Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Válaszolnátok minél többen?...

Válaszolnátok minél többen? Ez tényleg így működik manapság?

Figyelt kérdés

Szeretném a lehető legtöbb választ kapni a kérdésemre.

Érdekelne, hogy itt, mi kismamák/anyukák közül hányan vagyunk, akik csak úgy megengedhetik maguknak, hogy autót vegyenek, új helyre költözzenek, ha az épp aktuális lakóhelyükön nem érzik jól maguknak.

A mai világban tényleg csak úgy hipp-hopp gondolok egyet és költözök, vásárolok?


Közületek ki az, aki ezt meg tudná tenni, és ki az, aki nem???


2010. okt. 10. 14:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóhoz hasonlóan, mi is albérletben lakunk, tehát egy költözés (elvileg) nekünk sem gond, csak most ide köt a böcsi, nyáron keresünk másik lakást mert egyszerűbb lenne ha a város másik felében laknánk, szóval majd ott kell ovit keresni. Csak ez így ettől függetlenül is bonyolult, mert beiratkozni tavasszal kell, aztán ki tudja, hogy találok-e pont a környéken albit. Mivel autónk meg nincs, elég sok időt elvenne reggel a buszozás, főleg ha két ellentétes irányba kell menni. De amúgy én szeretek albérletben lakni, pont azért, mert így mobilabbak vagyunk, nem kell azon törni a fejem, hogy el tudom-e adni a lakást, ha valami miatt költözni kell.

Autó viszont biztos nem lesz, jogsim sincs, fenntartani sem tudnám. Kényelmesebb lenne persze, de ha nagyon muszáj, akkor tudok fuvart intézni, vagy ha minden kötél szakad, akkor ott a taxi (na azért az nagyon ritka dolog nálunk).

2010. okt. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai világban sokan vannak úgy, hogy gondolnak egyet és összepakolják a csládot és szerencsét próbálnak külföldön, hirtelen ötletből.

Én nem tudnám megtenni, de most ment külföldre egy ismerősöm 2 gyerekkel és a feleségével, és 2 hét alatt döntöttek, eladtak mindenüket, és eddig úgy néz ki, hogy bejött nekik. Ez nem egyedi eset, sokan vannak így.

Én nem tudnék mindent itt hagyni. Bár megtehetnénk. Páromnak és nekem is olyan szakmánk van, hogy külföldön is találnánk munkát. Autónk is 2 van, de az egyik céges.

Szóval én már több családot is láttam hipp-hopp költözni, de én nem tenném meg.

2010. okt. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem van egy lakásom meg egy autóm, páromnak van egy autója. Hitelünk nincs, ha nagyon akarnánk tudnánk autót Cserélni, de nem akarunk. Jók ezek! A költözés meg sajna aktuális lesz majd muszájból, mert ha a lányom bölcsibe vagy oviba megy itt ahol lakunk nem tudjuk megoldani a reggeli elvitelt ill. hazahozatalt az oviból, mert a szülők nem itt laknak és nem várhatomel, hogy beszaladgáljon a városba a gyerekért, ha én dolgozom. Így valószínű költözünk oda ahol ők laknak és a segítségért cserébe mi autózgatunk be dolgozni. A lakásért cserébe nem olyan nagy kunszt másikat venni. De akinek nincs annak biztos nem megy csak úgy. Hitelt meg most felvenni, hát nem okos dolog.
2010. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!