Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt más nőkkel...

Terhesség alatt más nőkkel beszélget?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy a párom a terhességem alatt más nőkkel is beszélgetett, kicsit felzaklatott a tény, mert akkor elég jó volt a kapcsolatunk, minden tőlem telhetőt megtettem. Terhesen bevásároltam főztem neki, mindennap, volt reggeli ebéd vacsora, plusz desszert, takarítottam, mostam, szóval tényleg úgy érezem, hogy kitettem magamért, és ebben az időszakban írogatott más nőknek, na miután a gyerek megszületett, a kapcsolatunk kb egy repülőgép katasztrófához tudnám hasonlítani, szerintem már az fix hogy meg is csalt, persze erre bizonyíték nincs. Na de, a lényeg, én ebben az időszakban többször is felajánlottam neki, hogy folytassuk külön utakon, mert láthatólag nem tesszük boldoggá a gyerekkel, ezt viszont nem akarta. Most azon gondolkodom, hogy ez ne csak egy ajánlat legyen... de mivel gyerek is van nem akarom túlreagálni se. Mi a véleményetek? Ti mit tennétek?


(Tudom hogy nem ide tartozik a kérdés, de remélem hogy itt a szülőktől tudok érdemi választ kapni, mert könnyű lenne ezt eldönteni, ha nem lenne gyerek, de így nekem nehezebb)


2023. máj. 11. 22:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól függ, hogy megcsal-e, hogy mennyi szex van és hogy mennyire szolgálod ki. Aki akar, az megcsal, aki nem, az nem. Ez az ő döntése, nem a tiéd. Valaki csak azért csalja a másikat, mert kell az egojának vagy unatkozik vagy csak túl nagy a kísértés. Nem tudod magadat mindenféle megfelelési kényszeres viselkedéssel sem bebiztosítani, hisz valakit azért csalnak, mert az túl lábtörlő és már nincs benne kihívás. Szóval aki akar csalni, az fog rá találni indokot. Sőt a statisztika szerint (keress rá) ahol sok szex van otthon, ott gyakrabb a megcsalás - mert ott egyszerűen csak nagyobb a felek étvágya, tehát ennyiben függ össze. De ettől még lehet, akik csak havonta egyszer bújnak össze is érezhetik úgy, hogy mondjuk otthon mindig feszkó van és az újhoz menekülnek, mert az érdekesebb, arról még csupa jót feltételeznek. A hála az meg nem szerelem. De még az elvileg naaaagyon szerelmesek is tudnak csalni és utána jön a dadogás, hogy az csak szex volt, de téged szeretlek. Szóval inkább értékrendtől és és empátiától, hogy fontosabb-e neki, hogy ezzel fájdalmat okozna. Van, aki szerint pokolra azzal, aki csal, más szerint úgyis mindenki ezt csinálja. Ebben speciel érdemes egyezni. De nincs tuti recept, kár ezen vitázni. Sőt az emberek változnak, 20 év után is meg lehetsz csalva és jöhetsz rá, hogy teljesen más irányba fejlődtetek és azt sem tudod, kivel élsz és mi volt igaz. Szóval az ő döntése, hogy csal vagy sem, a te döntésed meg, hogy mi fér bele neked. De hogy mennyit főzöl, takarítasz és szexelsz vele azzal nem tudod kivédeni. Ismerek is olyat, aki nagyon elégedett volt az asszonnyal, jó test, jó szex, házias, kedves, jólelkű, csak épp butácska és nem tudott vele semmi magasröptűbbről beszélgetni, azért keresett mást olyan 10 év nyűglődés után. A férfiak is azért sokfélék.
2023. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
71%

A házimunkák teljes átvállalása nem alap, ugyanis mindkét fél feladata egyformán. Az alap dolgokat se érdemes természetesnek tekinteni, mi például megköszönjük egymásnak a mosogatást vagy akármit, ilyen módon elismerjük a másik munkáját és hálásak vagyunk egymásnak hogy megcsinálta. Ez mindig jól esik a másiknak, a tiszteletet, megbecsülést erősíti.

Megegyezés alapján kell eldönteni ki mennyit vállal. Persze aki otthon van logikus hogy többet tudna de az egészségi állpot is befolyásolhat például. Szerintem jobban tisztelhetnénk magunkat és egymást is azzal hogy nem vesszük természetesnek ezeket a dolgokat. Igenis sok meló van benne, tudjuk mind hogy a gyereknevelés, munka, háztartás elég sokat ki tud venni az emberből, pláne ha segítsége sincs. Nem egymásra kéne licitálni hogy ki tud jobban nokedlit szaggatni vagy rövidebb alatt nagyobb házat kitakarítani, esetleg cigánykerekezve szexelni mindezek után.

Emberek, nők vagyunk, sokszor nehéz sorssal, sok feladattal, sok lemondással. Tiszteljük már meg egymást azzal hogy nem húzzuk le a másikat l, nem rúgunk bele még egyet a földön fekvőbe. Örüljünk csendben ha nekünk jobb sorsunk van, érezzünk együtt, segítsünk ha úgy érezzük. Ennyi.

