Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerekkel lehet élni 55...

Egy gyerekkel lehet élni 55 négyzetméteren?

Figyelt kérdés

Lakáskeresésben vagyunk, mert jön a pici, nem akarunk addig már albérletben maradni és a költözést is szeretnénk letudni szülés előtt.

Sajnos a keretünk véges, maximum 30 millió forintig tudunk nyújtózkodni. Egy alkuba bele is ment az eladó, 55 négyzetméter lenne a lakás, amit megvennénk. 1+1 félszobás lakás. Kérdésem az lenne, hogy 1 gyerekkel szerintetek ez vállalható? A hitelt 15 év alatt tudnánk visszafizetni (-2 - 3 év előtörlesztés függvényében), tehát a gyerek kamaszkoráig tuti maradnunk kell.



2023. máj. 16. 13:35
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy több gyereket nem akarunk vállalni.
2023. máj. 16. 13:36
 2/52 anonim ***** válasza:
88%

Én 51 nm-en élek hármasban a férjemmel és a 7 éves autista lányommal.

Kicsi a rezsi, hamar körbetakarítom, parkba meg bármikor le tudunk menni. Esőben is. Szemben van a játszótér, ott vagyunk estig.

2023. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Ami zavar, hogy így a nappali funkciója elveszik. Legalábbis amíg egy szobában leszünk a picivel, addig oké, de amint nagyobb lesz a félszoba az övé lenne, mi pedig kiköltöznénk a "nappaliba". Szerencsére az étkező rész külön van mert elég széles a folyosó és ott elfér, valamint a konyha is külön van.
2023. máj. 16. 13:41
 4/52 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne lehetne? :D mi 60nm-es lakásban élünk 2 gyerekkel és teljesen jól elférünk.
2023. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
80%

Igen.

Mi 55 négyzetméteres 2 szobás panelban laktunk, amikor jött az első baba.

A másodiknál költöztünk el egy 74 nm-es 3 szobás lakásba.

Szóval 1 gyerekkel teljesen élhető az 55 nm.

2-vel már nem igazán...

2023. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
93%
Lehet élni, de engem is zavarna a nappali hiánya. De nagyon sokan élnek így panelban, ha erre telik, hát erre. Emiatt nem lenne érdemes sokkal kijebb költözni.
2023. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
88%
Mi is ekkora lakásban élünk 2 gyermekkel. Igen, sajnos így nincs külön nappali, de ahogy előttem írták, rengetegen élnek így és nőttek fel így. Én családi házban nőttem fel, de mivel négyen voltunk testvérek, így is elég szűkös volt. Szerintem vannak, akiknek a nappali hiánya lenne a legkisebb probléma.
2023. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
59%
2es vagyok. Én is inkább élek a belvárosban panelban,mint agglomerációban kertesben, 100ezres gázszámlával.
2023. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
85%
Simán lehet, 49 nm-es lakásban élünk a két gyerekünkkel, a kisebb szoba teljesen az övéké, a nagy szoba nappal nappali, este pedig kinyitjuk a kanapéágyat és a mi hálónkká alakul. Ha nem halmoztok fel minden vackot feleslegesen és átgondoltan használjátok a teret akkor teljesen élhető.
2023. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavarna, hogy nincs nappali, de ha külön bejáratúak a szobák, akkor azért ki lehet bírni. Nekem sajnos egybe nyílnak (nincs még gyerek, de reményeim szerint hamarosan lesz.) Én galériával tudom elképzelni, hogy a háló azért elszeparált legyen. Mondjuk ez meg panelnál nem opció.
2023. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!