szépen elmondták, ami történt.

Én marhára nem értek vele egyet, hogy az általa elképzelt fürdőszobát most velük fizetteti ki, meg a munkadíját is. Szerintem csak max.magát a kádat a hozzá tartozó cuccokkal. Azt tették tönkre. Így is az összes pénzük ugrik, amit az évek alatt megspóroltak...

Szerintetek?


2023. ápr. 29. 10:49
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
91%

Apám reagált így rá, ha valamit tönkretettünk. Felnőttként is iszonyat ki tudok saját magamra akadni, ha összetörök egy poharat/tányért. A férjem szokott lenyugtatni, hogy nyugi.


Mikor a bátyám rámtörte a szobaajtóm üvegét, mert nem akartam beengedni, apám megvert. Nemhogy örült volna, hogy - csodával határos módon - nem vágott össze a rámhulló üvegtábla.


Beszélgess el a férjeddel, mert nem az anyagiak miatt gáz, amit a férjed csinál. A gyerekek szorongók lesznek, ráadásul ebből azt tanulják meg, hogy nem érdemes őszintének lenni.

2023. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
94%

25. Jaja. Az anyjuk haldoklik, az apjuk egy f@sz, tényleg csak egy ilyen "életre szóló leckére" van még szükségük...

Te normális vagy?

2023. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen nem a gyerekeknek kell kifizetni. Ez a szülők dolga. Ha direkt csináltak volna valamit akkor is max zsebpénz megvonás, de így, hogy véletlen volt semmit. Te egy elmebeteggel élsz együtt.
2023. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, bocsánat,nem akarok tapintatlan lenni, de milyen állapotban vagy, mi várható? Mert ha te (Isten őrizz) nem jössz rendbe, a 2 szerencsétlen gyereked erre az állatra marad. Nagyszülők, valami normális rokon nincs a képben? Ez az ember tönkre fogja tenni a 2 szegény gyereket...A pénz, a kàd egy dolog, a jövőbeli kilátások sokkal aggasztóbbak.
2023. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom szegény gyerekeidet, hogy egy ekkora gyökérrel nőnek fel. Emlékszem egyszer olyan 10-11 évesen véletlen lesodortam egy vázát, miközben próbáltam levenni egy könyvet, rettegtem mit fogok kapni érte. Annyit kérdeztek a szüleim, hogy nem-e vágtam meg magam. Összetakarítottam, bocsánatot kértem és ennyi volt. Aztán valahogy mégis megtanultam bánni a pénzzel és a mai napig vigyázok a dolgaimra.

Ha direkt tették volna tönkre, még érteném a felindulást, de így…?

2023. ápr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
94%

Akkor bocsi, tévesen azt hittem, külön éltek, azért próbál meg így görénykedni veletek.

Ha egy család vagytok, akkor ez kirívóan gáz. Én se akarok tapintatlan lenni, de ha esetleg nem leszel jobban, a gyerekeid keserves élet elé néznek. Talán jó lenne valami B terv után nézned.

2023. ápr. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Derjaderja ***** válasza:
100%

Istenem. Eszembe sem jutna. Legfeljebb egy direkt károkozásnál vmi jelképes összeget.

Mi is ejtünk ezt-azt ide-oda.

A párodba nem tudom,mi ütött.

2023. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
33%

Valamilyen szinten jó hogy fizetniük kell,de nem ilyen módon.

Egy kád kB 50.000 rakjanak bele 10-10.000 forintot vagy fele fele meg az is oké, mert így tudni fogják hogy mi is a pénz értéke. Na de nem így. Az egész fürdőt kifizettetne? Ő az a tipikus ember aki még a pelenkát is visszafizettetne velük. Fizessek ki csak a kádat ha már ennyire tanítani akar, de nem az egész fürdőt..

. Barom egy párod van.

2023. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%
Sürgòsen keress segítséget és lépj le tőle. A betegségednek sem használ, hogy egy ilyen kapcsolatban élsz.
2023. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mind nagyon jókat mondtok, és kedvesek vagytok. Ha lenne megvalósítható B terv, már rég nem lennénk együtt.

Egyszerűen nem tudok lelépni, ez nem ilyen egyszerű, és tudom, hogy nem használ senkinek, hogy vele vagyunk. Sajnos miatta jutottam idáig, a stressztől, amit okozott.

Nagyon meg szeretnék gyógyulni, hogy itt hagyhassam, és a gyerekekkel nyugodtan tudjunk élni.

2023. ápr. 29. 15:02
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!