Ne csináljátok már hogy a megcsalt érezze rosszul magát mert le merte írni hogy a közös életükért erején felül dolgozott míg a másik az ellenkezőjén ügyködött és csak saját magára gondolt? Senkit nem csaltak még meg hogy ennyire nem tudja itt néhány ember átérezni?

Segítek, nagyon rossz érzés ha elárulnak, becsapnak. És senki sem tudhatja vele megtörténik-e majd csak a halálos ágyon derül ki vagy akkor sem.

Én is megbízom a férjemben, de még mindig meg tudok lepödni dolgokon pedig nem tegnap óta vagyunk együtt.

Sajnálom a helyzeted kérdező, párterápiát meg lehet próbálni a gyerek miatt, aztán még dönthetsz úgy hogy nem tudod megbocsátani ha egyáltalán volt félrelépés. Ha csak flörtölt az exszel az sem férne bele nekem se, de gyerekkel azért meg kell gondolni kétszer a dolgokat. A megcsalás mindig annak a sara aki félrelép, persze lehet az oka rossz párkapcsolat is de az sem mentség arra hogy miért nem zárja le előbb a kapcsolatot, így simán gerinctelen aljas és gyáva dolog.

2023. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%
Rengeteg idióta komment érkezett, ne foglalkozz velük. Nem tudom milyenek a körülmények, megoldható-e, hogy külön költözzetek. Én ilyen esetben nem maradnék vele, nekem ez nem fér bele és kész. Egy gyereknek nem lesz jó, ha egy rossz, mérgező családban nő fel, sőt. Ha már most ilyenek megtörténtek, akkor borítékolható, hogy a későbbiekben még durvább dolgokat is meg fog tenni. Jobb most szétmenni, amíg kicsi a gyerek, mint akkor amikor már nagyobb és megszokja, hogy ott van az apja is veletek mindennap.
2023. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
32%

De te egyenlőre csak feltételezel valamit.

Az, hogy irogat más emberekkel azért, már ne legyen probléma.

2023. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
24# Ha neked a férjed az exével üzenetbe flörtölgetne,szexuális témában beszélgetnének,incselkednének,neked az semmi volna?Jó lehet a házasság akkor... Most persze nálam is feltételezés ez csak,de nyilván nem az időjárásról beszélgettek,hogyha a kérdezőnek feltűnt.:D Nekem is beszél a férjem a kollégájával munkahelyi dolgokkal kapcsolatban,vagy a gyerekeinkről,DE ha az exével beszélgetne- jóízűen nekem nem férne bele,az meg hogy flörtölne is,végképp nem. De szerencsére ez fordítva is így van,őt ráadásul már csalták meg,úgyhogy így indított a kapcsolatunk elején,hogy 1 esély van,ha azt eljátszom,ennyi volt,ne bántsam meg. Ez fordítva is így van. Lehet mi vagyunk fordítva bekötve amúgy,de nem bánom,mert működik.
2023. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy kapcsolat ilyenkor nem működik, akkor már nem is fog segítség nélkül. Amikor terhes voltam, a férjem az utolsó buszmegállóba kijött elém, hogy tartsa bennem a lelket, mert majd meghaltam a hányingertől. Órákat töltött azzal, hogy tapogatta a hasam, hogy érezze a babát rúgni. Minden szülésfelkészítőre, babamasszázs tanfolyamra eljött, amire én mentem, együtt festettük a babaszobát, vett magától nyuszis bodyt a lányomnak, mert tudja, hogy imádom a nyuszikat. Egész terhesség alatt a baba körül járt a feje, és szerintem ez így normális és így van jól, mert gyereke fog születni, ami egy nagyon nagy dolog. Szerintem nem elfogadható, hogy más nőkkel írogatott, még akkor sem, ha esetleg csak olyan témákról beszélgettek, de konkrétan nem csalt meg. Nem vagyok a válás híve, én biztos, hogy párterápiával próbálkoznék először, de ha a párod nem nyitott erre, vagy te úgy érzed, hogy menthetetlen a kapcsolat, akkor szerintem jobb a gyereknek egy szülővel felnőnie, minthogy normalizálva lásson egy nem működő, beteg kapcsolatot.
2023. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ha ennyire nyilvánvalóan félrelép, közben meg nem akar válni, az azt jelenti hogy kurvára bejön neki ez az élet. Ki van otthon szolgálva, a világ előtt tetszeleghet családos emberként, jobban tisztelik, közben pedig a lebukás veszélye nélkül kettyint másokat, naná hogy bejön neki ha mindkét helyről megkapja a legjobbat. Ha nem állsz a sarkadra, persze hogy nem akar váltani. Vannak amúgy azok, akik az ilyen szeretői felallást imádják, de sose lépnének le, ha már a nej otthon ennyire megkönnyíti a dolgukat. Meg a válást is úgy mondtad, hogy szinte csak felajánlottad, közben meg kiszolgálod... ebből nem lesz fejlődés, csak ha keményen szembesíted, és válást kezdeményezel. Nem lesz könnyű, és a te döntésed, de én nem hagynám hogy ilyen könnyen ilyen jó dolga legyen.
2023. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!